Комп'ютер не включається, але вентилятори системного блоку працюють

admin Різні статті

Комп'ютер не включається, але вентилятори системного блоку працюютьНерозуміння природи тих чи інших неполадок комп'ютера часто призводить до помилок в діагностиці, без якої неможливий кваліфікований ремонт. І підходити до пошуків проблеми слід з її точного опису. Несправність, яку описують словами: при натисканні на кнопку живлення (power) комп'ютер не включається, але вентилятори працюють називають відсутністю або помилкою ініціалізації. Не слід плутати з невключенням - повною бездіяльністю на натискання power, оскільки причини цих двох проблем, як правило, різні.

Що робити, якщо комп'ютер не включається, але вентилятори системного блоку працюють

Якщо якийсь із пристроїв, критично важливих для запуску ПК, відмовиться стартувати, ми будемо спостерігати характерну картину:

 • після включення системного блоку чути гучний шум вентиляторів (вони обертаються на постійній високій швидкості);
 • загорілися і не гаснуть індикатори клавіатури і включення;
 • екран залишається чорним.

Більше при цьому нічого не відбувається.

За статистикою, найчастіше джерелом подібної проблеми стає наступне:

 • пошкодження BIOS - програми, що зберігається в мікросхемі флеш-пам'яті CMOS на материнській платі, відповідальної за початкове завантаження ПК, а також за перевірку і узгодженість роботи всіх його пристроїв на етапі старту;
 • вийшов з ладу процесор або несправність його системи живлення;
 • непрацездатність ОЗУ (оперативної пам'яті) або несумісність встановлених планок ОЗУ між собою;
 • несправність мікросхем системної логіки (чіпсета) на материнській платі, особливо часто - північного мосту.

З інших причин, які теж можуть давати подібну клініку, можна відзначити пошкодження елементів материнської плати, що приводить до дестабілізації живлення пристроїв, дефект паяних контактів мікросхем, блок живлення з осіданням напруги по окремих лініях, сівша батарейка CMOS, а також неполадки іншого обладнання, встановленого на ПК. Однак це зустрічається рідше.

Також важливо розуміти, що ця проблема ніколи не є наслідком програмних збоїв в операційній системі. Оскільки її завантаження навіть не починається.

Що може зробити користувач, опинившись у такій ситуації? Навіть не маючи спеціального обладнання, можна спробувати вирішити проблему в домашніх умовах. Досить вміти користуватися викруткою.

Скидаємо налаштування BIOS до заводських

Це найпростіший і, часом, дуже дієвий спосіб усунення проблем із завантаженням комп'ютера. Якщо ваш випадок не з найскладніших, можливо, він допоможе.

 • вимкніть живлення комп'ютера і зніміть кришку системного блоку.
 • знайдіть на материнській платі батарейку-таблетку і вийміть її з гнізда.
 • замкніть між собою контакти гнізда батарейки, наприклад, за допомогою викрутки;
 • встановіть батарейку на місце.

Є й інший варіант обнулення BIOS - перемичкою (джампером) Clear CMOS. Її необхідно зняти на 15-20 сек. і перемістити на два сусідніх контакти, після чого повернути на місце. Іноді перемичка називається по-іншому: CL_CMOS, CCMOS, CLRTC, CRTC та ін.

Після того, як зробите ці операції, підключіть живлення комп'ютера і спробуйте його включити. Якщо проблема буде усунена - її причина крилася в некоректній конфігурації BIOS Setup.

Якщо перший спосіб не допоміг, йдемо далі. Спробуємо виключити вплив обладнання, необов'язкового для успішного старту ПК. Для цього необхідно підготувати стіл, покритий ізоляційним матеріалом (поліетилен, гума, пластик, дерево і т. Д.), На якому ви будете збирати стенд.  

 • Вимикаємо все зайве для завантаження комп'ютера
 • вимкніть живлення ПК і зніміть кришку корпусу;
 • видаліть плати розширення з слотів материнської плати, від'єднайте від неї дроти живлення та інтерфейсні кабелі,
 • вийміть планки пам'яті;
 • витягніть материнську плату з корпусу, покладіть на стіл і огляньте на предмет артефактів - роздутих конденсаторів, слідів перегріву (потемнінь і деформацій пластикових деталей), механічних пошкоджень та інших дефектів;
 • якщо артефактів немає - встановіть в слот одну планку пам'яті, підключіть відеокарту (якщо немає вбудованої), монітор, попередньо витягнутий завантажувальний жорсткий диск і блок живлення;
 • включіть блок живлення в електромережу;
 • замкніть викруткою контакти кнопки включення - Power Switch (можуть бути підписані як ON, PWR_ON, PC_ON) - це дія аналогічно включенню комп'ютера натисканням цієї кнопки.

Якщо ви бачите на моніторі завантаження операційної системи - значить збій викликає один з відключених пристроїв. Ну, а якщо крім обертання вентиляторів знову нічого не відбувається, спробуємо розібратися більш детально.

 • Запустіть систему. Обережно доторкніться руками до радіатора процесора і великих вузлів плати - мікросхем, мосфетов і т. д. - В нормі вони повинні бути теплими. Сильне нагрівання говорить про несправності елементів (дефект пайки, коротке замикання), а повна відсутність нагріву (кімнатна температура) - вказує, найімовірніше, на те, що вузол не отримує напруги живлення.
 • Вимкніть живлення ПК. Вийміть планку пам'яті, видаліть оксидний шар на її контактах, потерши шкільним гумкою, продміть слот, де вона перебувала, і встановіть її назад. Увімкніть комп'ютер. Якщо проблема вирішиться - причина була в поганому контакті ОЗУ і роз'єму плати. Якщо не вирішиться - встановіть планку в інший слот - можливо, винен він.

Жоден із способів не допоміг? Залишається останнє, що можна зробити вдома - по черзі замінювати частини ПК на робочі, зрозуміло, сумісні з вашою системою. Однак при цьому є ризик їх пошкодити.

Якщо такої можливості або бажання немає, а також при виникненні описаної проблеми на ноутбуці - єдиний залишається варіант - звернутися в сервісний центр.

Вконтакте
Pinterest