Прослуховування мобільного телефону

admin Різні статті

Прослуховування мобільного телефонуПрослуховування мобільного телефону - не така вже і дорога справа, як це може здатися. Взяти на прослушку мобільний телефон - не складно і не дорого. Для цього досить початкових знань в радіоелектроніці і вміння працювати своїми руками. Інтернет сьогодні сповнений описів самих різних приладів, за допомогою яких можна не тільки прослуховувати мобільні розмови, але і перепрограмувати мобільні телефони так, щоб отримати доступ до записника або навіть безперешкодно прослуховувати розмови, які ведуться в безпосередній близькості від включеного мобільного телефону. Свою майстерність не втомлюються вдосконалювати і спецслужби і шахраї.

Прослуховування мобільного телефону

Що, власне кажучи, являє собою мобільний? Мобільна модна іграшка, що бовтається в наших сумочках або кишенях? Технологічна зручність епохи просунутих комунікацій? Чи персональний шпигун, що поставляє на замовлення всі дані про ваші розмови і маршрути пересування?

Якщо ви міняєте сім карту, викиньте і стільниковий телефон

Система мобільного зв'язку в тому вигляді, в якому вона склалася і діє сьогодні, - це три основні складові. Перша - це власне ваш мобільний телефон, який, по суті, є портативним радіопередавачем. Друга - це система базових станцій, "сот", від потужності і розташування яких залежить рівень прийому вашого телефону. І основна складова - комунікаційний центр, який керує роботою всієї системи.

У кожного мобільного телефону є персональний електронний серійний номер (MIN). Він кодується виробником в мікрочіпі стільникового телефону. Іноді виробник вказує цей персональний серійний номер в керівництві для користувача, щоб ви могли ідентифікувати свій телефон. Ну, скажімо, у випадку, якщо у вас вкрали ваш стільниковий телефон. Коли ваш апарат підключається до системи стільникового зв'язку, то його мікрочіп зчитує ще й ваш мобільний номер (ESN), який зашифрований в SIM-картці. Тому, якщо ви міняєте, з міркувань безпеки, або будь-яким іншим причинам, вашу SIM-карту, то разом з нею краще викиньте і телефон. Тому що він "повідомить" вашій наступній Sim-карті, який номер на ньому перш стояв. Так само точно "настукає" на вас і ваша нібито секретна Sim-карта, вставлена ​​в інший апарат, тобто по ній можна буде визначити, в якому апараті вона раніше стояла. Цим азам електронної безпеки вчать, при підготовці своїх фахівців всі спецслужби світу.

Телефонний зв'язок здійснюється через найближчу до вас "соту", тобто станцію радіопередачі. Вона пов'язана з базовою станцією, яка вільна приймати і передавати сигнали на великій кількості радіочастот. Ця станція також підключена до звичайної провідної телефонної мережі. Інакше ви б не змогли дзвонити з мобільного телефону на звичайні міські телефони. Для цього базова станція оснащена апаратурою перетворення високочастотного сигналу мобільного телефону в низькочастотний провідного телефону, і навпаки.

Базова станція періодично випромінює службовий сигнал. Пам'ятайте, перші моделі мобільних телефонів моргали нам зеленим вогником: говорячи нам, що зв'язок є. Коли вогник ставав червоним, значить, станція або сигнал від неї загубився. Прийнявши цей сигнал, ваш мобільник навантажує його своїми даними - електронним номером апарату, мобільним номером, місцем розташування "соти" (територіальне знаходження абонента стільникового зв'язку) - і відправляє назад, щоб базова станція змогла ідентифікувати телефон і перевірити стан рахунку власника. Після цього базова станція прив'язує ваш мобільник до певної зоні, де ви в даний момент знаходитеся. Це потрібно для того, щоб у разі вхідного або вихідного дзвінка негайно виділити нам одну з вільних частот цієї зони.

При цьому в комунікаційному центрі, комп'ютер якого управляє всім цим господарством і всіма з'єднаннями в мережі, в базі даних відкладається вся інформація як про місцезнаходження всіх клієнтів, так і про їхні зв'язки з іншими ж мережами. Це необхідно для ідентифікації абонентів та перевірки їх права на доступ в мережу.

Розмови з мобільника ловили навіть старі автомагнітоли

У цієї системи як мінімум дві дуже слабких ланки. Перша - сигнал, який йде від вашої трубки до "соти", і другий - передача від "соти" до базової станції. Більшість систем стільникового зв'язку відповідає одному із стандартів аналогового зв'язку. Таких, як AMPS, TAGS, NTS або цифровий - D-AMPS, NTT, GSM і т.п. Найбільш поширені стільникові системи використовують діапазони 450, 800 і 900 МГц. Кожен з цих стандартів докладно описаний у відповідній літературі. А якщо ви знаєте діапазон частот, то завжди зможете підібрати апаратуру з потрібними технічними параметрами. Телефонні переговори з мобільників інший раз ловили навіть старі автомобільні магнітоли.

Інтернет повний сьогодні описів саморобок, за допомогою яких можна прослухати телефонні розмови. Їх пропонують створювати на основі модемів, перероблених мобільників і тому подібних пристосувань. Даються рекомендації з використання апаратури, яка є у відкритому продажі. Але всі ці кустарні прилади вимагають хоча б початкових знань в радіоелектроніці та вміння працювати руками.

Як стверджують фахівці, розмова, що ведеться з стільникового телефону, може бути прослухана за допомогою програмованих сканерів з полосою прийому 30 КГц, здатних здійснювати пошук в діапазоні 860-890 МГц. Для цієї ж мети можна використовувати і звичайні сканери після їх невеликої модифікації, яка детально описана в Інтернеті. І що ще цікаво! Перехопити розмову по мобільному телефону можна навіть шляхом перебудови тюнера в телевізорах старих моделей.

Спеціальну апаратуру, яка призначена для радіорозвідки в стільникових мережах зв'язку, можна купити тільки при наявності особливого дозволу. Тому що відповідно до законодавства навіть розробляти, виробляти або ввозити її на територію країни можна тільки за наявності спеціальної ліцензії. А продають такі вироби тільки державним організаціям, яким дозволено проводити оперативно-розшукові заходи, іншими словами. Будемо вірити в те, що таку апаратуру дійсно не можливо купить без особливого дозволу навіть на "чорному ринку".

Звичайно, є ще можливість встановити відповідне обладнання безпосередньо у самого оператора стільникового зв'язку.

Крім того, можливість офіційного прослуховування радіотелефонів закладається ще на стадії створення навіть в сучасні системи супутникового зв'язку - такі як Iridium або Глонасс. Зокрема, при їх розробці було визначено чіткий порядок розміщення в майбутньої мережі апаратури спецслужб, щоб вони без зусиль могли проводити свої оперативно - розшукові заходи.

Ваш номер телефону можуть вкрасти в дорожній пробці

Ну, добре б тільки оперативні потреби. Ми врешті-решт погодилися б потерпіти глобальне розсекречення наших розмов і даних телефонів для благих цілей.

А що, скажіть, робити з шахраями? Мобільні компанії захлинаючись розповідають про збитки, що заподіюються такими "народними умільцями". Так, скажімо, просте перепрограмування однієї мікросхеми в телефоні дозволяє отримати доступ комутаційного обладнання телефонних компаній. І тоді рахунки за розмови нікому пред'явити. А клонування ідентифікаційних номерів, яке останнім часом набуває все більшого поширення! Для цього всього-потрібен так званий стільниковий кеш - бокс, який являє собою комбінацію сканера, комп'ютера та стільникового телефону. Він виявляє номера MIN і ESN і автоматично перепрограмує себе на них. Причому після разового використання цього поєднання він стирає їх в пам'яті, і вибирає іншу пару. Що, як ви розумієте, робить виявлення шахрайства практично неможливим.

Подібну апаратуру розміщують в місцях скупчення великої кількості людей, тобто у великих супермаркетів, ринків, аеропортів або бізнес-центрів. Популярні і точки перманентних дорожніх пробок. Знайдіть сьогодні автомобіліста без мобільного телефону! Саме тут за допомогою відповідної апаратури можна за нетривалий час набрати для подальшого використання купу телефонних номерів.

Полазивши по сайту в Інтернеті, на якому пропонувалося придбати чудо-прилад для прослуховування мобільних телефонів, можна натрапити і на пропозицію вищеописаного пристрою. Коштує він всього кілька тисяч доларів. Цікаво, що в рекламному описі цього пристрою явно робився натяк на те, що з його допомогою можна організувати виїзний переговорний пункт. Іншими словами, продавати вкрадені дані мобільників всім бажаючим.

Від прослушки не врятує і смартфон

При всьому при тому прослуховування мобільного зв'язку - справа аж ніяк не така дороге, як це нам намагаються представити. Так, уже сьогодні одночасна прослушка 10 тис. мобільників може бути здійснена за допомогою одного пристрою вартістю 50 тис. доларів. Будемо вважати, що в місті приблизно 5 млн. мобільних. Це дані експертів. Але розмова одночасно ведеться не більше ніж з 100 тис. з них. Тобто виходить, що для контролю всіх розмов користувачів місцевого зв'язку достатньо 10 таких пристроїв. Це близько півмільйона доларів. Додайте сюди накладні витрати, тобто обробку та зберігання записів, створення алгоритмів пошуку і формування баз даних плюс зарплату фахівців, які всім цим будуть займатися. По самій верхньої цінової планки це не більше 500 тис. на рік. Таким чином, для прослуховування мобільних телефонів всієї Москви протягом року досить одного мільйона доларів. Вражає? І не думайте, що вас врятує один з смартфонів, які використовують набагато складніший тип шифрування розмови, ніж той, що надається операторами стільникового зв'язку. Так, ще кілька років тому пристрій, здатний "розколювати" подібні розмови, коштував понад півмільйона доларів. Крім того, він був здатний відстежувати одночасно не більше 16 абонентів. Але часи змінюються, і можливостям розуму немає меж.

Роботу в цьому напрямі вели криптографи Ізраїлю і США. До вирішення проблеми підключилися розкидані по всьому світу колишні співробітники найбільших радянських оборонних підприємств, а так само менеджери з ПАР і виробники з Південно-Східної Азії, які вміють робити на своїх мікросхемах справжні чудеса. Результатом стало створення портативного, вагою не більше 12 кілограмів, приладу, що дозволяє одночасно прослуховувати кілька тисяч мобільних ліній. Цьому суперсучасній "валізці" підвладний і простий, і складний вид шифровки, і захист модемів стільникового зв'язку їй байдуже.

Нашим бізнесменам, які прагнуть убезпечити свій бізнес частими змінами Sim-карт, зареєстрованих на лівих абонентів, можна тільки поспівчувати. Удосконалення технології прослушки знімає і проблему пошуку потрібного абонента. Справа навіть не в тому, що хакери за останні роки кілька разів крали бази даних абонентів найбільших мобільних компаній. Тепер можна обійтися і без їхніх послуг - достатньо мати аудіозапис потрібного голосу. Нова технологія дозволяє знайти голос абонента менш ніж через хвилину після його виходу в мережу.

Прослуховування тим більше не залишає великих труднощів у випадку, якщо державними органами видається санкція на його здійснення. Кожен оператор мобільного зв'язку має спеціалізовані центри перехоплення інформації з GSM (в Росії - COPM). Ви говорите по голосовому каналу GSM, і всі ваші переговори реєструються незалежно від того, яка SIM-карта використовується. І зберігаються в єдиній базі даних. За європейським вимогам така інформація повинна зберігатися кілька років. При отриманні санкції на прослуховування визначаються фонеми голосу людини, які для кожної людини унікальні, як і відбитки пальців. Вони вводяться в цифровому вигляді в пошукову систему стеження. Коли людина починає говорити по своєму стільниковому телефону, що працює у форматі GSM, пошукова система, що діє автоматично, моментально виявляє його голос. Не важливо, з якої sim-карти ведеться розмова. Телефон все одно вмикається на прослуховування.

За допомогою мобільника можна організувати прослушку вашого будинку

За допомогою мобільного телефону можна легко і безперешкодно прослуховувати розмови, які ведуться в безпосередній близькості від нього. Для цього досить, щоб телефон був зареєстрований в мережі і батарея в нього була не сильно розряджена. Як повідомили деякі ЗМІ, ФБР знайшло спосіб включати практично будь-який мобільний телефон в режим прослуховуючого пристрої без відома його господаря. Здається, що подібною технологією давно вже володіють і наші спецслужби, однак рекламувати це своє досягнення вони якось не квапляться. Чи потрібно говорити про те, що для цього потрібно повне сприяння оператора стільникового зв'язку. Але отримати таку згоду для спецслужб, як ви розумієте, не проблема.

На думку фахівців, одним зі слабких місць сучасних наворочених телефонів є процедура обробки службових sms. Саме вона дозволяє стороннім отримати контроль над вашим телефоном. Ці sms потрібні оператору для того, щоб, наприклад, модернізувати програмне забезпечення вашого мобільного телефону, подаючи команди за допомогою службових sms повідомлень. Це отримало дуже велике поширення за кордоном, але все більше використовується і у нас. Телефон зовні ні як не реагує на ці смс і не перевіряє відправника. Цим можна скористатися для того, щоб перепрограмувати його непомітно для власника. Зокрема, таким чином можна отримати доступ до адресної книги власника або прослуховувати розмови завдяки таємній активації конференц-зв'язку. Також читайте про ознаки прослуховування мобільного телефону.

За словами експертів, до цього "недугу" схильні практично всі сучасні телефони. Цікаво чи скоро можна очікувати, що "троян", що забезпечує зомбування вашого стільникового телефону, стане наймасовішою хворобою сучасних мобільників або, що ще гірше, з'явиться на вільно продаваних дисках комп'ютерних та мобільних програм?

Для захисту від прослуховування мобільного телефону фахівці рекомендують:

  • Тримати документи з ESN-номером телефону в надійному місці;
  • Щомісяця і ретельно перевіряти рахунки на користування мобільним зв'язком;
  • У випадку крадіжки або пропажі стільникового телефону відразу попередити фірму, яка надає вам послуги зв'язку;
  • Тримати телефон вимкненим до того моменту, поки ви не вирішили ним скористатися. Цей спосіб найлегший і найдешевший, але слід пам'ятати, що досить одного виходу на зв'язок, щоб виявити MIN/ESN номера апарату;
  • Регулярно міняти через вашу компанію, що надає вам послуги стільникового зв'язку, MIN-номер вашого апарату;
  • Встановити додатковий чотиризначний PIN-код, що набирається перед розмовою. Цей код ускладнює діяльність шахраїв, так як вони зазвичай перехоплюють тільки MIN і ESN номера, але невелика модифікація апаратури перехоплення дозволяє виявити і його;
  • Під час важливих переговорів, на яких ви обговорюєте конфіденційну інформацію, вимкніть телефон, витягніть з нього батарею і, ще краще, приберіть його подалі від себе;

Ось і все про прослуховування мобільного телефону.

Вконтакте
Pinterest