Ноутбук не бачить Wi-Fi

admin Різні статті

Ноутбук не бачить Wi-FiНоутбуки та нетбуки цінують в першу чергу завдяки їх компактності і мобільності: з такими комп'ютерами можна працювати практично де завгодно. Однак якщо для роботи потрібен Інтернет, знадобиться модем або Wi-Fi. На жаль, іноді у ноутбуків виникають проблеми з бездротовим підключенням. Що робити, якщо ноутбук не бачить Wi-Fi?

Ноутбук не бачить Wi-Fi: що робити

Найбільш очевидна причина проблеми - відсутність доступних бездротових мереж. Природно, ноутбук не буде бачити Wi-Fi, якщо в його радіусі вона просто-напросто відсутня. Перевірити здогад допоможе інший пристрій з бездротовим підключенням, наприклад, смартфон: якщо і він не бачить мережу, значить, вам просто не пощастило. Якщо пристрої не бачать домашню мережу, перезавантажте роутер: джерело проблеми може критися саме в ньому.

Однак якщо смартфон спокійно підключається до Wi-Fi, а ноутбук не бачить бездротову мережу, причину слід шукати в ноутбуці. Насамперед необхідно перевірити, чи включений адаптер. У деяких ноутбуках є спеціальний перемикач на корпусі для включення і відключення бездротового зв'язку. У ряді моделей адаптер включається і відключається поєднанням клавіші Fn і однієї з клавіш F1- F12 (зазвичай на відповідній клавіші зображений значок бездротового з'єднання ).

Також можна спробувати включити адаптер засобами операційної системи. Для цього правою кнопкою миші клацніть по значку з'єднання в треї та виберіть опцію Центр керування мережами і загальним доступом. У вікні, в меню зліва виберіть опцію  Зміна параметрів адаптера і знайдіть значок бездротового мережевого з'єднання. Якщо поруч з ним позначений статус Відключено, клікніть по значку правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню опцію Включити.

Якщо значок з'єднання перекреслений червоним хрестиком, проблема може бути у відсутності драйверів на бездротовий мережевий адаптер. У цьому випадку потрібно встановити драйвер з диска, який має йти в комплекті з ноутбуком, або завантажити його з сайту виробника ноутбука. Обов'язково вибирайте драйвер саме для вашої моделі і операційної системи.

Перевірити наявність драйвера перед його установкою можна в диспетчері пристроїв, який знаходиться в Панелі управління (перейти в Панель можна, вибравши відповідний пункт у меню Пуск). Знайдіть у Диспетчері пристроїв розділ Мережеві адаптери і перевірте, чи є в них адаптер вай-фай (у його назві будуть слова WiFi або Wireless). Якщо він відсутній, то установка драйвера дійсно необхідна.

Якщо ж адаптер в списку пристроїв є, можна поступити наступним чином. Клікнувши по назві адаптера правою кнопкою миші, виберіть пункт контекстного меню Властивості. У вікні, у вкладці Драйвер знайдіть рядок Дата розробки. Якщо драйвер був розроблений давно, можливо, він вже застарів. У такому випадку слід завантажити з сайту розробника актуальну версію драйвера і встановити її (стару версію перед цим бажано видалити, установка поверх може привести до помилок).

Також варто перевірити, чи включена служба автоналаштування WLAN (в ідеалі вона повинна запускатися автоматично, але іноді трапляються збої ). Для цього в Панелі управління зайдіть у розділ Адміністрування , а в ньому виберіть пункт Служби. У списку служб знайдіть службу автоналаштування WLAN і перевірте, чи стоїть біля неї статус Працює. Якщо ні, то потрібно клікнути по назві служби правою кнопкою миші і вибрати в меню пункт Запустити. Якщо служба працює, можна про всяк випадок її перезапустити, вибравши відповідний пункт контекстного меню.

Якщо перераховані вище поради не допомогли, потрібно звернутися в сервісний центр, де фахівці знайдуть джерело проблем з бездротовим підключенням і допоможуть ноутбуку знову побачити доступні бездротові мережі.

Вконтакте
Pinterest