Що таке Google Books?

admin Різні статті

Google BooksОдин із численних сервісів, пропонованих компанією Google, називається Google Books (Книги Google). Він був вперше представлений в 2004 році на книжковій виставці у Франкфурті як сервіс повнотекстового пошуку по книгах, але за роки існування його функціонал злегка змінився.

У жовтні 2004 року, на момент презентації, сервіс носив назву Google Print. У листопаді 2005 року його назва була змінена на Google Book Search, тепер же ми знаємо його під назвою Google Books, або Книги Google. Сервіс був створений для виконання повнотекстового пошуку по книгам, відсканованим і збереженим в цифровій базі даних Google.

У грудні 2005 року компанія уклала угоду про початок оцифрування бібліотечних фондів з п'ятьма найбільшими бібліотеками США і Великобританії. Це були бібліотеки Стенфордського, Мічиганського, Гарвардського та Оксфордського університетів, а також Нью-Йоркська публічна бібліотека. Поступово партнерами проекту ставали все більше бібліотек і видавництв. У березні 2012 року кількість оцифрованих книг перевищило відмітку в 20 мільйонів.

Використання сервісу Google Books мало відрізняється від використання звичайного пошуку Google. Ви просто вводите цікавлячий вас запит в пошуковий рядок і натискаєте кнопку «Шукати книги». На сторінці результатів ви побачите перелік книг, у тексті яких зустрічається дана фраза, із зазначенням сторінки. Також доступний розширений пошук книг, який дозволяє уточнювати критерії пошуку (мова, назва, автор, видавець, дата публікації і т. п.).

Натиснувши на зображення книги, ви зможете отримати загальні відомості про неї. Крім того, на сторінці результатів можна буде побачити фрагменти книги, що містять ключове слово або фразу. У деяких випадках є можливість вивчити сторінку повністю або навіть частину книги, якщо видавцем або автором було видано відповідний дозвіл. Кожен автор чи видавець, який бере участь в партнерській програмі Google Books, сам визначає відсоток змісту книги, який буде доступний для перегляду. Якщо книга не захищена авторським правом, можна буде переглянути її повністю.

Такий перегляд книги можна порівняти з походом в книжковий магазин: ви перегортаєте видання і приймаєте рішення - купувати книгу чи ні. Сервіс Google Books дозволяє придбати книги через Інтернет. Для цього вам потрібно клікнути посилання «Отримати друковану версію» або «Завантажити книгу» (якщо текст доступний у форматі електронної книги Google).

Нещодавно Google Books був інтегрований з Google Play: з'явилася можливість купувати електронні книги в цьому магазині додатків. Однак для нашої країни цей сервіс поки недоступний.

Як завести електронну пошту

Також Google Books надає користувачам можливість завести власну онлайн бібліотеку. Знайдені за допомогою пошуку по книгам видання можна додавати в бібліотеку, розподіляючи їх по полицях: «Мої книги в Google Play», «Вибране», «Переглядають зараз», «Прочитати», «Прочитані» (схожий розподіл по полицях використовує соціальна мережа читачів LiveLib).

Ще у вашій бібліотеці будуть виводитися списки куплених, відрецензованих і недавно переглянутих книг, історія переглядів і рекомендовані для вас книги. Можна створювати власні полки, а також змінювати права доступу як до власних полкам, так і до пропонованих за замовчуванням, роблячи їх особистими або загальнодоступними. Спеціально реєструватися в Google Books для створення бібліотеки не потрібно - достатньо увійти в систему за допомогою вашого облікового запису Google.

Де зберігати паролі?

Важливо розуміти, що Google Books - це не безкоштовна електронна бібліотека. Повністю доступні лише ті книги, які не захищені авторським правом, всі інші доведеться купувати. Однак за допомогою цього сервісу можна коротко ознайомитися з цікавлячою вас книгою і прийняти рішення про те, чи варто її купувати. Крім того, бібліотека сервісу Google Книги допоможе вам упорядкувати ваш «читацький досвід».

Вконтакте
Pinterest