Інформаційні технології в архівознавстві

admin Різні статті

Інформаційні технології в архівознавствіІнформаційні технології в архівознавстві. У сучасному суспільстві немає необхідності говорити про місце і значення автоматизації інформаційних технологій для архівної справи. Архівна документація - є дуже важливим джерелом достовірної інформації практично у всіх можливих областях еволюції нашого суспільства. Відмінною рисою архівного фонду і одним з його основних переваг є те, що його обсяг постійно зростає за рахунок нових надходжень та накопичення інформації, що зберігається і даних про ті чи інші події і шукані об'єкти.

Інформаційні технології в архівознавстві

Примітно, що з плином часу, цінність і значимість архівної інформації не знижується, а навпаки, інформаційна, історична та наукова база даних постійно зростає. Тому то і збільшується інтерес організацій та дослідників до архівної інформації. Найбільш ємко і ефективно, дані інформаційні технології в архівознавстві використовуються: в сферах науково-довідкового апарату і державного обліку, а так само в області комплектування.

Великий прогрес відбувається так само і в галузі забезпечення збереженості архівних документів, що пов'язана з інформацією про стан документів і їх базою даних. У наш час архівна інформація, стає самостійним гравцем, на поле соціально-економічного поступу суспільства. Загальновідомо, що володіння потрібною інформацією забезпечує отримання політико-економічних переваг. Недарма Черчилль, увічнив це - своєю нетлінною фразою, - «Хто володіє інформацією - той володіє світом». І треба визнати, що він був недалекий від істини. Величезний обсяг виникає в суспільстві інформації, зосереджується і підсумовується в архівах, що дозволяє утворити, соціально-інформаційну базу.

При такому величезному інформаційному потенціалі, традиційні методи просування інформації втрачають свою корисну складову. Одним з важливих моментів, що визначають уміння архівів максимально точно задовольняти зростаючу потребу в отриманні архівної інформації, є наявність ступеня автоматизированности архівних інформаційних технологій, які підсумовують в собі всі процеси комплектування архівних фондів, обліку та забезпечення їх збереження, роботи з науково-довідковим апаратом, виконання інформаційних запитів та обліку використання фондів. В даний час, коли  до процесів реструктуризації, схильні практично всі сторони суспільного та життєвого устрою, багаторазово зростає значимість і важливість архівної інформації.

У висновку хочу додати наступне. Інформаційні технології в архівознавстві - безумовно, є інструментом, який полегшує життя і економить час, як простим людям, так і цілим організаціям. Адже раніше, щоб відшукати людину або простежити якусь інформацію про попередні місця роботи і т.д., необхідно було підняти купу архівів і зробити сотні запитів - відповіді на які, можна було очікувати місяцями.

Автоматизація та комп'ютеризація цього процесу, призводить до більш простого і спрощеного алгоритму дій. Варто підкреслити, що прогрес в частині використання сучасних інформаційних технологій в архівознавстві - в наявності, але межі досконалості немає і впевненість в тому, що скоро пошук тих чи інших архівних даних, здійснюватиметься, що називається «одним кліком», безумовно, є!

Ось і все про інформаційні технології в архівознавстві.

Вконтакте
Pinterest