Кому потрібні зміни «В Контакте»?

admin Різні статті

Кому потрібні зміни «В Контакте»?

Зміни в Контакті. У самої популярної соціальної мережі СНД поступово назріває невдоволення постійними реформами, які знаходять все менше розуміння у користувачів. Досить поглянути на число «лайків», які стоять біля новин в блозі мережі. Ми спробували зрозуміти, навіщо впроваджувати нововведення, знаючи, що реакція на них буде негативною.

Початок поклав горезвісний мікроблог, який викликав шквал емоційних коментарів у блозі Павла Дурова (а тоді коментарі до новин ще були дозволені).

Зміни в Контакті

Керівництво мережі в результаті цього масового флешмоба протягом якихось пари діб повернуло можливість встановити стару «стіну» в настройках, чому користувачі були невимовно раді. Однак недовго музика грала - через деякий час мікроблог встановили без можливості відключення, виставили його записи в публічний доступ, а залишати коментарі до новин користувачам «В Контакте» просто заборонили, залишивши лише одну можливість вираження своєї думки - ставити «лайки» до таких новин. Тобто висловлювати можна виключно схвалення чи написати свою думку в спеціальну групу. Неважко здогадатися, що «лайкою» з кожним разом ставало все менше і менше, а утруднювати себе підпискою на щось і заходити кудись, щоб прокоментувати нововведення окремо, захотіли далеко не всі. Якщо раніше число коментарів до будь новини обчислювалася тисячами, то зараз у групі «Оновлення В Контакте» вони дотягують в кращому разі до 500-600. Тисяч удостоюються лише окремі, найобурливіші зміни - на кшталт примусового розкриття списків друзів.

Складається таке враження, що думку користувачів засунули в курний ящик. У який хоч зрідка, та заглядають, але ніякого впливу цей ящик і його вміст на життя не мають. Так що якщо є бажання то читайте статтю - як видалити сторінку в контакті і видаляйте свій акаунт.

Зміни «В Контакте». Точка кипіння

Апофеозом стала остання новина про примусове розкритті списків «друзів», яка викликала чергову хвилю обурення. Ця «реформа заради зручності користувачів» зібрала трохи більше 20 тисяч таких «лайкою». При 100 з гаком млн користувачів це навіть не цифра.

Причому зараз це вже не «буря у склянці води» - загальне обурення мікроблогом раніше викликало лише хвилю пародій на тему «росіян найбільше в житті хвилює стіна «В Контакте». Зараз проти такого явного порушення особистої таємниці висловився навіть Євген Касперський в своєму блозі. Який зазвичай не звертає уваги на такі малозначущі (що вже гріха таїти) факти біографії Рунета. І якщо навіть один з найбільш шанованих гуру мережевої безпеки висловлюється настільки різко, значить, щось дійсно йде не так. Звичайно, можна кивнути на рекламу, таргетинг та інші можливості заробітку, але навряд чи справа тільки в цьому.

Мова адже зараз йде навіть не про цей запис конкретно, а про політику ставлення керівництва соцмережі до користувачів в цілому. Зрозуміло, що, відключивши можливість прямого коментування нововведень і прибравши виражаючих думку користувачів так далеко, як тільки можна, Павло Дуров ясно дав зрозуміти, що його не особливо цікавлять їх думки.

Зміни «В Контакте». Наслідки

Як цілком справедливо припустив Євген Касперський, таке наплювацьке ставлення до думки користувачів може привести до їх відтоку. У будь-якого веб-проекту, яким би дрібним або великим він не був, є якась критична точка, яку ще можна назвати «точкою неповернення», після якої починається відхід користувачів в інші, більш ввічливі і адекватні спільноти. І, швидше за все, таким співтовариством стане Facebook, який буде тільки радий прийняти нових адептів з Рунета.

Реальні мотиви таких дивних вчинків керівництва соцмережі важко навіть припустити. Так, можна будувати різні божевільні теорії про змови, співпрацю з ФСБ і бажанні заощадити на переписі населення, але які ж реальні причини навмисного ігнорування думки користувачів і погіршення юзабіліті під приводом турботи?

Зміни «В Контакте». Тоталітаризм в мініатюрі

Як правило, над всіми конспірологічними теоріями топ-менеджмент «В Контакте» сміється, не соромлячись. Не погоджуючись з ними, але й не спростовуючи. Тому ми висунемо ще одну теорію - ніяких змов немає, ніяких мільярдних гонорарів від ФСБ за величезну базу даних немає, і взагалі ні держава, ні спецслужби в цьому не замішані. Грошей керівники «В Контакте» і так отримують пристойно, а от влада ...

Владні структури можуть вести себе по-різному. Вони допомагають керувати світом, і вони ж можуть його зруйнувати, якщо у чергового одіозного лідера поїде дах. А тепер уявіть собі наступне: є величезна, стомільйонна аудиторія. Населення не кожної країни може похвалитися такою кількістю людей.

І ця аудиторія повністю залежить від вас, від ваших рішень. Ви можете робити з нею все, що вважаєте за потрібне. Ви розповідаєте, як багато доброго ви робите для країни і для людей. Ви не звертаєте уваги на їхні думки, бо думки ці, по суті, ні вас, ні ваш уряд не хвилюють - ви й так знаєте, як треба правильно жити. Тому, винайшовши чергову нікому не потрібну річ, ви радісно потираєте свої руки в надії на те, що тепер вас будуть цінувати ще більше.

Приблизно за такою спрощеною схемою працюють усі тоталітарні режими. Білорусія, Лівія, Куба, Північна Корея - всі ці режими вирішують за людей, як треба правильно жити.

Тоталітаризм починається, коли влада потрапляє в руки не тієї людини. І чим гірше живеться в країні, тим радісніше і впевненіше її лідер сповіщає про те, як все добре, як населення стрімко багатіє і постійно отримує бонуси, і взагалі починає відокремлювати себе від решти світу.

А причому тут «В Контакте»? При тому, що ця соціальна мережа працює за спрощеною мікро-моделю типового тоталітарного режиму. Є лідер, є його оточення і є народ (ми з вами), чия думка нікого з правителів по суті не хвилює. Є і ще одна істотна відмінність - фізично «В Контакте» не володіє ніким. А ось віртуально - всіма своїми користувачами, причому безроздільно. Багато людей, особливо школярі, сприймають цю мережу занадто серйозно.

І друга істотна відмінність - з неї можна піти. Правда, як писав той же Касперський, процедура видалення аккаунта може затягнутися на місяці.

Зміни «В Контакте». Усе простіше, ніж здається

Змов і таємниць немає. Є просто якісь люди, які люблять владу і які не звертають увагу на невдоволення своїх користувачів - просто тому, що вони можуть це зробити.

І саме тому зараз немає сенсу чекати, що керівництво «В Контакте» буде якось хвилювати думка своїх користувачів. Вони роблять що хочуть - і в їх «тоталітарній державі» вони мають на це повне право, навіть коли зображують із себе законослухняних і праведних особистостей. Зрозуміло, що така законослухняність буде існувати рівно до того моменту, поки це не почне суперечити інтересам самого керівництва. І коли це відбувається - народжуються фрази на кшталт «Ми не будемо займатися цензурою», яка офіційно належить Павлу Дурову, генеральному директору ТОВ «В Контакте», віртуальної мікродержави з тоталітарною моделлю правління.

Вконтакте
Pinterest