Як налаштувати мікрофон на ноутбуці

admin Різні статті

Налаштування мікрофону на ноутбуціЯкщо ви хочете поговорити по Skype або ж скористатися режимом запису звуку для будь-якої іншої мети, вам знадобиться мікрофон. Сьогодні практично всі моделі ноутбуків оснащені мікрофоном, але перед тим як їм можна користуватися, доведеться застосувати деякі налаштування. It-tehnolog.com розповість вам, як налаштувати мікрофон на ноутбуці.

Налаштування мікрофону на ноутбуці

Налаштування мікрофону на ноутбуці не представляє нічого складного, тому якщо немає ніяких фізичних несправностей техніки, то вже через пару хвилин ви будете користуватися вбудованим або ж зовнішнім мікрофоном.

На нових ноутбуках вбудований мікрофон вже включений, але все-таки зайвий раз перевірте і переконайтеся, що техніка працює. Клацніть по значку гучності в треї. Перевірте, щоб мікрофон був включений. Якщо так, тоді його залишається лише налаштувати.

Для настройки мікрофона зайдіть в Панель управління, виберіть пункт Звук і перейдіть у вкладку Запис. Тут ви побачите список звукових пристроїв, підключених до комп'ютера. Виберіть вбудований мікрофон.

Параметри роботи вбудованого мікрофона на ноутбуці можна налаштувати, для чого натисніть кнопку Властивості. Виберіть у вікні вкладку Прослухати і обов'язково відзначте галочкою пункт Прослуховувати з даного пристрою. Тепер вам залишається тільки виставити рівень запису. Якщо вам здається, що мікрофон працює занадто голосно або ж тихо, тоді виправити це можна у вкладці Рівні. Тут можна виставити рівень гучності, а також задати параметр посилення мікрофону. Не ставте рівень посилення вище 20 дБ, щоб уникнути небажаних ефектів.

Незважаючи на те що зазвичай з мікрофоном не виникає жодних проблем, все ж іноді після переустановлення системи він може не працювати. Проблема може ховатися лише в драйверах, що не встановилися або ж злетіли. Рекомендуємо вам перевстановити драйвера або ж оновити їх, у разі, якщо мікрофон перестав працювати, а система не була перестановлена.

Розглянемо ще одну ситуацію, коли мікрофон був вручну вимкнений вами або ж іншою людиною, а тепер його необхідно знову включити. Проблема в тому, що вимкнений вбудований мікрофон більше не відображається в списку підключених звукозаписних пристроїв. Не лякайтеся, так як виправити проблему дуже просто. Наведіть курсор миші на порожнє поле на вкладці Запис і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У вікні натисніть на Показувати відключені пристрої. Тепер в списку будуть відображені не тільки включені, але і вимкнені пристрої, тому включити мікрофон не складе труднощів.

В цілому настройка зовнішнього мікрофона від вбудованого на ноутбуці нічим не відрізняється. Слід лише вибрати, який з пристроїв система повинна використовувати за замовчуванням.

Даних налаштувань вам вистачить для того, щоб використовувати вбудований або зовнішній мікрофон для здійснення дзвінків. Але якщо вам необхідна більш тонка настройка мікрофона, тоді в будь-який момент можна встановити на ноутбук різні утиліти. З їх допомогою можна буде придушити шум або ж прибрати відлуння під час розмови. Також за допомогою утиліт можна виставити оптимальну відстань від користувача до пристрою і багато інших параметрів, які будуть корисними для поліпшення якості запису. Дані утиліти поширюються в інтернеті безкоштовно, тому завантажити і встановити їх не складе труднощів.

Як налаштувати мікрофон на ноутбуці

Якщо після всіх виконаних дій вам так і не вдалося ні включити мікрофон, ні налаштувати його, варто скористатися майстром усунення неполадок і оновити драйвера. Перезавантажте систему і знову спробуйте налаштувати мікрофон. Якщо не вдалося усунути несправності, тоді варто звернутися в сервісний центр, так як проблема може носити фізичний характер.

Вконтакте
Pinterest