Оптимізація реєстру

admin Різні статті

Оптимізація реєстру

Оптимізація реєстру. Один з факторів, що впливають на продуктивність операційної системи, - це стан системного реєстру. Якщо система почала «гальмувати», можливо, оптимізація реєстру допоможе виправити це і прискорити її роботу.

Системний реєстр зберігає параметри і налаштування «заліза» і програмного забезпечення, необхідні для коректної роботи операційної системи. Практично всі зміни, внесені в систему при установці програм, роботі з Панеллю управління і т. п. вносяться до реєстру.

По суті, реєстр Windows - це база даних налаштувань і параметрів, побудована за ієрархічним принципом.

Системний реєстр підрозділяється на розділи (вітки). Кожен розділ містить папки, в яких і зберігаються параметри і налаштування системи. Чим більше змін вноситься в систему при роботі, тим сильніше розростається реєстр. З часом в ньому з'являються помилкові параметри (наприклад, якщо якісь програми були видалені некоректно). До того ж реєстр схильний до фрагментації, яка уповільнює роботу з реєстром.

Оптимізація реєстру допомагає впорядкувати його і, відповідно, прискорити роботу системи. Зазвичай під оптимізацією реєстру мають на увазі відразу кілька операцій: очищення реєстру від дефектних і застарілих записів, стиснення і дефрагментацію системного реєстру Windows. Розмір реєстру зменшується, а швидкість пошуку в реєстрі збільшується.

У Windows є вбудовані утиліти для роботи з реєстром - regedit.exe і regedit32.exe. Проте недосвідченому користувачеві не варто використовувати їх для оптимізації реєстру, тому що вони орієнтовані в першу чергу на ручну роботу з реєстром. Якщо ви погано орієнтуєтесь в системному реєстрі, ви можете видалити щось не те, а це спричинить за собою збої в роботі системи. Можливо, вам доведеться навіть перевстановлювати ОС.

Тому більш ефективною і безпечною буде оптимізація реєстру в Windows за допомогою спеціальних програм для роботи з реєстром. Такі програми в автоматичному режимі знаходять існуючі проблеми в реєстрі і виправляють їх, проводять стиснення і дефрагментацію реєстру. Розглянемо кілька таких програм детальніше.

Оптимізація реєстру за допомогою CCleaner

Одна з найпопулярніших програм для оптимізації реєстру - CCleaner. Ця програма поширюється безкоштовно і підходить як для 32-бітових, так і для 64-бітових Windows-систем. Оптимізація реєстру - лише одна з опцій утиліти CCleaner, призначеної для оптимізації роботи операційної системи в цілому.

Щоб провести оптимізацію реєстру, запустіть програму, перейдіть на вкладку «Реєстр» і натисніть кнопку «Пошук проблем». Програма просканує системний реєстр по ряду параметрів (від невірних розширень файлів до відсутніх додатків) і виведе список знайдених проблем. При бажанні ви самі можете вибрати, за якими параметрами буде проходити сканування, поставивши або знявши галочки навпроти відповідних параметрів.

Працюючи з цією програмою, не обов'язково робити резервну копію реєстру: перед виправленням помилок в реєстрі програма сама запропонує зробити резервну копію внесених змін. Якщо оптимізація реєстру пройде з помилками і в системі почнуться збої, завжди можна буде відновити реєстр в первичному вигляді з збереженого програмою REG-файлу.

Оптимізація реєстру за допомогою Registry Life

Ще одна програма для оптимізації реєстру називається Registry Life. Ця безкоштовна утиліта від компанії Chemtable служить для очищення і оптимізації реєстру і підтримує як 32-бітні, так і 64-бітні ОС сімейства Windows. При запуску програми програма просканує реєстр на наявність помилок і ступінь фрагментованості і винесе вердикт: чи дійсно потрібна очистка або оптимізація реєстру.

В процесі очищення і виправлення помилок програма знаходить і видаляє непотрібні і помилкові записи реєстру, стискає файли реєстру, а потім дефрагментує їх. Можна налаштувати автоматичну оптимізацію, запускається за розкладом з певною періодичністю.

Регулярна оптимізація реєстру за допомогою спеціальних програм допоможе прискорити роботу системи, але не варто забувати, що на продуктивність операційної системи впливають і інші фактори, які також необхідно враховувати.

Вконтакте
Pinterest