Не вдається відформатувати флешку

admin Різні статті

Не вдається відформатувати флешкуДо різних неприємностей з флешкою ​​або microSD призводить переривання процесу запису або ж копіювання файлів. Після такого грубого поводження інформація на флешці може бути загублена, та й сам накопичувач стає непридатним до використання. Вихід один - форматування. Але що робити, якщо Windows не вдається завершити форматування?

Не вдається відформатувати флешку, що робити?

Для ремонту флешок немає ніяких сервісних послуг, тому навряд чи ви знайдете когось, хто полагодить вам флешку. Тим більше, що лагодити зовсім нічого, адже проблеми з роботою можуть бути тільки пов'язані тільки контролером флешки (звичайно, за винятком фізичної поломки). Саме контролер і доводиться перезавантажувати, щоб флешка знову працювала, як нова.

Сьогодні є маса різних утиліт, призначених для флешок. Не варто кидатися в крайності і качати їх всі, адже не кожна вам допоможе. Але що вам дійсно знадобиться - це дізнатися всю корисну інформацію про саму флешці, і вже на її основі шукати відповідну утиліту для відновлення працездатності носія.

Дізнатися інформацію про флешку можна за допомогою самих різних безкоштовних програм. Наприклад, Flash Drive Information Extractor. Ця утиліта відображає максимум інформації з тих контролерів, які вона підтримує (а таких дуже багато, в тому числі і сучасних). У разі якщо Flash Drive Information Extractor не вдалося визначити контролер, завжди можна скористатися утилітами ChipGenius і ChipEasy.

Що дає вам інформація, яку визначить утиліта про вашу флешку? Це в першу чергу модель контролера і пам'ять. Якщо ви використовуєте утиліту, то потрібна вам інформація буде в рядках Controller і Flash ID (він же FID). За цими даними на сайті виробника флешки шукайте утиліту, яка призначена для перезавантаження контролера вашої флешки. Після форматування флешки цією утилітою носій повинен працювати знову.

Бувають випадки, коли жодна утиліта не визначає інформацію про флешку. У цьому випадку, щоб дізнатися модель контролера, доведеться розібрати накопичувач. На кожній моделі всередині флешки обов'язково присутня інформація про чіп і контролер, яка допомагає відновити працездатність пристрою. Дійте так само, як і було описано вище, щоб підібрати утиліту для скидання даних контролера і відновлення працездатності флешки.

Форматування карт пам'яті

Так як проблеми з форматування виникають не тільки у флешок, а ще у і карт пам'яті MicroSD, то не можна обійти стороною і цю проблему. Форматування MicroSD від форматування флешок, здавалося б, нічим не відрізняється, але звичайні утиліти не допомагають. Почати можна навіть з того, що часто форматувати картки пам'яті краще не на комп'ютері, а в фотоапараті або ж мобільному телефоні, де MicroSD використовується. Якщо таке форматування не підійшло або ж картку пам'яті техніка просто не бачить, тоді дійсно краще використовувати для її подальшої реанімації комп'ютер.

Якщо для флешок і придумано масу утиліт для форматування, то тільки не для карт пам'яті. На даний момент найпопулярнішою і кращою утилітою для форматування карт пам'яті є SDFormatter. Ця утиліта форматує карти пам'яті SD/SDHC/SDXC, після чого їх знову можна використовувати в плеєрах, фотоапаратах, телефонах.

Як бачите, якщо не вдається форматування флешки або ж MicroSD, не треба поспішати викидати накопичувач. Завжди знаходяться варіанти, як відновити працездатність носія. У разі, якщо з флешкою ​​так нічого і не вдалося зробити, тоді має сенс перепайка контролера з аналогічної робочої флешки. Але такий варіант використовують тільки для відновлення особливо цінної інформації.

Вконтакте
Pinterest