Налаштування мережі

admin Різні статті

Налаштування мережі.Налаштування мережі. Фізичне встановлення мережі. Для спрощення, припустимо, що ми використовуємо в мережі три комп'ютери - два "клієнтських" і один "сервер". Для організації і налаштування, навіть такої маленької мережі нам знадобляться мережеві карти, які встановлюються в кожен комп'ютер, свіч або хаб і спеціальний мережевий кабель, так звана вита пара.

Налаштування локальної мережі

Налаштування мережі. Вибір мережевої карти

У минулому мережева карта представляла собою окрему ISA (для тих, хто не знає це такий старий стандарт слота розширення) або PCI плату. Причому їхня ціна перевищувала 100 $, що  обмежувало розвиток мереж в невеликих організаціях. Сьогодні мережева карта стала настільки доступною, що частенько її інтегрують на системну плату. У випадку, якщо Ваша плата не має інтегрованого мережевого контролера, то Вам доведеться скористатися зовнішньої PCI платою. Карта повинна відповідати стандарту Realtek 10/100. Вона коштує близько 10 $. Більш дорогі картки мають безліч додаткових функцій і налаштувань, що забезпечують більшу стабільність при передачі даних. Нижче на фотографії показаний зовнішній вигляд типової мережевої карти.

При виборі мережевої карти, необхідно звернути увагу на максимальну підтримувану швидкість передачі 100/1000. Це означає, що карта може передавати дані на швидкості 100mbps і 1000mbps в залежності від мережевої архітектури. Також рекомендую прочитати статтю про самостійне налаштування мережі - Налаштування мережі в Windows 7.

Налаштування мережі. Хаб проти свіча

Для управління всіма транзакціями (передача блоків інформації) в мережі використовується так пристрій, так званий хаб або свіч. У чому відмінність між цими двома пристроями?. Під час передачі пакету даних хаб відправляє їх відразу на всі комп'ютери, що значно зменшує пропускну здатність каналу. Свіч, має вбудовану пам'ять, в якій зберігатиметься інформація про те, до якого порту підключений який комп'ютер. Тому під час передачі пакета, він відправляється на певний порт. Крім того, свіч дозволяє використовувати в мережі контролери з різною швидкістю передачі, при цьому загальна пропускна здатність не буде опускатися до рівня контролера з мінімальною швидкістю. Враховуючи незначну цінову різницю ми  рекомендуємо придбати саме свіч. На сьогоднішній день впускаются свічі з 5, 8, 16, 24 або 32 портами. Ціна пристрою напряму залежить від кількості портів.

Налаштування мережі. 802.11a і 802.11b

У принципі, підійде будь-який. Наприклад, ми використовуємо 8-портовий свіч від CNET, але інші бренди, такі як Kingmax, Netgear, Dlink, 3COM так само мають дуже хорошу якість. Загалом, в цьому питанні можна довіритися компанії, яка буде проводити у Вас мережу. Вони зазвичай ставлять те, що добре працює.

Налаштування мережі. Конфігурація мережі в Windows XP.

Встановити і налаштувати мережеві параметри у Windows XP Ви можете декількома способами. По-перше, вручну. Цей метод бажаний, оскільки дозволяє контролювати всі налаштування. По-друге, для тих, хто нічого не розуміє в мережевих термінах Microsoft включила майстер встановлення мережі (Network Setup Wizard). Для запуску майстра, необхідно увійти в "Сетевое окружение" і натиснути на "Установить домашнюю или малую сеть". Натисніть Далее, на другому екрані будуть описані деякі рекомендації по правильній установці. Фактично тут Ви знайдете повне керівництво до дії. Натискаємо Далее. Тепер для всіх клієнтських машин Ви повинні вибрати другу опцію (Этот компьютер подключен к Интернету через шлюз или другой компьютер в сети) і натисніть Далее. На наступному екрані Ви можете ввести або змінити ім'я комп'ютера. Тепер переходимо до наступного вікна, де ми зможемо змінити назву робочої групи. Наступний екран резюмує зроблені зміни і застосовує їх. На наступному екрані Вам буде запропоновано створити диск встановлення мережі. Так як ми робимо маленьку домашню мережу цей диск можна не створювати. Ось і все, налаштування закінчене.

Ми просимо вибачити нас за нескінченні переходи до наступного екрану, проте по іншому описати дії майстра неможливо. Надалі ми будемо використовувати перший, ручний режим.

Налаштування мережі. Майстер мережевої ідентифікації

Тепер необхідно встановити ім'я Вашії робочої станції в робочій групі, до якої вона належить. Для цього натисніть Пуск -> Настройки -> Панель управления -> Система -> і виберіть закладку Имя компьютера. Спочатку натисніть "Идентификация", що дозволить активізувати майстер мережної ідентифікації (Мастер сетевой идентификации). На першому екрані просто натисніть Далее На наступному екрані потрібно вибрати першу опцію (Компьютер входит в корпоративную сеть, и во время работы я использую его для соединения с другими компьютерами ), на наступному екрані виберете другу опцію (Моя организация использует сеть без доменов).

Тут Ви повинні встановити назву робочої групи. Ці дії Ви повинні повторити на всіх машинах Вашої мережі.

Звертаємо Вашу увагу, що деякі провайдери використовують свою власну робочу групу. У цьому випадку вони повинні Вас проінструктувати про використання імен робочої групи.

Налаштування мережі. IP адресація

Перш за все ви повинні ідентифікувати кожен комп'ютер в мережі. Для цього служить так звана IP (Internet Protocol) адресація. IP адреса - це унікальний номер Вашого комп'ютера у Вашій мережі. IP адреса може бути "статичною" або "динамічною". У своїй внутрішній мережі Ви можете використовувати IP адреси класу C, тобто в діапазоні 192.168.0.1 до 192.168.0.254, іншими словами в одній робочій групі може працювати до 254 комп'ютерів. Зазвичай серверу призначають адресу 192.168.0.1. Коли ви активуєте спільний доступ до мережі (Общий доступ к интернету) за замовчуванням Вашому серверу буде автоматично призначено цю адресу.

Налаштування мережі. Конфігурація сервера

Примітка: Для установки мережевих параметрів Ви повинні увійти з правами адміністратора.  Встановивши на всі комп'ютери мережеві карти, Вам необхідно призначити кожному комп'ютеру IP адресу. Для цього натисніть Пуск -> Настройки -> Сетевые подключения. Тепер клацніть правою кнопкою мишки на "Подключение по локальной сети" та оберіть Свойства. Потім вкажіть на Протокол TCP/IP та натисніть свойства. Перед Вами відкриється вікно, що дозволяє встановити всі необхідні мережеві параметри. Зверніть увагу що маска підмережі у сервера та клієнтських машин повинна бути однакова.

Налаштування мережі. Конфігурування клієнтських машин

Налаштування мережі. Конфігурування клієнтських машин

Налаштування мережі

Вище на скріншоті ми бачимо, що одному з клієнтських місць встановлена IP адреса 192.168.0.5. Маска підмережі встановлюється автоматично, з цього приводу Вам хвилюватися не варто. Зверніть увагу, що IP адреса має бути унікальною, і не може повторюватися в межах однієї мережі. У разі повторного використання IP адреси, Windows повідомить про виникнення проблеми з повторюваною IP адресою.

Налаштування мережі. Спільне використання інтернету

В першу чергу давайте розглянемо реалізацію спільного доступу в інтернет. У нашому прикладі налаштування клієнтського комп'ютера ми встановлюємо звернення до сервера з IP адресою 192.168.0.1. Цей адреса вказана як адресу шлюзу, тобто робочої станції, через яку всі інші будуть виходити до інтернету. Ту же адресу ми указуємо як первинний DNS (DNS - це сервіс, що дозволяє по символьному імені вузла, визначити його фізичну IP адресу). Тепер, зайдіть  в початкове меню властивостей мережевого з'єднання. Тут відкрийте закладку Допольнительно і перевірте опцію Internet Connection Firewall. На клієнтських машинах ця опція повинна бути відключена.

Налаштування мережі. Налаштування спільного доступу до інтернету

Після завершення налаштування всіх клієнтських машин, Вам необхідно активізувати доступ в інтернет на серверній машині. Для цього потрібно увійти в меню мережевих з'єднань (Пуск-> Настройки -> Сетевые подключения), вибрати іконку, через яку Ви підключаєтеся до провайдера (по модему чи оперативного каналу). У меню властивостей облікового запису необхідно вибрати закладку Дополнительно, де Ви знайдете всі опції, необхідні для організації спільного доступу.

В першу чергу зверніть увагу на налаштування Брендмауэр Windows (Internet Connection Firewall )для Internet з'єднання. Firewall - це система захисту, яка працює як захисний щит між внутрішньою мережею і зовнішнім світом. Internet Connection Firewall (ICF) - це програмний продукт, який використовується для встановлення обмежень передачі інформації від і до вашої робочої групи Ми рекомендуємо дозволити цю опцію. У той час як потужність такого програмного «щита» не може порівнюватися з подібними апаратними міжмережевими екранами, це зможе певною мірою захистити Ваші дані від різних мережевих неприємностей. Тепер зверніть увагу на включенні опції "Разрешить другим пользователям сети использовать подключение к Интернету данного компьютера", яка дозволить іншим користувачам входити в Інтернет через сервер. Якщо Ви хочете керувати різними установками облікових записів інтернету з інших, клієнтських комп'ютерів, увімкніть опцію "Разрешить другим пользователям сети управлять общим доступом к Интернету". І остання опція - "Создание подключения удаленного доступа, когда компьютер в сети пытается получить доступ к Интернету". Її включення дозволить серверу в разі отримання запиту до інтернету з будь-якого клієнтського комп'ютера автоматично встановити з'єднання. Тепер натисніть OK для застосування всіх зроблених змін. У принципі, Windows XP не вимагає перезавантаження при зміні мережевих налаштувань, однак ми настійно рекомендуємо це зробити не тільки на сервері, а й на всіх клієнтських комп'ютерах. Ось і все, тепер, Ви можете спробувати увійти в інтернет з будь-якого комп'ютера у Вашій мережі.

Ось і все про самостійне налаштування мережі.

Також ви можете прочитати цікаву статтю, про те як встановити Flash Player на ваший комп'ютер.

Вконтакте
Pinterest