Пошук пісні по музиці

admin Різні статті

Пошук пісні по музиціНапевно, кожна людина стикалася з ситуацією, коли йому сподобалася почута по радіо пісня, але назва та ім'я виконавця геть вилетіли з голови. І як тепер ідентифікувати вподобаний трек? Існують спеціальні сервіси, що дозволяють здійснювати пошук пісні за музикою.

TrackID і інші мобільні сервіси розпізнання пісень

Спочатку сервіс TrackID був розроблений для телефонів серії Walkman, вироблених компанією Sony Ericsson. Тепер TrackID є стандартним сервісом для більшості телефонів Sony Ericsson. Він дозволяє здійснювати пошук пісні за уривком довжиною 10-12 секунд.

Користуватися сервісом TrackID досить просто: потрібно запустити додаток, який запише невеликий уривок пісні за допомогою вбудованого мікрофона. Запис у форматі AMR відправляється на веб-сервіс, де порівнюється зі зразками з бази даних. Якщо пошук увінчався успіхом, на екрані телефону висвітиться інформація про трек.

Недолік цього сервісу полягає в тому, що він доступний тільки власникам телефонів Sony Ericsson. Єдиним його повноцінним аналогом можна вважати систему ShazamID. Цей сервіс використовується, зокрема, в телефонах Motorola і Samsung, оснащених системою розпізнавання музики.

Програма Tunatic для ідентифікації музичних треків в режимі онлайн

Комп'ютерна альтернатива мобільних сервісів - безкоштовне ПЗ Tunatic для ідентифікації музичних треків в режимі онлайн. Програма була розроблена компанією Sylvain Demongeot для операційних систем Windows і Maс OS.

Пошук пісні по музиці здійснюється приблизно так само, як і в TrackID. Для початку програму потрібно завантажити, встановити і запустити. Потім записується невеликий уривок пісні через будь-який аудіоканал (мікрофон, лінійний вхід і ін). Запис відправляється в базу даних, де порівнюється з уже упізнаними уривками композицій.

У разі успіху програма поверне вам назву пісні та ім'я виконавця. Також ви отримаєте посилання, клікнувши на яке, ви перейдете на веб-сторінку з докладнішою інформацією про композицію. Творці сервісу стверджують, що програма розпізнає всі, за винятком класичної музики.

Онлайн-сервіс Midomi для пошуку та ідентифікації пісень

Онлайн-сервіс Midomi (http://www.midomi.com) виручить вас в тому випадку, якщо у вас немає можливості записати уривок пісні, який ви хотіли б ідентифікувати. Ви можете просто наспівати або насвистати десятисекундний фрагмент цікавлячої вас пісні в мікрофон, натиснувши на кнопку "Click and Sing or Hum" на стартовій сторінці сайту, а сервіс порівняє її з вже зберігаючимися в базі даних треками і надасть вам інформацію про пісню.

Крім назви та імені виконавця, в результатах пошуку ви побачите перелік користувачів, які шукали даний трек раніше, а також кілька композицій, схожих на шукану. Також ви можете прослухати семпл оригінальної запису, придбати повну студійну версію треку прямо на сайті, слухати і оцінювати записи інших користувачів. Таким чином, сервіс Midomi не просто дозволяє знайти пісню по мелодії, він є свого роду соціальною мережею.

Інші сервіси пошуку пісень

Сервіс SongTapper (http://www.bored.com/songtapper) створений для тих, у кого немає ні запису пісні, ні можливості/бажання наспівати мелодію. Все, що вам потрібно, - це настукати ритм пісні на клавіатурі. Система спробує ідентифікувати мелодію і видасть список відповідних пісень. Зрозуміло, що точність пошуку не така висока, як у попередніх сервісів, але на безриб'ї і рак риба.

Якщо у вас на комп'ютері зберігається запис треку, але в ньому відсутні теги, що дозволяють ідентифікувати виконавця і назву, можна скористатися функцією автозаповнення тегів в mp3 файлах в плеєрі Winamp (доступна у версії 5.541 і вище). Врахуйте, що для її роботи вам знадобиться підключення до інтернету.

Просто відкрийте файл в програвачі Winamp, виділіть файл і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Натисніть Надіслати, а потім - Автозаповнення тегів. Слідкуйте за колонкою Стан - коли файл отримає атрибут Готово, натисніть Застосувати. Коли теги будуть заповнені, ви зможете побачити у властивостях файлу всю необхідну інформацію.

Як ви бачите, існує чимало сервісів, що здійснюють пошук пісні з музики, ви можете вибрати той з них, який для вас найбільш зручний.

Вконтакте
Pinterest