R-UIM карта

admin Різні статті

R-UIM картаЩо таке R-UIM. R-UIM - Removable User Identity Module - змінна ідентифікаційна картка користувача - це ідентифікаційний модуль абонента, що містить необхідні службові дані для роботи мобільного телефону в мережі IMT-MC-450 (CDMA2000).

Це знімна карта пам'яті з мікропроцесором, що містить індивідуальні дані абонента (номер телефону, записна книжка тощо). R-UIM карти покликані підвищити зручність користування послугами та полегшити заміну телефонних апаратів.

Що таке R-UIM карта

За допомогою R-UIM карти абонент може легко замінити свій мобільний телефон, вставивши карту в інший мобільний телефон СDMA2000. R-UIM карта забезпечує доступ до ресурсів мережі, можливість заносити дані записної книжки, а також захист від несанкціонованого використання виділеного абоненту телефонного номера. Використовується в мережах CDMA 450 і CDMA2000. Попередником R-UIM карти, є SIM (Subscriber Identity Module) в стандарті GSM. Впровадження можливості поділу функції ідентифікації обладнання та абонентів в стандарті CDMA дозволило користувачам R-UIM карт легко змінювати стільникові телефони, тарифні плани і т. д.

Вперше змінна користувацька ідентифікаційна картка для мобільних телефонів стандарту CDMA була представлена ​​в каліфорнійському місті Сан-Дієго на конференції CDMA American Congress фінською компанією Nokia та американської Gemplus. Відбулася ця подія в грудні 2002 року. Нова карта GemXplore World R-UIM аналогічна за своїми функціями звичайної SIM для GSM-телефонів. Забезпечення її підтримки в нових моделях CDMA-телефонів ліквідує один з їхніх основних недоліків - зміна тільки за допомогою поновлення мікропрограми. Спочатку власникові телефону, який хотів зберегти свій номер при поїздці в інше місто або регіон або при купівлі нового апарату було потрібно відвідати офіс своєї компанії, де його телефон «перепрограмували»  і перевірити мобільний телефон.

Тепер в стандарті CDMA існує два варіанти експлуатації стільникових терміналів:

  • 1) Програмування самого терміналу для роботи в мережі (прошивка і настройка телефону під мережу оператора).
  • 2) використання R-UIM карти.

З першого погляду R-UIM нагадує SIM-карту для GSM телефону. Але R-UIM - це дворежимне рішення, що надає можливість в одній карті зберігати дані, які можуть використовуватися і в GSM і CDMA в телефонах. Наприклад, вміст телефонної книжки, повідомлення SMS., плюс дані для ідентифікації стандарту GSM і CDMA, які будуть прочитані телефоном відповідного стандарту.

Використовуючи таку картку, власник CDMA може вкласти R-UIM карту в GSM телефон і відразу ж отримає можливість користуватися своїми даними, які підтримуються в GSM мережі. Коли R-UIM використовується в GSM телефоні, то картка сприймається як GSM 11.11 Subscriber Identity Module (SIM).

Для міжнародних подорожей R-UIM надає можливість роумінгу між CDMA і GSM з одним і тим же багаторежимним терміналом або використання в роумінгу GSM терміналу зі збереженням домашнього номера.

Переваги R-UIM карти

Дозволяє користувачам у роумінгу користуватися не тільки мережами свого CDMA, а й GSM мережами, використовуючи багаторежимні пристрій, або GSM термінал.

Виключає необхідність споживача програмувати телефони, PDA і інші бездротові пристрої при зміні номера.

Надає можливість виконувати деякі банківські операції. Можна подивитися стан свого рахунку в банку, робити платежі, перевірити курс акцій, управляти власними пакетами цінних паперів - все це можна зробити прямо з мобільного телефону. При цьому використовуються одні з найсучасніших систем безпеки.

Технічні характеристики:

Стандарт IS-820. Підтримка всіх стандартних протоколів аутентифікації CDMA. Обсяг запам'ятовуючого пристрою - від 300 байт до 32 Кбайт. IS-95A/B рішення: чіпсети MSM3000 ™ і MSM3100 ™. CDMA2000 ® 1X рішення: чіпсети MSM5105 ™, MSM5500 ™, MSM6000 ™, MSM6050 ™, MSM6100 ™, MSM6300 ™ і MSM6500 ™.

Ось ви і дізналися про R-UIM карти.

Вконтакте
Pinterest