Яка різниця між смартфоном і телефоном

admin Різні статті

Яка різниця між смартфоном і телефономОстаннім часом все більше людей відмовляються від звичайних мобільних телефонів на користь смартфонів. Але, виявляється, не всі знають, ніж смартфон відрізняється від телефону звичайного типу. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Перші мобільні телефони мали мінімальний набір додаткових функцій - калькулятор, календар, органайзер і т. п. Поступово функціонал телефонів розширювався: з'явилися телефони з вбудованою камерою, можливістю відтворення аудіо-та відеофайлів, радіоприймачем, набором можливостей для обміну даними, іграми і безліччю інших опцій.

Яка різниця між телефоном і смартфоном

Однак при цьому користувачі не мали можливості самостійно розширювати функціонал своїх телефонів, їм доводилося задовольнятися набором функцій, який був закладений виробником. Деякі телефони мали можливість установки J2ME-додатків, проте вибір таких програм обмежений, та й значним функціоналом вони похвалитися не можуть.

Ситуація змінилася, коли з'явилися смартфони (у перекладі з англійської smartphone означає розумний телефон) - телефони з операційною системою, що дозволяє установку додатків від сторонніх розробників. Головна відмінність смартфона від звичайного телефону полягає саме в наявності розвиненої операційної системи, яка відкрита для розробки ПЗ сторонніми розробниками. ОС звичайних телефонів для сторонніх розробників закрита.

Завдяки самостійній установці додатків можна значно розширити функціонал смартфона. Звісно, певні обмеження існують: додатки повинні підтримуватися встановленою на смартфоні версією ОС, крім того, їм повинно вистачати ресурсів заліза (продуктивності процесора, оперативної пам'яті і т. п.).

Найпопулярніші на даний момент операційні системи для смартфонів - це Android, Windows Phone і iOS (у смартфонів iPhone від компанії Apple). Смартфони BlackBerry працюють на власній операційній системі BlackBerry OS, але їх частка на спільному ринку відносно невелика.

У кожної мобільної ОС для смартфонів є свій магазин додатків, в якому можна скачати програми (як платні, так і безкоштовні). Для Android це Google Play, для iOS - App Store, для Windows Phone - Windows Phone Store. Існують і альтернативні магазини додатків, наприклад, компанія Яндекс запустила магазин додатків для смартфонів на Android Яндекс.Store.

Деякі користувачі цікавляться, ніж смартфон відрізняється від айфона (iPhone). По суті iPhone - це різновид смартфона, розроблена корпорацією Apple і працює під управлінням операційної системи iOS. Тобто смартфон - це загальна назва класу пристроїв, а iPhone - це назва конкретного продукту від конкретного виробника.

Також деяких цікавить, чим смартфон відрізняється від комунікатора. Спочатку комунікатором називався кишеньковий персональний комп'ютер, доповнений функціональністю мобільного телефону (дзвінки, SMS), а смартфоном - мобільний телефон, доповнений функціональністю КПК. Але в даний час цей поділ вже неактуальний, і обидва терміни використовуються як синоніми, при цьому термін смартфон стає все популярнішим.

Отже, смартфони відрізняються від звичайних мобільних телефонів в першу чергу розвиненою операційною системою, що дозволяє просто і швидко встановлювати додаткові програми, в тому числі і від сторонніх розробників. Звичайні мобільні телефони можуть бути оснащеними значним набором функцій, але самостійно розширити його користувач практично не може, так як ОС мобільних телефонів закрита. На мобільні телефони (і то не на всі) можна встановити лише прості J2ME-додатки.

Також смартфони, на відміну від більшості мобільних телефонів, володіють багатозадачністю, тобто дозволяють запустити кілька додатків одночасно без особливого збитку для продуктивності. Це досягається не тільки завдяки більш досконалої операційній системі, але і за рахунок більш потужного заліза: ще десять років тому багатоядерний процесор мали не всі комп'ютери, а зараз чотириядерні процесори використовуються навіть в смартфонах. Та й обсяг оперативної пам'яті нижче 1 ГБ для смартфона вже вважається несолідним.

Вконтакте
Pinterest