Протокол IPv6

admin Різні статті

Протокол IPv6

Протокол IPv6. Протокол IP використовується для того, щоб об'єднувати комп'ютери в єдину мережу. Кожному комп'ютеру присвоюється IP-адреса, унікальна для глобальної або локальної мережі. Однак кількість комп'ютерів у світі зростає, а ось доступних IP-адрес більше не стає. Для вирішення цієї проблеми було впроваджено протокол IPv6.

Протокол IPv6

На даний момент більшість вузлів в Інтернеті використовують протокол IP четвертої версії (IPv4), в якому довжина IP-адреси складає 4 байти (32 біт), а сама адреса записується у вигляді чотирьох чисел, розділених крапками. Діапазон можливих чисел - від 0 до 255. Основна проблема цього протоколу полягає в тому, що вузлів у глобальній мережі стає все більше, і незабаром IP-адрес просто перестане вистачати. Тому й з'явився протокол IPv6.

Що таке IPv6?

Протокол IPv6 був розроблений Інженерною радою Інтернету (IETF), відповідальною за розвиток протоколів і архітектури Всесвітньої мережі. На відміну від попередньої версії, довжина адреси в протоколі IPv6 становить 128 біт, що дозволяє забезпечити унікальними адресами більшу кількість вузлів. На даний момент нову версію протоколу використовують понад 9000 мереж у всьому світі.

Розробка нового протоколу почалася ще в 90-х, коли стало ясно, що вичерпання IPv4-адрес неминуче. Всередині Google перехід на IPv6 почав здійснюватися вже в 2008 році. У червні 2011 року відбувся Міжнародний день IPv6 - захід, присвячений тестуванню готовності до масового переходу на новий протокол. 6 червня 2012 відбувся всесвітній запуск нової версії протоколу IP.

Що це означає? Більшість компаній, так чи інакше пов'язаних з Інтернетом і мережами, будуть поступово переходити на новий протокол. Так, інтернет-провайдери включать його як мінімум для одного відсотка користувачів, в маршрутизаторах він буде активований в якості настройки за замовчуванням, великі веб-компанії (пошукові системи, соціальні мережі і т. п.) включать його на своїх основних сайтах.

Протокол IPv6 не тільки збільшує діапазон доступних IP-адрес. З нового протоколу були прибрані речі, які ускладнюють роботу маршрутизаторів, зокрема, контрольна сума і розбиття пакету на частини. Були впроваджені і деякі інші поліпшення.

Проте повна відмова від використання протоколу IPv4 не планується, тому що величезна кількість пристроїв поки що не підтримують протокол IPv6. Обидва протоколу будуть використовуватися паралельно, просто частка трафіку IPv6 у порівнянні з IPv4 буде поступово збільшуватися. Були розроблені спеціальні технології, які здійснюють перетворення адрес в обох напрямках і таким чином дозволяють мережам IPv6 здійснювати комунікацію з мережами IPv4.

Адреса IPv6 відрізняється від адреси IPv4. Як ми вже говорили, адреса IPv4 - це чотири групи чисел в діапазоні від 0 до 255, розділених крапками. Адреса IPv6 записується в шістнадцятковій системі і являє собою вісім груп по чотири цифри, для поділу груп використовується двокрапка. Нагадаємо, що в якості шістнадцятиричних цифр використовують не тільки десяткові цифри від 0 до 9, а й латинські букви від A до F.

Оскільки адреса має велику довжину, передбачена можливість скорочення. Якщо одна або більше груп поспіль рівні 0000, їх можна опустити і замінити на подвійну двокрапку. Не можна скорочувати дві розділені нульові групи, так як це можна привести до виникнення неоднозначності. При використанні адреси IPv6 в URL її укладають в квадратні дужки, при необхідності вказати порт, його пишуть після дужок.

Деякі адреси IPv6 були зарезервовані для спеціальних цілей, тобто вони не можуть бути глобально маршрутизовані. Це, наприклад, адреса :: - шлюз за замовчуванням (default gateway), аналог адреси 0.0.0.0 в IPv4; адреса :: 1 - інтерфейс зворотнього петлі, досяжний тільки з локальної машини (localhost), аналог адреси 127.0.0.1 в IPv4 .

Перехід на протокол IPv6 - це тільки питання часу. Як ми говорили, протокол IPv4 не зникне найближчим часом, але частка таких адрес в мережі поступово зменшуватиметься. Нове обладнання і нові версії операційних систем за замовчуванням підтримують IPv6.

Вконтакте
Pinterest