Плюси і мінуси електронної книги

admin Різні статті

Плюси і мінуси електронної книгиПлюси і мінуси електронної книги. Технічний прогрес не стоїть на місці. Все частіше в транспорті і парку можна помітити людей, які читають не звичайні книги, як раніше, а електронні. У електронних книг є шанувальники і супротивники. Давайте розглянемо плюси і мінуси електронних книг. Також перегляньте статтю про те як правильно вибрати електронну книгу.

Плюси і мінуси електронної книги

Свого часу дуже резонансні суперечки викликало кіно. Одні люди стверджували, що воно не зможе замінити живі театральні ігри, інші - що театр стане не потрібен, коли у людей з'явиться можливість дивитися будь-яке кіно, у зручний для себе час. Але ужились обидва види мистецтва. Так само було і з пластинками, дисками і живою музикою. Тепер в центр уваги супротивників і прихильників технічного прогресу потрапили електронні книги. Давайте подивимося, які аргументи можна привести на користь електронних книг.

Плюси електронних книг

 • Розмір електронної книги і її вага приблизно дорівнює відповідним параметрам паперової. Але інформації в ній може зберігатися набагато більше. Безперечно, це перевага. У вашій руці відразу може поміститися ціла бібліотека, будь-яку книгу з якої ви легко відкриєте кількома натисканнями пальця.
 • Будь-яку книгу на ваш смак можна знайти і скачати в Інтернеті. Найчастіше безкоштовно. Це економить кошти і час. Не потрібно шукати бажані книги в бібліотеках і книгарнях. Існує сила-силенна електронних бібліотек, що надають доступ до великого переліку літератури. Завантажити таку книгу просто і швидко. А деякі твори так і не потрапили до друку й існують тільки в електронному вигляді.
 • Аудіокниги мають свою довгу історію, придумані вони давно, ще в 1931 році, для сліпих і слабозорих людей. Але в наш час, коли життя таке динамічне, аудіокниги стали популярними. По дорозі на роботу або в довгій поїздці за кермом людина може слухати твір улюбленого автора, не відволікаючись і не займаючи руки.
 • Електронна книга має чудову функцію - яскравість екрану і розмір шрифту можна змінювати, залежно від освітлення та інших обставин. Шрифт паперової книги іноді буває дуже дрібним, а якщо він великий, то книга більше і важче.
 • В електронній книзі не потрібні закладки, вона завжди пам'ятає, на чому ви закінчили читання, будь-яку фразу або абзац можна швидко знайти через пошук, просто перейти на будь-яку сторінку або главу, позначки і виділення фраз не псують електронну книгу, на відміну від паперової.
 • Електронна книга може містити супроводжуючі музичні файли або анімацію, що допомагає перейнятися атмосферою читання ще більше. Причому завантажити цікаву вам книгу ви можете в будь-який час доби.

Це дуже вагомі аргументи на користь електронних книг, але давайте подивимося, які мінуси чекають вас, якщо ви вирішите стати власником цього дива технічного прогресу.

Мінуси електронних книг

 • Часте читання електронної книги може погано відбитися на вашому зорі. Контрастність сучасних електронних книг ще далека від ідеалу.
 • Електронна книга не представляє цінності як естетичний предмет (колекційна книга), а також матеріальний предмет (видання, обкладинка).
 • У процесі користування електронною книгою, як і будь-яким іншим пристроєм, можливі технічні збої, поломка і інші складності.
 • Ілюстрації, фотографії та картинки значно втрачають свою якість при перенесенні в електронний формат.
 • Електронна книга - досить недешевий пристрій. Не кожен зможе дозволити собі обзавестися таким предметом.
 • Електронна книга працює від акумулятора, а це означає, що її потрібно регулярно заряджати, а якщо в дорозі або за містом вона розрядиться, то її власникові доведеться нудьгувати.

Плюси і мінуси електронної книги

Як ви бачите, електронна книга має ряд переваг і недоліків, але це не означає, що вона гірше або краще паперової книги. Кожен обере собі книгу за смаком.

Вконтакте
Pinterest