Пристрій USB не розпізнано

admin Різні статті

Пристрій USB не розпізнаноВи зіткнулися з ситуацією, коли після підключення миші, клавіатури або флешки USB-пристрій не працює, так як є непізнаним в системі? Повірте, з такою проблемою стикаються багато користувачів ПК. Давайте дізнаємося, чому пристрій USB не упізнано і що робити в такій ситуації?

Пристрій USB не розпізнано: що робити?

Для початку давайте перевіримо, чи працює ваш пристрій. Дуже часто проблеми ховаються в відходженні контактів або ж обриві проводів. Якщо ви знаєте, що пристрій робочий, тоді шукати проблему необхідно тільки в комп'ютері, і в більшості випадків усунути несправність можна всього лише за пару секунд.

З флешками пов'язана одна проста проблема - статична електрика, яка накопичується на металевому штекері. Якщо вставити флешку в USB-роз'єм, то відбувається стрибок напруги на вході. В результаті комп'ютер не пізнає флешку. Вирішити цю проблему дуже просто: вимкніть комп'ютер і повністю відключіть його на 2-3 хвилини, після чого знову увімкніть. Флешка повинна працювати.

А що, якщо флешка не працює тільки з роз'ємом на передній панелі комп'ютера? Причини може бути дві: роз'єм вийшов з ладу або ж йому просто не вистачає напруги для роботи, в чому винні подовжувачі, що ведуть від материнської плати.

У випадку з некоректною роботою всіх або практично всіх USB-пристроїв необхідно видалити файл INFCACHE.1. Це файл, в якому зберігається інформація про всіх підключених пристроях або ж тих, які хоч колись були підключені до комп'ютера. І якщо в системі відбувається помилка при підключенні пристрою до комп'ютера, то відомості про неї також записуються в цей файл.

Усунути проблеми з підключенням USB-пристрої можна таким чином. Витягніть з комп'ютера всі USB-пристрої і видаліть файл INFCACHE.1 (C:\\Windows\System32\DriverStore). Так як файл INFCACHE.1 є системним, то він може бути прихований. Щоб побачити файл, підтвердіть права доступу до системних файлів і переконайтеся, що всі приховані файли і папки відображені.

Видаліть файл, після чого заново підключіть ваш USB-пристрій. Тепер він має працювати коректно. До речі, після підключення пристрою система створить новий файл INFCACHE.1.

Збій роботи міг статися в драйвері USB-контролера, через що пристрої неможливо визначити. Щоб перевстановити драйвер контролера, необхідно видалити всі контролери зі списку Диспетчера пристроїв. У рядку пошуку введіть команду devmgmt.msc і натисніть ОК. Перед вами відкриється Диспетчер пристроїв, в якому відображені всі підключені до вашого комп'ютера. Знайдіть Контролери універсальної послідовної шини USB і розгорніть список. Тепер послідовно видалите всі пристрої. Після внесених змін перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження всі пристрої, які ви видалили зі списку, будуть визначені, як нові, тому на них автоматично будуть перестановлені драйвера.

Зверніть увагу, що при видаленні пристроїв можна видалити і мишку, якщо вона у вас працює від USB. Щоб перезавантажити комп'ютер, натисніть Alt + F4.

Зі старими USB-пристроями є інша проблема: вони не підтримують стандарт USB 2.0, а працюють за стандартом USB 1.1. Якщо вам необхідно скористатися пристроєм, доведеться міняти налаштування в BIOS. Знайдіть вкладку Advanced і перейдіть до пункту USB 2.0 Controller. Залежно від версії BIOS назва пункту може трохи відрізнятися. Переведіть пристрій в режим Disabled, після чого збережіть зміни і перевірте роботу пристрою. Якщо це не вирішило проблему, необхідно назад повернути всі налаштування в BIOS.

Віруси - ще одна проблема, яка не дає працювати USB-пристроїв. Є віруси, які блокують порти, тому не завадить перевірити систему утилітами. Якщо і це не допомогло, тоді причина може ховатися в самому контролері. Швидше за все, він вийшов з ладу. Оскільки контролер інтегрований в материнську плату, то замінити його не вийде. Щоб пристрої знову працювали, доведеться придбати зовнішній контролер. При підключенні зовнішнього контролера необхідно відключити внутрішній, що можна зробити в BIOS (пункт меню Integrated Peripherals, параметр USB Controller, переведіть значення в Disabled). Вимкніть комп'ютер, щоб новий контролер можна було підключити до в роз'єм PCI на материнській платі і закріпити на корпусі. Після включення комп'ютера працюватимуть тільки USB-порти від нового контролера, а з ними і всі пристрої, які раніше не були визначені.

Вконтакте
Pinterest