Instagram. Що далі?

admin Різні статті

Instagram. Що далі?Нещодавно Instagram випустив довгоочікуване оновлення, чутки про яке з'явилися ще наприкінці листопада. Користувачі тепер отримали можливість показувати відеоролики і фотографії вузькому колу довірених осіб.

У цьому їм допоможе кнопка Instagram Direct у верхньому кутку сторінки. Нова функція стала свого роду аналогом особистих повідомлень. Це не перше значуще розширення функціоналу програми. Що ж це? Спроба створення нової соціальної мережі або всього лише щабель еволюції проекту?

Instagram - мобільний додаток, що дає можливість своїм користувачам обробляти фотографії і ділитися ними з друзями одним кліком. Зараз у компанії порядка100 мільйонів активних користувачів і більше 150 мільйонів завантажених фотографій. Серед любителів додатку такі відомі персонажі, як Барак Обама, Рамзан Кадиров і Кім Чен Ин, а популярність сервісу продовжує зростати. Про реєстрію  читайте в статті Як зареєструватися в Instagram.

Історія компанії почалася в 2010 році, коли молодий студент Стенфордського університету Кевін Сістром вирішив створити фотододаток Burbon, назвавши його на честь улюбленого алкогольного напою. Додаток було аналогом Foursquare та інших програм, що спеціалізуються на реєстрації в різних географічних точках.

Доленосним моментом для Сістрома стало знайомство з Майком Крігером, який розробляв черговий сайт для спілкування в інтернеті. Вже на перших порах співробітництва Кевін і Майк дійшли висновку про необхідність створення нового додатка, так як існуючі не зможуть конкурувати з сильними і популярними суперниками. Тоді розробники звернули увагу на дедалі ширший культ продукції Apple, і рішення прийшло саме собою.

Першим результатом роботи тандему став додаток Codename. Правда, тоді Сістром і Крігер не були задоволені результатом. Так виникла ідея використання фільтрів, які допомагали б редагувати фотографії. Перейменований в Instagram додаток з'явився в App Store 6 жовтня 2010 і став швидко набирати популярність серед користувачів соціальних мереж.

У січні 2011 року були додані хештеги для зручного пошуку користувачів в загальній базі, а через 9 місяців з'явилися нові фільтри. Для розширення аудиторії, незважаючи на невдоволення власників техніки Apple, що претендують на ексклюзивність використовуваної ними соціальної мережі, компанія випустила додаток для пристроїв Android. Тоді менш, ніж за добу, число скачувань перевалила за мільйон.

У 2013 році розробники почали впровадження нової функції - можливості публікувати невеликі відео. Спочатку користувачі прийняли цю ідею з настороженістю. Але вже зараз активно експлуатую можливість запису пятнадцатісекундних роликів.

Новим етапом для компанії Instagram стало придбання її Майклом Цукербергом в квітні 2012 року. Загальна сума операції склала мільярд доларів. Власникам фотосервісу Facebook перерахував 300 мільйонів доларів і передав близько 23 мільйонів своїх акцій.

Існує багато версій причин події. Деякі схиляються до того, що таким чином був знищений потенційний конкурент, який набирав популярність з кожним днем. Інші вважають, що додаток повинен стати запасною золотою жилою в разі можливого падіння популярності Facebook.

Примітно, що вже зараз у дітища Цукерберга з'являються схожі з мобільним додатком функції. Наприклад, зовсім недавно, в стрічці ностей Facebook з'явилося автопрогравання відео.

Вконтакте
Pinterest