Формати карт пам'яті

admin Різні статті

Формати карт пам'яті

Формати карт пам'яті. Більшість сучасних пристроїв використовують карти пам'яті в якості додаткового або основного носія інформації. У цих флеш-карт маса переваг, однак є одне «але»: різні пристрої підтримують різні формати карт пам'яті, універсального формату немає. Які існують формати карт пам'яті?

Формати карт пам'яті

Різні формати карт пам'яті розроблялися різними компаніями. Більшість компаній, що виробляють електронні пристрої, вважають за краще використовувати в своїй продукції якийсь один певний формат (особливо якщо вони самі його і розробили). Скажімо, компанія Sony віддає перевагу розробленому їй формату Memory Stick і його варіацій (Memory Stick Duo, Memory Stick Pro і т. п.).

Чим відрізняються формати карт пам'яті?

Чим відрізняються формати карт пам'яті? Першу відмінність видно неозброєним оком - це форм-фактор (розмір і форма). Тому ви просто фізично не зможете використовувати в своєму гаджеті карту пам'яті іншого формату - вона не зможе нормально увійти в слот. Втім, існують спеціальні адаптери (перехідники), що дозволяють вкласти невелику карту в слот для карт більшого формату. Але вони зазвичай працюють в межах форматів одного виробника (скажімо, перехідник з microSD на SD). Також читайте статтю Як відформатувати карту пам'яті

Також формати карт пам'яті відрізняються швидкістю запису і читання даних, обміну даними, максимальним об'ємом пам'яті, класом швидкості, використовуваною «за замовчуванням» файловою системою і, зрозуміло, ціною. Деякі карти можна підключати до комп'ютера через USB-інтерфейс, без кардрідера. Є карти, що підтримують новий стандарт UHS-1 (високошвидкісна шина обміну даними).

Види форматів карт пам'яті

Отже, давайте трохи докладніше поговоримо про різні формати карт пам'яті. Почнемо з формату, який ми вже згадували на початку статті - це Memory Stick і його варіації. Цей формат карт пам'яті був розроблений компанією Sony. Він вважається найдорожчим форматом. Формат Memory Stick - закритий, тобто повністю відповідають стандарту лише оригінальні карти Sony (звідси і дорожнеча).

Різновиди карт пам'яті Memory Stick відрізняються форм-фактором, інтерфейсом, максимальною ємністю і швидкістю читання інформації. Першою була розроблена карта Memory Stick в 1998 році, її максимальний обсяг становив всього 128 МБ. Зараз існують і інші варіації цього формату: Memory Stick Select, Memory Stick Duo, Memory Stick Micro (M2), Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO Duo Mark 2, Memory Stick PRO-HG, Memory Stick PRO-HG Duo.

Ще один поширений формат карт пам'яті - Secure Digital (SD), він використовується переважно в портативних пристроях. Його розробили в 1999 році три компанії - Toshiba, SanDick і Panasonic на основі карти MMC (MultiMedia Card). Цей формат підтримує опцію захисту інформації та інші вагомі переваги. Недолік його в тому, що SD карти різних виробників не завжди на 100% відповідають стандарту і можуть не працювати в окремих пристроях.

Як і карти Memory Stick, карти SD діляться на види з різним форм-фактором, обсягом пам'яті та швидкістю обміну даними. Крім власне SD-карт виділяють карти miniSD, microSD, SDHC і SDXC (карти підвищеної ємності), miniSDHC, microSDHC.

Ще один «піонер» серед форматів карт пам'яті - це MMC (MultiMedia Card), формат був розроблений в 1997 році компаніями SanDisc і Siemens AG. Це карти невеликого розміру, що відрізняються високою міцністю і низьким енергоспоживанням, недоліками є висока вартість і повільний інтерфейс. Основні модифікації цього формату - це власне MMC, RS-MMC (карти зменшеного розміру), MMCmobile (DV-RS-MMC), MMCmicro, MMCPlus і MMCPlus HC.

Також популярні формати карт пам'яті включають в себе Compact Flash I і II (CF, CF Type II), Cfast, SxS Memory Card, Universal Flash Storage (UFS), xD-Picture Card та ін. Частина з них не настільки універсальні, як, скажімо, Memory Stick і SD. Приміром, xD-Picture Card призначені для цифрових фотоапаратів, в основному Fujifilm і Olympus. Є також типи карт пам'яті, спеціально призначені для ігрових консолей.

У різних форматів є свої переваги і недоліки, але зазвичай формат карти пам'яті не є головним критерієм при виборі нами того чи іншого електронного гаджета. Але при інших рівних характеристиках саме використовуваний тип карт пам'яті може допомогти вам зробити вибір з декількох пристроїв.

Вконтакте
Pinterest