Комп'ютер не бачить клавіатуру

admin Різні статті

Комп'ютер не бачить клавіатуруКлавіатура і миша - основні посередники в спілкуванні користувача з комп'ютером, і якщо вони виходять з ладу, користуватися ПК стає досить важко. Що робити, якщо комп'ютер не бачить клавіатуру?

Комп'ютер не бачить клавіатуру

Для початку визначте тип підключення вашої клавіатури. Основних типів підключення два - PS/2 і USB. Більшість клавіатур зараз підключаються через USB, але більш старі моделі можуть підключатися до порту PS/2.

Якщо вам дісталася клавіатура з підключенням PS/2, комп'ютер може її не побачити, якщо ви просто увіткнете її шнур в роз'єм. Більшість материнських плат зажадають перезавантаження. Щоб клавіатура визначилася, перезавантажте комп'ютер або ж вимкніть його, підключіть клавіатуру і увімкніть комп'ютер знову.

Також проблеми з клавіатурою можуть виникнути, якщо ви підключите її в порт для миші (не всім материнським платам все одно, в якій з роз'ємів PS/2 ви підключаєте пристрій). Зверніть увагу на кольори: зазвичай роз'єм для миші має зелений колір, а роз'єм для клавіатури - фіолетовий. Підключіть клавіатуру в правильний роз'єм і не забудьте перезавантажити комп'ютер.

Однак зараз користувачам набагато частіше доводиться мати справу з USB-клавіатурами - більшість сучасних периферичних пристроїв і зовнішніх накопичувачів підключаються саме в цей роз'єм. Як вчинити в тому випадку, якщо комп'ютер відмовляється бачити клавіатуру, підключену по USB ?

Комп'ютер не бачить клавіатуру

Що робити, якщо комп'ютер не бачить клавіатуру

Для початку спробуйте перепідключити її в інший USB порт: поточний порт може бути несправний або просто не підключений до материнської плати (тому обов'язково перевірте підключення портів до системної плати). Якщо клавіатура підключена в передній порт, повторно під'єднайте в задній: на передні порти може надходити недостатньо живлення для нормального функціонування клавіатури.

Також може бути, що у вас не включена підтримка USB в BIOS. У такому випадку, правда, не працюватиме жоден USB пристрій, а не тільки клавіатура. Щоб усунути проблему, вам потрібно буде включити USB контролер в налаштуваннях BIOS.

Врахуйте, що для входу в BIOS вам доведеться використовувати клавіатуру, тому знайдіть де-небудь таку, яка підключається роз'єм PS/2. Підключіть клавіатуру, увімкніть комп'ютер і увійдіть в BIOS (зазвичай для цього потрібно натиснути клавішу Delete під час завантаження, хоча деякі версії BIOS можуть використовувати свої клавіші або комбінації клавіш).

Знайдіть у налаштуваннях BIOS рядок з параметром USB Controller, там повинно бути вибрано значення Enabled. Можливо, буде кілька таких рядків для різних версій USB, наприклад, USB 2.0 Controller. Збережіть зміни і вийдіть з BIOS.

Також ви можете помітити параметр USB Keyboard Support. Він відповідає за роботу клавіатури під час POST (самотестування комп'ютера при початковій завантаженні). Якщо USB клавіатура не працює в принципі, навіть після завантаження комп'ютера, зміна цього параметра нічого не дасть.

Можна спробувати видалити клавіатуру зі списку пристроїв, після чого встановити її заново. Для цього вам потрібно зайти в диспетчер пристроїв. Правою кнопкою миші клацніть по значку Мій комп'ютер (в Windows 7 він називається просто Комп'ютер) і виберіть пункт "Управління". У лівій частині вікна клікніть на Диспетчер пристроїв.

У списку встановлених пристроїв знайдіть клавіатуру, клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть пункт контекстного меню Видалити. Після цього на всякий випадок вимкніть клавіатуру з роз'єму і підключіть її заново. Потім у вікні диспетчера пристроїв у верхньому меню Дія виберіть пункт Оновити конфігурацію устаткування.

Поки ви перебуваєте в Диспетчері пристроїв, подивіться, чи немає помилок у розділі  Контролери USB : коріння проблеми можуть бути саме там. Лікування те ж, що і в попередньому випадку.

Не забудьте перевірити і саму банальну причину - несправність шнура. Спробуйте обережно зігнути шнур, яким клавіатура підключається до системного блоку, на різних дільницях. Можливо, на якійсь ділянці він переламаний. Також можете почистити клавіатуру.

Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг, спробуйте підключити клавіатуру до іншого комп'ютера. Усе ще не працює? Швидше за все, проблема в несправності самої клавіатури. Можна спробувати віддати її ремонт, але звичайно в таких випадках простіше купити нову.

І наостанок - дві невеликі поради. Якщо на мультимедійній клавіатурі нормально працюють всі клавіші, крім власне мультимедійних, потрібно встановити драйвера з ідучих в комплекті диска або викачані з сайту виробника. А якщо вам потрібно підключити PS/2 клавіатуру до материнської плати, на якій відсутній даний роз'єм, можна використовувати спеціальний перехідник з PS/2 на USB.

Вконтакте
Pinterest