8 речей, які потрібно знати про нові доменні зони

admin Різні статті

ICANNНові доменні зони. ICANN дозволила компаніям реєструвати власні доменні зони. Але цей процес є складним і важким для розуміння, тому пропонуємо переклад статті про ці нововведення з самими популярними питаннями і відповідями на них.

Скільки доменів першого рівня буде надано?

Реєстратор заявив, що їх буде від 300 до 1000 штук. Проте, остаточне рішення займає дуже багато часу. Тисяча доменних імен такого типу можуть зажадати роки на аналіз і обробку даних. ICANN повідомляє, що перша партія обмежена 500 заявками, а наступні - 400-ми.

Що таке «період подачі заявки»?

Заявки на нові домени верхнього рівня будуть прийматися з 12 січня 2012 по 12 квітня 2012 року. Це буде перший раунд - так званий «пакет». Наступні пакети будуть доступні в майбутньому.

Скільки буде коштувати реєстрація?

Загальна сума внеску становить $ 185 тис. За словами ICANN, до неї входить початковий депозит в $ 5 тис.

Але ця сума потрібна тільки для запуску процесу розгляду заявки. В ході процесу можуть знадобитися додаткові послуги, і цей внесок не включає в себе подібні витрати.

Як довго триває процес прийняття заявки?

ICANN припускає, що він може зайняти до дев'яти місяців або до двадцяти місяців - залежно від самої заявки, передбаченого використання зони та інших питань.

ICANN очікує, що нові зони з'являться протягом року, але, швидше за все, в дії їх побачать тільки в 2013 році.

Що станеться, якщо дві компанії подадуть заявки на одну й ту ж зону?

Це залежить від часу подачі заявки. Якщо один із заявників уже завершив процес до того, як інша сторона його почала, то доменне ім'я буде делеговано на того, хто встиг першим.

Якщо обидва заявника знаходяться в процесі розгляду заявки, то ICANN буде вирішувати це питання по факту. Кандидати будуть отримувати бали за чотирма критеріями. Заявник, який накопичує найбільшу кількість балів, виграє доменне ім'я.

Крім того, загальні заявки (тобто заяви від організації або конкретної особи, а не бренду або обслуговуючої його компанії) будуть мати пріоритет у цьому процесі.

ICANN буде повідомляти заявників у разі подібної конкуренції. Заявники можуть спробувати досягти компромісу шляхом переговорів.

Як щодо брендів?

Для ICANN це дуже складне питання. Хоча користувачам і не обов'язково володіти брендом, на який вони подають доменну заявку, існуючі бренди обов'язково будуть прийматися до уваги.

Користувачі не можуть «резервувати» домен верхнього рівня для бренду. Вони повинні будуть пройти через той же процес, що і всі інші заявники. На додаток до перевірки на зареєстровані товарні знаки, ICANN буде також дивитися на схожі назви, які можуть бути брендами або можуть призвести до плутанини.

Крім того, власники брендів чи інші зацікавлені сторони можуть подати апеляцію протягом всього процесу оцінки заявки.

Скільки коштує подача апеляції?

У нас ще немає остаточних цифр, але розгляд можливості подачі апеляції буде коштувати тисячі доларів - не включаючи будь-які додаткові витрати або судові витрати.

Однією з причин того, що ICANN встановила такий великий вступний внесок, є те, що організація намагається бути обачною. Ми хочемо оцінити можливість домену першого рівня до моменту надання його організації. Крім того, ICANN хоче запобігти захопленню доменних зон кіберсквотерами.

Якщо я отримаю нову доменну зону, чи повинен я зробити так, щоб її змогли використати мої конкуренти?

Як тільки комусь надається нова зона, то по суті ця людина або організація стає її власником. Це означає, що якщо власник хоче продавати домени першого рівня в цій зоні, то він може це зробити. Крім того, власник має право обмежити використання домену або запобігти доступ до нього людей без певної кваліфікації.

Вконтакте
Pinterest