Формати графічних файлів

admin Різні статті

Формати графічних файлівГрафічний формат - це спосіб запису графічної інформації для зберігання зображень (фотографій та малюнків). Формати графічних файлів бувають векторними і растровими.

Растрові формати представляють зображення у вигляді так званої сітки пікселів (кольорових крапок).

Що ж стосується векторного формату зображення, то він для побудови графіки використовує елементарні геометричні фігури: крапки, сплайни, лінії і багатокутники. Всі об'єкти векторної графіки є зображеннями математичних функцій. Такий підхід до подання зображення дозволяє збільшувати масштаб картинки без втрати якості, чого не можна сказати про растрову графіку. Розглянемо найбільш поширені формати графічних файлів.

Як перенести фото з фотоапарата в комп'ютер

JPEG (JPG)

Цей растровий формат є найбільш популярним. Як правило, він використовується для зберігання фотографій. Формат JPG використовує ряд алгоритмів стиснення, за рахунок чого може спостерігатися погіршення якості зображення. Даний формат застосовується в розробці інтернет-сайтів. Крім того, сучасні фотоапарати використовують JPG для збереження отриманих знімків.

PNG

Формат PNG є растровим. Він використовує стиснення без втрат за алгоритмом Deflate, який спочатку створювався для архіваторів. Цей формат переважно використовується у веб-дизайні, так як в ньому є можливість збереження прозорого фону, що в веб-розробці відіграє велику роль.

GIF

Цей формат вважається застарілим, особливо після появи PNG. Його недолік полягає в тому, що цей формат для зберігання зображення здатний використовувати лише 256 кольорів. Для поліграфії цього буде недостатньо. Проте характерною особливістю формату GIF є підтримка анімації. Сьогодні, навіть після появи технології Flash, на просторах всесвітньої павутини можна зустріти величезну кількість анімованих банерів у форматі GIF.

TIFF

TIFF - формат для зберігання растрових зображень з великою глибиною кольору. Даний формат використовується для сканування документів, розпізнавання тексту і відправки факсів. Крім того, TIFF досить часто застосовується в поліграфії.

PSD

Даний формат використовує стиснення без втрат. Створений він спеціально для програми Adobe Photoshop для підтримки всіх її можливостей. Перевагою формату PSD є можливість збереження шарів, прозорості, часткової прозорості та векторних елементів. Варто відзначити, що файли, збережені в цьому форматі, мають дуже великий об'єм, а повноцінно працювати з ними за допомогою будь-яких сторонніх програм неможливо.

Векторні формати графічних файлів

Як правило, кожна програма, що працює з векторною графікою, підтримує власний формат зображень. Також потрібно відзначити, що векторна графіка буває двомірною і тривимірною.

Для роботи з двомірної графікою може використовуватися програмний пакет Adobe Illustrator, у якого формат для збереження зображень називається AI. Програма CorelDRAW використовує формат CDR.

Що ж стосується тривимірної графіки, то для обміну між додатками був розроблений формат COLLADA. З ним можуть працювати такі програми, як 3ds Max, Maya, Cinema 4D і багато інших. Крім того, остання версія програми Adobe Photoshop підтримує роботу з тривимірною графікою.

Як зробити презентацію на комп'ютері?

Наостанок варто відзначити, що в цій статті ми розглянули далеко не всі формати графічних файлів, а постаралися розповісти лише про найбільш поширені. Крім перерахованих існують такі формати, як BMP, ICO, MrSID, PCX, TGA, XPS, PNM, U3D, EPS, STL, X і багато інших.

Вконтакте
Pinterest