Не працює звук на комп'ютері: що робити

admin Різні статті

Не працює звук на комп'ютері: що робитиПроблеми зі звуком на комп'ютері не так рідкісні, як вам може здатися. Так, звук пропадає при установці нового устаткування і розгоні комп'ютера. Сайт It-Tehnolog.com допоможе вам розібратися, що робити в разі, якщо не працює звук на комп'ютері.

Що робити, якщо пропав звук на комп'ютері

Звук пропадає найчастіше при проблемах з програмною частиною. На щастя, цю проблему можна вирішити, але іноді доводиться витратити багато часу на її пошуки. У будь-якому випадку в першу чергу необхідно перевірити, чи включений звук на комп'ютері. Подивіться в треї на значок звуку, він не повинен бути перекреслений. До речі, не буде звуку в тому випадку, якщо повзунок рівня гучності роботи динаміків поставлений на мінімум. Підніміть повзунок максимально вгору. Якщо звук так і не з'явився, будемо перевіряти колонки.

Власники кроликів знають, що їхні вихованці люблять гризти дроти. Можливо, проблема в тому, що звуку немає з причини непрацюючих колонок. Навіть якщо у вас вдома немає домашньої тварини, не завадить перевірити працездатність колонок. Для цього їх необхідно підключити до іншого обладнання. Якщо колонки працюють, а звуку немає, значить, доведеться далі шукати проблему.

Нерідко злітають драйвера звукової карти, тому й звуку на комп'ютері не буде. Щоб перевірити драйвера, необхідно зайти в диспетчер пристроїв (ПускПанель управлінняСистема і безпека). Перевірте, щоб у вікні диспетчера пристроїв були визначені всі пристрої. Якщо біля пристрою стоїть знак оклику, значить, він невідомий для системи. Це говорить про відсутність драйверів. Вирішити цю проблему легко. Встановіть необхідні драйвера з диска, який йшов разом з вашим комп'ютером або ж ноутбуком. При цьому немає необхідності в автозапуску диска, достатньо відкрити його і знайти папку з необхідними драйверами. Встановіть драйвера, перезавантажте комп'ютер, звук повинен з'явитися.

З драйверами може бути ще одна проблема, яка призводить до конфлікту пристроїв. Для такої проблеми характерна відсутність звуку не весь час, а лише за певних умов. Наприклад, ви виходите в інтернет і на комп'ютері пропадає звук. В цьому випадку радимо вам знову перевстановити драйвера, але не всі разом, а один за одним. Таким чином ви можете визначити драйвер, який призвів до таких проблем.

Переконайтеся, що в системі задані настройки відтворення звуку. Для цього необхідно відкрити вікно Служби: в меню Пуск в рядку пошуку напишіть слово «служби», в результаті повинно відкритися необхідне нам вікно з такою ж назвою. Далі знайдіть в списку рядок Windows Audio і клацніть по ньому два рази. Можливо, дана служба була відключена. Якщо це так, тоді запустіть її (виставите автоматичний тип запуску) і збережіть зміни. Заново перевірте рівень гучності роботи звуку і відрегулюйте його повзунком.

Звичайно один з цих способів допомагає вирішити проблему, але іноді трапляється так, що нічого не вдається зробити. В цьому випадку спробуйте відключити і заново включити звукову карту. У вікні диспетчера пристроїв виділіть пункт Звукові, відео та ігрові пристрої, потім розгорніть список, в якому будуть показані всі наявні звукові карти. Клацніть правою кнопкою миші по звуковий карті, у випадаючому меню виберіть пункт Відключити. Після відключення пристрою вікно зникне. Вам необхідно знову зайти в диспетчер пристроїв і включити звукову карту. Перезавантажте комп'ютер.

Відновлені системи допоможе вам в тому випадку, якщо всі описані вище способи не допомогли вам повернути звук. Виберіть для відновлення одну з точок, при якій проблем зі звуком не було і запустіть відкат. Якщо проблема була в конфлікті драйверів, видаленні програми або ж в розгоні комп'ютера, то після відновлення системи (воно може тривати близько години) звук повинен з'явитися.

Не працює звук на комп'ютері

Якщо жоден із способів не допоміг вам відновити звук на комп'ютері, тоді проблема буде вже не в програмній, а апаратній частині. В цьому випадку потрібна заміна звукової карти або материнської плати на нову.

Вконтакте
Pinterest