Комп'ютер сам вимикається

admin Різні статті

Комп'ютер сам вимикається: що робитиПри роботі з комп'ютером користувач може зіткнутися з такою проблемою, як мимовільне вимикання ПК під час роботи. Подібне, на жаль, зустрічається досить часто, і якщо комп'ютер сам вимикається, дуже важливо знати, яка причина такої проблеми і що можна зробити в цій ситуації.

Комп'ютер сам вимикається: що робити

Мимовільне вимикання комп'ютера може відбутися або вже через кілька хвилин після запуску операційної системи, або після включення певної програми або набору програм. Найбільш часто причиною такої поведінки ПК стає банальний перегрів процесора: якщо його температура сягає критичної, спрацьовує спеціальна система захисту, яка покликана уберегти процесор від пошкодження.

У разі якщо комп'ютер сам вимикається через перегрів процесора, вихід з проблемної ситуації досить простий: потрібно лише з'ясувати, в чому саме криється причина перегріву, і потім усунути цю причину. Ось перелік деяких найбільш поширених причин, що можуть призводити до перегріву процесора.

Комп'ютер давно не піддавався очищенню від пилу

Скупчення пилу на радіаторі і кулері процесора сильно знижують їх теплопровідність, в результаті чого тепло від процесора відводиться неефективно. Якщо кількість пилу досягла критичного значення, то температура процесора може зашкалювати і, як наслідок, комп'ютер може мимоволі вимикатися. Видаливши пил з радіатора і кулера процесора ПК, можна домогтися того, що процесор не буде перегріватися, а значить і комп'ютер перестане сам вимикатися. Про те як очистити комп'ютер читайте тут.

Давно не проводилася заміна термопасти

Якщо комп'ютер вже досить старий, а термопаста на його процесорі жодного разу не замінювалося або ж замінювалося дуже давно, то дуже ймовірною причиною перегріву процесора в цьому випадку є саме застаріла термопаста, адже саме вона сприяє кращому відведенню тепла від процесора до радіатора. Для вирішення проблеми перегріву процесора і мимовільного виключення комп'ютера можна віднести ПК в сервісний центр для заміни термопасти або ж спробувати замінити термопасту самостійно.

На ПК запускаються додатки з підвищеною вимогливістю до ресурсів

Здатність комп'ютера підтримувати роботу тих чи інших програм або додатків безпосередньо залежить від його начинки, і якщо ресурсів ПК недостатньо для роботи з деякими особливо вимогливими додатками, то результатом запуску одного з таких програм може стати перегрів процесора. У результаті відразу після запуску програми або ж у перші хвилини роботи з нею комп'ютер може мимоволі вимкнутися. Вирішенням проблеми стане оновлення архітектури ПК або ж відмова від використання ресурсномістких програм.

Якщо комп'ютер сам вимикається, то для підтвердження діагнозу про перегрів процесора і визначення точної причини проблеми, необхідно обов'язково перевірити ПК. Зокрема, необхідно з'ясувати, яка температура процесора при різних навантаженнях. Зробити це можна за допомогою аналізу даних в BIOS або ж за допомогою спеціальних утиліт, таких як Everest, PC Wizard і т. д.

Щоб в BIOS дізнатися температуру процесора ПК в поточний момент, необхідно при завантаженні ПК викликати BIOS стандартним способом (як правило, досить натиснути клавішу Del на клавіатурі ПК під час початкової ініціалізації системи), а потім, залежно від версії BIOS, знайти пункт PC Health Status або ж Hardware Monitor. Після входу в такий пункт можна побачити підпункт CPU Temperature, який і відповідає за відображення шуканої температури процесора. Отримане в результаті значення необхідно порівняти з нормою для робочої температури встановленої в ПК моделі процесора: вона, як правило, не повинна перевищувати 65-70 ° С. Детальніше про охолодження комп'ютера.

Варто відзначити, що перегрів процесора є хоч і найбільш частою, але все ж не єдиною причиною самовільного вимкнення комп'ютера. Викликати подібну проблему в роботі комп'ютера також можуть деякі несправності апаратної частини ПК: наприклад, здуття конденсаторів на материнській платі або несправність чи мала потужність блоку живлення ( БЖ).

Визначити здуття конденсаторів можна за допомогою візуального та тактильного аналізу материнської плати: нормальні робочі конденсатори мають плоский верх, тоді як роздуті - відчутну опуклість на верхній поверхні. При виявленні подібної проблеми потрібна заміна конденсаторів, проводити яку рекомендується професійно, в умовах сервісного центру.

Для визначення несправності БП можна замінити проблемний блок свідомо справним і перевірити роботу ПК: якщо мимовільних виключень не буде, то причина криється саме в несправному блоці живлення, проблему вдасться вирішити заміною старого БЖ новим. У свою чергу, про недостатній потужності штатного блоку живлення буде свідчити нормальна робота комп'ютера без додаткових пристроїв: для тестування необхідно тимчасово відключити приводи, USB-пристрої, додаткові жорсткі диски і т. д. Проблема самовільного вимкнення комп'ютера в такій ситуації буде вирішена, знову ж, заміною БЖ.

Якщо комп'ютер сам вимикається, перераховані вище заходи можуть допомогти врятувати ситуацію. Однак перед тим як самостійно взятися за вирішення проблеми, варто згадати, що всі проведені дії здійснюються на власний страх і ризик користувача без будь-яких гарантій подальшої працездатності ПК. Також важливо пам'ятати, що розбирати комп'ютер і порушувати цілісність пломб, якщо такі встановлені, не можна протягом усього терміну дії гарантії на ПК від виробника або від продавця.

Вконтакте
Pinterest