Принтер не захоплює папір

admin Різні статті

Пристрій не захоплює папір: що робитиУ принтерів різних виробників є спільні проблеми: ненадруковані смуги і застрягання паперу. Але що робити, якщо принтер захоплює папір? Чи варто звертатися в сервісний центр або ж можна самому виправити ситуацію?

Принтер не захоплює папір: що робити

У службах підтримки клієнтів зазвичай пишуть, що принтер не бере папір з тієї причини, що лоток закритий не до кінця, в ньому немає паперу або ж неправильно виставлені обмежувачі положення листів. Дійсно, якщо заново завантажити папір правильно, то і проблема часто вирішується. Але що робити, якщо папір в лотку є, все правильно завантажено, але при друку доводиться підштовхувати листи вручну або ж принтер постійно видає помилку застрягання? У цьому випадку доведеться перевірити механіку пристрою і переконатися, що в принтер не потрапив сторонній предмет.

Розглянемо перший варіант проблеми: принтер намагається захопити папір, ролик подачі провертається, але папір залишається на місці або ж мнеться. Зазвичай це відбувається з причини попадання стороннього предмета в лоток в принтерах з верхньою подачею паперу.

Проблему зі стороннім предметом вирішити дуже легко. Так як при спробі протягнути папір із лотка принтер буде ще глибше затягувати сторонній предмет, то його необхідно виштовхнути. Для цього візьміть щільний лист картону формату А4 і проштовніть його під ролик захоплення. Маленький предмет можна виштовхнути картоном. Після цього принтер знову почне нормально працювати. Зауважте, що в крайніх випадках доведеться не проштовхувати предмет далі, а витягати його пінцетом.

Другий варіант проблеми з захопленням паперу - це брудний або зношений ролик захоплення паперу. Ролик захвату паперу має шорстку поверхню, за рахунок чого і відбувається проштовхування паперу. Та тільки з кожним листом гумова поверхня ролика зношується. Зазвичай ресурс ролика розрахований на 50 тис. аркушів, але знос поверхні збільшується, якщо на неї буде висипатися тонер. До речі, при двостороньому друку ролик також набагато швидше зношується. При зносі ролика допомагає тільки його заміна, але погодьтеся, що віддавати гроші за шматочок гуми не хочеться, тому тимчасово можна продовжити життя ролику.

Щоб ролик довше прослужив, його необхідно трохи розтягнути. Для цього зніміть його з пластмасової направляючої і намотайте на неї кілька витків ізоляційної стрічки. Як варіант можна навколо направляючої намотати трохи паперу. Тільки стежте, щоб діаметр направляючої збільшився максимум на 1 мм. Потім поверніть ролик на місце. Проблема із захопленням паперу повинна бути вирішена. Як вже було сказано, міра ця тимчасова, адже ролик не можна розтягувати до безкінечності, тому все ж краще замінити його на новий.

Якщо ролик ще не зношений, то його заміна не потрібна, тому проблему можна вирішити за допомогою простої чистки. Візьміть світлу ганчірку і почистіть ролик очищувачем, який відновлює гумові поверхні. Такий очисник можна купити в магазині або ж взяти звичайний бензин для запальничок. Нанесіть на ганчірку очисник і протирайте поверхню ролика, поки на ганчірці не буде ніяких забруднень.

Почистити ролик захоплення папери не завадить і в тому випадку, якщо його поверхня стала твердою. Якщо чищення ролика не допомогло і принтер і далі не захоплює папір, тоді необхідно замінити ролик.

Досить часто проблему захвату паперу принтером не вирішити лише одним чищенням ролика. Можливо, розтягнулася пружина, якщо вона тонка, яка підтягує ролик. У разі укорочення пружини на виток або два ролик знову добре захоплює папір. Правда, тут дуже важливо не вкоротити пружину дуже сильно, інакше ролик буде затягувати відразу кілька аркушів паперу.

Вконтакте
Pinterest