Комп'ютер не бачить флешку

admin Різні статті

Комп'ютер не бачить флешкуВи захотіли скинути на комп'ютер дані з флешки, вставили її в USB-порт і ... нічого не відбувається. Комп'ютер не бачить флешку. IT-TEHNOLOG.COM розповість, чому комп'ютер може не бачити флешку, і що з цим робити.

Що робити якщо комп'ютер не бачить флешку

Якщо комп'ютер не бачить флешку, першими слід підтвердити або спростувати апаратні причини - несправність USB-роз'єму або несправність самої флешки. Як це перевірити? При підключенні справної флешки в справний порт світловий індикатор флешки починає блимати. Якщо індикатор блимає - значить, з флешкою ​​і портом все гаразд, проблеми потрібно шукати в надрах операційної системи. Якщо ні - проблема з самою флешкою ​​або портом.

Часто комп'ютер не бачить флешку, якщо підключити її в USB-порт на передній панелі системного блоку. Іноді такі порти просто-напросто не підключені до блоку живлення, а ви про це не знаєте. Іноді на передні порти надходить недостатньо живлення. Спробуйте підключити флешку в інший порт, що знаходиться на системній платі ззаду комп'ютера. Працює? Відмінно!

Комп'ютер не бачить флешку

Іноді USB-пристрою не вистачає живлення, саме тому комп'ютер і не бачить флешку. Таке відбувається при надмірному перевантаженні по струму в USB-портах або USB-концентраторі, несправному блоці живлення. Може не вистачати живлення через занадто великий обсяг флешки (ця проблема найчастіше спостерігається у застарілих моделях ноутбуків). У цьому випадку нічого зробити не вдасться. Якщо до комп'ютера одночасно підключено занадто багато периферійних USB-пристроїв, він також цілком може не побачити новий пристрій. Спробуйте відключити непотрібні в даний момент пристрої та підключіть флешку заново.

Якщо і після цього комп'ютер не бачить флешку, проблема, швидше за все, не в порті а в самій флешці. Спробуйте підключення до іншого комп'ютера або навіть до кількох. Якщо навіть інший комп'ютер не бачить флешку - вона точно несправна. Краще віднести її до фахівця. Часто полагодити флешку можна, ось тільки є ймовірність, що ремонт обійдеться дорожче собівартості. Так що до ремонту потрібно вдаватися, якщо вам неодмінно потрібно відновити дані з флешки, в інших випадках найчастіше простіше і дешевше купити нову.

Якщо флешка виявилося справною, проблема, швидше за все, в операційній системі і її настройках. Наприклад, часто комп'ютер не бачить флешку, якщо не включена підтримка USB в BIOS. Якщо ж з настройками BIOS все гаразд, при підключенні флешки комп'ютер може видати повідомлення про помилку ("USB-пристрій не упізнано"), а замість значка безпечного вилучення пристрою з'явиться жовтий знак оклику. На це може бути декілька причин.

Поширена проблема - коли при підключенні флешки операційна система привласнює їй букву вже підключеного диска (часто таке буває при використанні мережевих дисків), тому комп'ютер не бачить флешку. Щоб усунути цю проблему, необхідно зайти в Панель управління (Пуск - Панель управління). У розділі Панелі управління Адміністрування потрібно вибрати пункт Керування комп'ютером, а в лівій частині вікна - Управління дисками. У правій частині вікна повинен з'явитися список встановлених дисків, серед них повинна бути і флешка. Виберіть розділ флешки, натисніть правою кнопкою миші і виберіть пункт контекстного меню "Змінити букву диска або шлях до диска". Виберіть букву, яка ще не присвоєна ні одного диску в системі, і натисніть ОК.

Також часто комп'ютер не бачить флешку, якщо необхідні драйвера застаріли або відсутні. Може допомогти оновлення драйверів для материнської плати. Дізнатися модель своєї материнської плати можна за допомогою програми Everest. Всі драйвера потрібно завантажувати тільки з офіційного сайту виробника! Установка підозрілих драйверів може завдати шкоди вашому комп'ютеру. Як встановити драйвера на ноутбук.

Буває, що комп'ютер не бачить драйвер для флешки. Щоб перевірити цю здогадку, зайдіть в Диспетчер пристроїв (Пуск - Панель управління - Диспетчер пристроїв). У списку пристроїв знайдіть контролери USB. Якщо комп'ютер не знаходить драйвер для флешки, навпроти одного або декількох USB-пристроїв будуть стояти жовті знаки питання. У такому випадку потрібно видалити пристрій і перевстановити його заново. Іноді доводиться йти на крайні заходи і видаляти всі драйвера для контролерів USB. При наступному перезавантаженні комп'ютера ОС запропонує встановити контролери USB автоматично. Однак без потреби цим способом краще не користуватися.

Іноді комп'ютер не бачить флешку через віруси в системі. Тоді необхідно просканувати свій комп'ютер на віруси і видалити заражені файли. Якщо ви не можете дозволити собі придбати платну антивірусну програму, не турбуйтеся - асортимент безкоштовних антивірусів дуже широкий, і один з них допоможе вам впоратися з проблемою.

Ще одна можлива причина того, що комп'ютер не бачить флешку - це конфлікт файлових систем флешки і комп'ютера. Найчастіше це відбувається, якщо файлова система флешки - FAT. Спробуйте відформатувати USB-пристрій, вибравши при форматуванні файлову систему FAT32 або NTFS - може допомогти.

Як ви бачите, однозначної відповіді на питання "Чому комп'ютер не бачить флешку?" немає. Проблеми з розпізнаванням можуть бути як апаратного, так і програмного характеру, тому в кожному випадку необхідно перебрати всі можливі причини.

Вконтакте
Pinterest