Не працює USB-порт

admin Різні статті

Не працює USB-портІноді комп'ютер або ноутбук не може розпізнати інші пристрої. Що робити, якщо не працює USB-порт і як уникнути виникнення подібної ситуації в майбутньому? ItTehnolog.com пропонує варіанти вирішення проблеми.

Наявність USB-портів дозволяє легко працювати з різними пристроями: принтерами, сканерами, а також зовнішніми пристроями зберігання даних. Однак іноді робота з ними може ускладнитися - комп'ютер не розпізнає USB і повідомляє про помилку. Користувачеві доведеться відшукати причину проблеми і спробувати її усунути. Що для цього треба знати?

Що робити, якщо не працює USB-порт

Джерело неполадки може ховатися як у комп'ютері, так і в самому пристрої. Пропонуємо розглянути перший випадок. Коли стало відомо, що на іншому комп'ютері або ноутбуці USB-пристрій працює справно, слід сконцентруватися на самому комп'ютері. Дуже часто допомагає вирішити проблему його перезавантаження. Іноді після цього проблема усувається. Якщо ж позитивний результат не був досягнутий, доведеться вдаватися до інших методів.

Слід зайти в Пуск-Панель управління-Система-Диспетчер пристроїв або натиснути правою кнопкою миші по ярлику Мій комп'ютер на робочому столі, вибрати пункт меню Управління та далі знайти Диспетчер пристроїв. У вікні, з'явиться список всіх пристроїв комп'ютера. У цьому переліку слід знайти потрібний пристрій, вибрати його, а потім увійти в закладку Дія в головному меню. Серед запропонованих дій залишається вибрати пункт Оновити конфігурацію устаткування. Якщо після цього у списку пристроїв з'являться Контролери USB, значить, проблема вирішена.

Можна спробувати виправити проблему за допомогою видалення контролерів USB. Для цього треба зайти в Диспетчер пристроїв, як зазначено вище, у списку пристроїв знайти рядок Контролери USB, клікнути по ньому, щоб з'явився перелік всіх пристроїв. Далі по кожному з них треба натиснути правою кнопкою миші і в новому вікні вибрати пункт меню Видалити. Коли всі вони виявляться видаленими, потрібно перезавантажити комп'ютер. Контролери повинні відновитися і знову стати доступними.

Що робити, якщо не працює USB-порт

Не працює USB-порт

Уразі невдачі слід оновити драйвера для пристрою. У Диспетчері завдань треба вибрати необхідний пристрій в списку Контролери USB, двічі клікнути по ньому і в діалоговому вікні вибрати вкладку Драйвер. Потім треба натиснути кнопку Оновити.

Іноді операційна система керує електроживленням контролера USB, щоб його заощадити. Необхідно заборонити їй подібні дії. Для цього треба зайти в Диспетчер пристроївКонтролери USBКореневий USB-концентратор і клацнути по ньому два рази лівою кнопкою миші. Далі варто вибрати пункт Управління електроживленням і зняти прапорець біля пункту Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії. Після цього залишається натиснути OK і проробити цю дію для всіх пристроїв в списку.

Рідше несправність порту USB пояснюється його перевантаженням. Це може відбутися в тому випадку, якщо до одного порту через USB-хаб підключено кілька пристроїв. Можна спробувати відключити деякі з них, а потрібний пристрій підключити безпосередньо до комп'ютера. Але в майбутньому краще всього використовувати USB-концентратори з самостійним джерелом живлення, які не викличуть подібних ускладнень.

Якщо ці поради не допомогли, причиною проблеми може бути фізичне пошкодження порту USB. Щоб виправити неполадку, доведеться звертатися в сервісний центр.

Вконтакте
Pinterest