Планшет чи електронна книга: що вибрати?

admin Різні статті

Що вибрати, планшет чи електронну книгуПланшет чи електронна книга: що вибрати? Останнім часом все більше людей віддають перевагу паперовим книгам книги в електронних форматах. Природно, для читання таких книг потрібно спеціальний пристрій, так як читати їх з монітора комп'ютера або екрану смартфона не надто зручно. Багато хто задається питанням, який гаджет в такому випадку зручніше: планшет або електронна книга?

Що вибрати, планшет чи електронну книгу

У кожного з цих видів гаджетів є свої переваги і недоліки. Вибір буде залежати від того, з якою саме метою ви купуєте гаджет і яким бюджетом володієте. Давайте трохи докладніше зупинимося на плюсах і мінусах планшетів та електронних книг.

Електронна книга призначена виключно для читання книг в цифровому форматі. У ній можуть бути присутніми додаткові функції (відтворення аудіофайлів, Wi -Fi і т. д.), але основне завдання гаджета залишається незмінним. Тому всі переваги електронних книгах в даній ситуації пов'язані з їх основним призначенням.

Електронні книги оснащені так званим E-Ink екраном. E-Ink - це технологія електронного чорнила. Такий дисплей дійсно нагадує звичайний папір та забезпечує високий комфорт при читанні і більшу безпеку для зору. Оскільки зображення на екрані оновлюється лише в момент перегортання сторінки, такий дисплей споживає мало енергії, тому заряду електронної книги вистачає на кілька тижнів.

Однак дисплеї на основі електронного чорнила дорогі (в порівнянні з TFT-дисплеями) і крихкі. Крім того, вони потребують додаткового підсвічування, яке в більшості електронних книг відсутнє. Електронну книгу, як і паперову, можна читати тільки при наявності джерела освітлення. Оскільки E-Ink дисплеї чорно-білі, на них не дуже зручно читати повнокольорові видання в PDF-форматі. Для деяких користувачів недоліком є ​​також низька швидкість оновлення екрану.

Планшет чи електронна книга: що вибрати?

Планшет - набагато більш багатофункціональний гаджет, ніж електронна читалка. Він дозволяє не тільки читати книги, але й дивитися відео, грати в ігри, серфити в Інтернеті. Планшети зазвичай оснащені сенсорним екраном. Якщо електронну книгу відносять до гаджетів, то планшет - це вже комп'ютер, що має мобільний формат і  заточений в першу чергу під розваги.

Головна перевага планшета перед електронною книгою саме в його багатофункціональності. Якщо вам потрібно пристрій, здатний не тільки відкривати електронні книги, але й виконувати масу інших функцій, ваш вибір - планшет. Проте хороший планшет обійдеться вам дорожче електронної книги, крім того, його екран не так зручний для читання, як екран спеціально призначеного для цього пристрою.

Деякі користувачі в якості компромісу купують електронні книги з кольоровим TFT-дисплеєм. Мабуть, єдина перевага таких пристроїв - це їх низька ціна. Комфортність читання і час роботи від акумулятора в них поступаються книгам з E-Ink дисплеєм, а функціональність - планшетам. Тому такий гаджет варто купувати лише в тому випадку, якщо вам дуже потрібно пристрій для читання книг в електронному форматі, а в крштах ви обмежені.

Отже, однозначно сказати, що краще, планшет чи електронна книга, не можна. Все залежить від того, з якою саме метою ви купуєте пристрій. Якщо ви збираєтеся тільки читати електронні книги і турбуєтеся за свій зір, придбайте електронну книгу з E-Ink дисплеєм. Якщо електронні книги ви читаєте час від часу і цінуєте в гаджетах багатофункціональність, ваш вибір - планшет.

Ідеальний варіант, звичайно, - придбати обидва девайса і використовувати кожен строго за призначенням, але, на жаль, фінансові можливості більшості користувачів цього не дозволяють. Залишається робити вибір і чекати, поки будуть винайдені і запущені в масове виробництво кольорові E -Ink дисплеї.

Вконтакте
Pinterest