Не включается електронна книга

admin Різні статті

Не включается електронна книгаВсе більшого поширення набувають електронні книги, які дозволяють постійно мати при собі цілу бібліотеку. На жаль, як і будь-який інший гаджет, електронна читалка не застрахована від поломок. Один з найпоширеніших симптомів неполадки - відмова книжки включатися після натискання на кнопку. Що робити, якщо не включається електронна книга?

Не включається електронна книга: що робити

Проблеми в роботі електронної книги можуть бути викликані двома групами причин - програмними та апаратними. До програмних причин належать збої програмного забезпечення книги, до апаратних - поломки начинки гаджета.

Сама невинна причина проблеми з включенням електронної книги - розряджений акумулятор. Тому першою справою поставте книгу на підзарядку і знову спробуйте включити через деякий час. Обов'язково перевірте, чи справна розетка/USB-порт, куди підключений гаджет, чи щільно штекер прилягає до гнізда, чи не перебитий кабель. Прочитайте про те, як правильно вибрати електронну книгу.

Якщо електронна книга не тільки не включається, але ще й не заряджається, проблема може бути в несправності зарядного пристрою, роз'єму або самого акумулятора. Щоб виключити першу причину, спробуйте зарядити книгу за допомогою справного зарядного пристрою/USB-кабелю. Якщо виявилося, що проблема не в зарядному пристрої, електронну книгу доведеться нести в сервісний центр, де фахівці визначать, яка саме деталь вийшла з ладу.

Якщо з рівнем заряду все гаразд, але читалка все одно не включається, спробуйте виключити програмні збої. Для початку натисніть кнопку включення і утримуйте її протягом деякого часу (секунд 15) - можливо, це допоможе гаджету прокинутися. Якщо не допомогло, знайдіть на корпусі кнопку перезавантаження (Reset) і скористайтеся нею. Врахуйте, що досить часто ця кнопка втоплена в корпус, щоб уникнути випадкового натискання, тому вам може знадобитися тонкий гострий предмет. До речі, можна поєднати натискання кнопок включення/перезавантаження з підключенням електронної книги до зарядного пристрою - часто спрацьовує саме така комбінація дій.

Не включається електронна книга: що робити

Що робити, якщо не включається електронна книга?

Заважати електронній книзі завантажитися може несправна карта пам'яті. Витягніть з книги карту пам'яті і спробуйте запустити пристрій без неї. Якщо вийшло, карту пам'яті викидати не поспішайте: спробуйте відформатувати її за допомогою кардрідера і знову вставити в електронну книгу. Але коли проблеми з включенням знову виникають навіть після форматування карти, доведеться її замінити.

У деяких моделях електронних книг присутня функція так званого жорсткого перезавантаження (Hard Reset), при якому відбувається відкат системи до заводських налаштувань. Якщо в процесі експлуатації книги виник збій в ПЗ, жорстке перезавантаження поверне систему до того стану, в якому вона була в момент покупки вами книги, тобто ще до виникнення збою.

У кожної моделі своя комбінація для жорсткого перезавантаження (одна з найпоширеніших - одночасне натискання на кнопку включення і Reset), дізнатися її можна з інструкції до пристрою. Слід врахувати, що при жорсткому перезавантаженні буде видалена вся інформація, записана вами в пам'ять книги, а не на карту пам'яті.

Ще можна спробувати перепрошити електронну книгу (заодно відновите прошивку до більш нової версії). Точні інструкції з перепрошивки вашої моделі ви зможете знайти в керівництві користувача. Зазвичай робиться це таким чином: насамперед потрібно завантажити з офіційного сайту виробника відповідну версію прошивки саме для вашого пристрою і записати її в кореневий каталог карти пам'яті. Після цього книгу підключають до комп'ютера за допомогою USB-кабелю і далі йдуть інструкції з керівництва користувача.

Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг оживити пристрій, швидше за все, проблема криється в апаратній несправності. Причини можуть бути найрізноманітнішими: поломка кнопки включення, вплив надто високих або дуже низьких температур, вплив вологи або ультрафіолету, механічне пошкодження при падінні або ударі, вихід з ладу акумулятора. У всіх цих випадках вам дорога в сервісний центр - самостійно усунути апаратну несправність у вас навряд чи вийде.

Вконтакте
Pinterest