Не заряджається батарея ноутбука

admin Різні статті

Не заряджається батарея ноутбукаПроблема, з якою досить часто доводиться стикатися власникам ноутбуків, - це відсутність заряду батареї навіть при підключеному в електричну мережу шнурі живлення. Така проблема завдає немало незручностей, аж до того, що робить використання ноутбука повністю неможливим. Що ж можна зробити, якщо не заряджається батарея ноутбука?

Що робити, якщо не заряджається батарея ноутбука?

Перш ніж приступати до якихось дій з усунення описаної проблеми, слід спершу з'ясувати власне причину, через яку ця проблема виникає. Практика показує, що в дуже багатьох випадках батарея ноутбука не заряджається лише тому, що вже зносилася : будь-яка батарея розрахована на певну кількість циклів зарядки/розрядки, і якщо цей ліміт вичерпався, то вихід тільки один - міняти батарею на нову. Також читайте як потрібно заряджати ноутбук.

Таким чином, якщо ноутбук вже досить старий і весь час експлуатувався під великим навантаженням, то знос його батареї цілком закономірний. А от якщо ноутбук придбаний зовсім недавно і за всіма підрахунками його батареї покладається ще нормально функціонувати, то проблема може бути викликана не старістю батареї, а іншими чинниками. Наприклад, батарея ноутбука може не заряджатися в тому випадку, якщо є будь-які апаратні чи програмні збої.

До апаратних збоїв, здатним перешкодити батареї ноутбука нормально заряджатися, можуть бути віднесені несправності в самій батареї або ж в елементах ланцюга живлення, наприклад, в адаптері, шнурі живлення, роз'ємі живлення на ноутбуці або електричної розетки. Програмні збої, що викликають проблему, можуть бути пов'язані з помилками в роботі драйвера батареї, а також з помилками в роботі BIOS і помилками контролера живлення на самій батареї.

Щоб виявити точну причину, по якій батарея ноутбука не може заряджатися, необхідно попередньо провести ретельний аналіз ситуації. Якщо операційна система ноутбука повідомляє про те, що батарея відсутня, то скоріше за все несправна або сама батарея, або відповідний драйвер. Якщо ж система видає повідомлення про те, що батарея підключена, але не заряджається, то проблема криється, ймовірно, в несправних елементах ланцюга живлення.

Отже, що ж можна зробити самостійно, якщо не заряджається батарея ноутбука? Для початку варто перевірити, чи правильно підключена батарея: у ряді випадків саме неправильне підключення батареї ноутбука викликає проблеми з зарядкою. Якщо батарея підключена вірно, а її заряджання не розпочалося, то можна спробувати застосувати народний спосіб вирішення даної проблеми.

Необхідно відключити від ноутбука всі зовнішні пристрої, вимкнути його і вийняти мережевий шнур. Батарею ноутбука акуратно вийняти, відкласти в сторону. Далі натиснути кнопку живлення і утримувати її протягом від 20 до 45 секунд, після чого її можна відпустити. Вставити батарею на місце і в звичайному режимі включити ноутбук: якщо індикатор стану батареї покаже низький заряд, то підключити ноутбук до електричної мережі.

Якщо зарядка батареї після такої операції не почалася, то необхідно перевірити, чи буде заряджатися батарея при зміні розетки/шнура/мережевого адаптера. Якщо процес зарядки батареї в цьому випадку починається в звичайному режимі, то достатньо буде замінити несправну розетку, шнур або мережевий адаптер для усунення проблеми. Якщо ж процес зарядки все одно не ініціюється, то слід продовжити перевірку.

На цьому етапі слід перевірити роз'єм живлення на ноутбуці, підключивши до нього завідомо справні шнур і адаптер. Якщо таких немає під рукою, то можна просто трохи поворушити «рідний» шнур в роз'ємі: про те, що проблема криється саме в роз'ємі, свідчитиме короткочасний старт зарядки батареї при виявленні контакту. Допомогти в цьому випадку зможуть лише фахівці з сервісного центру з ремонту ноутбуків, оскільки самостійно намагатися відремонтувати роз'єм живлення ні в якому разі не можна.

Якщо перевірка роз'єму живлення ноутбука показала, що він справний, а батарея все одно не заряджається, то серед можливих причин цього залишаються вже згадувані раніше програмні збої. Якщо справа в драйвері батареї, то в цьому випадку причину можна спробувати усунути в домашніх умовах, встановивши новий драйвер або оновивши існуючий. Втім, такий програмний збій трапляється досить рідко, так що з більшою часткою ймовірності справу доведеться мати зі збоєм в роботі BIOS або в роботі контролера живлення - в цих випадках без допомоги професіоналів не обійтися.

Коли акумуляторна батарея ноутбука не може нормально заряджатися, працювати з цим портативним комп'ютером стає дуже важко: доводиться постійно тримати його включеним в електромережу, що зводить нанівець його основну перевагу - здатність працювати автономно. Так що питанню правильної зарядки/розрядки ноутбука завжди слід приділяти велику увагу, щоб проблема відсутності заряду батареї при підключеному кабелі живлення залишалася лише теоретичною.

Вконтакте
Pinterest