Програми для читання RSS новин

admin Різні статті

Програми для читання RSS новин

Програми для читання RSS новин. У кожного активного користувача інтернету є кілька улюблених сайтів, які він регулярно відвідує. Ось тільки заходити на кожен сайт по черзі і перевіряти оновлення не завжди є час і бажання. Спростити цей процес допоможуть RSS стрічки новин, для читання яких можна використовувати спеціальні програми.

Програми для читання RSS новин

Стрічка новин - це спеціальний формат даних, який власники сайтів і блогів використовують, щоб доставляти користувачам часто оновлювану інформацію. Найчастіше стрічки новин поставляються в форматі RSS. Користувач може підписатися на стрічку за допомогою спеціальної програми - новинного агрегатора.

У агрегатор можна додати RSS стрічки новин з різних сайтів. Програма буде з певним інтервалом перевіряти сайти на наявність оновлень і сповіщати вас, якщо такі є. Всі агрегатори, що дозволяють читати RSS стрічки новин, діляться на два основних види: веб-агрегатори і програмні агрегатори.

Веб-агрегатори зручні тим, що ви будете мати доступ до ваших стрічок новин з будь-якого комп'ютера, на якому встановлений браузер і є вихід в інтернет. Такі великі пошукові системи, як Яндекс і Google, в числі інших сервісів пропонують своїм користувачам і веб-агрегатори. У Google це Google Reader, у Яндекса - Яндекс.Лента. Є й інші агрегатори з веб-інтерфейсом, наприклад, FriendFeed, Netvibes, RedTram, RSSReader, RSS.Krozilo.

Щоб читати RSS стрічки новин за допомогою одного з цих агрегаторів, вам потрібно завести обліковий запис на вибраному вами сайті. Після цього ви можете додавати посилання на RSS-стрічки в агрегатор і відслідковувати оновлення ваших улюблених сайтів. Щоб отримати посилання на стрічку, потрібно натиснути на іконку RSS на обраному сайті і скопіювати посилання з адресного рядка.

До речі, при натисканні на посилання браузер, швидше за все, запропонує вам підписатися на обрану стрічку новин за допомогою одного з додатків з випадаючого списку. Це і підводить нас до другої групи RSS-агрегаторів - програмні RSS-агрегатори. Програмні агрегатори можуть бути як вбудовані в браузер або поштовий клієнт, так і являти собою окрему програму.

Більшість популярних браузерів (Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer версії 7.0 і вище) дозволяють користувачам підписуватися на RSS стрічки новин і читати їх прямо в браузері. Також деякі браузери підтримують установку сторонніх додатків для читання RSS-стрічок. Приміром, на Mozilla Firefox можна поставити Bamboo Feed Reader, mPage і ряд інших доповнень-агрегаторів.

Є свої RSS-агрегатори і в деяких поштових клієнтах, наприклад, Microsoft Outlook 2007 і 2010, Mozilla Thunderbird, Foxmail. Набір програм для роботи в інтернеті SeaMonkey також включає в себе RSS-агрегатор. Для читання стрічок новин можна використовувати навіть інтернет-месенджери QIP і Miranda IM - правда, знадобиться установка додаткових модулів і бібліотек.

Є також цілком самостійні програми-агрегатори, причому багато з них безкоштовні. До найвідоміших RSS-агрегаторами можна віднести FeedDemon (поширюється за ліцензією Adware/Shareware), FeedReader і Omea Reader (поширюються за ліцензією Freeware, тобто безкоштовно).

Ці програми написані для ОС Windows. Вони дозволяють читати RSS стрічки новин, групувати RSS-потоки по папках і категоріями, здійснювати пошук, додавати мітки. Функціонал у всіх цих програм схожий (хоча, звичайно, у кожної з них є й індивідуальні «фічі»), так що у виборі головну роль відіграє питання особистої зручності. Є агрегатори і для користувачів Linux: Akregator для робочого оточення KDE та Liferea для графічного середовища GNOME.

RSS стрічки новин - зручний спосіб бути в курсі оновлень всіх ваших улюблених сайтів. Головне - вибрати відповідну програму-агрегатор, щоб завжди отримувати актуальну інформацію з перших рук.

Вконтакте
Pinterest