У чому різниця між CDMA і GSM телефонами?

admin Різні статті

У чому різниця між CDMA і GSM телефонами?У чому різниця між CDMA і GSM телефонами? У зв'язку з питаннями по CDMA і GSM телефонами, і плутаниною що виникає, я постараюся роз'яснити різницю між ними. CDMA телефони в більшості випадків коштують дешевше, і багато хто сподівається, що вони будуть працювати з Київстар, МТС або Life.

Отже розглянемо у чому полягає різниця між CDMA і GSM телефонами.

GSM стандарт

GSM - стандарт зв'язку, який активно використовується нашими операторами Київстар, МТС та Life. Ці оператори міцно увійшли в наш побут. Тому що ми купуємо телефони в 90% випадків саме з урахуванням саме цих операторів. Нагадаємо, GSM стандарт зв'язку заснований на алгоритмі частотного поділу діапазону каналу, використовуючи технологію (загальні частоти поділяються за часом) TDMA, і безпеку середнього рівня. Існує чотири основних діапазону частот GSM, і відповідно телефони поділяються на чотири групи:

 • Однодіапазонні - використовується в обмеженій кількості моделей, вибір потрібної частоти може бути виконаний через спеціальне інженерне меню
 • Дводіапазонні (англ. Dual Band) - працюють у частотах 900/1800 (Азія, Африка, Австралія, Європа) і 850/1900 (Канада, США). Телефони мають жорстку регіональну прив'язку
 • Трьохдіапазонні (англ. Tri-Band) - 900/1800/1900 (Азія, Африка, Австралія, Європа) і 850/1800/1900 (Канада, США).
 • Чотирьохдіапазонний (англ. Quad-Band) - використовуються відповідно всі чотири діапазони - 850/900/1800/1900. До них належать всі нові смартфони за рідкісними винятками

Послуги, які доступні користувачеві GSM телефону - голосові виклики, обмін SMS, факсами, роумінг (зручний перехід від мережі до мережі в інших країнах при збереженні мобільного номера абонента), обмін пакетними даними за технологіями WAP/GPRS/EDGE. Про відмінності від 3G і налаштування мобільного інтернету ви можете прочитати у цій статті. Як недолік - оператори GSM зв'язку послуги 3G інтернет і телефонії не надають.

CDMA стандарт

CDMA стандарт зв'язку міцно увійшов на ринок США, і сама назва вказує на принцип роботи з частотами. Кожна частота використовується протягом всього часу усіма абонентами, для доступу використовуються спеціальні коди. Має високий ступінь безпеки, що виключає можливість перехоплення повідомлення, так як весь спектр зайнятий шумом, а кожен сигнал супроводжується унікальним кодом. Загальна смуга дозволяє займати одну частоту, і обслуговувати більшу кількість абонентів. Перевантаження мережі може викликати тільки погіршення зв'язку, але ніяк не можливість не додзвонитися (такою особливістю відрізняється GSM). Другою особливістю є більш тихі і нешкідливі частоти для абонента.

CDMA2000 - Сучасний стандарт зв'язку, який активно розвивається. Використовується 1,23 МГц частота, і швидкість передачі пакетних даних 2 Мбіт в секунду. Як відомо, потужність самого випромінювання достатньо слабка проти GSM (250 mW проти 2W для GSM900).

Для підключення смартфонів використовується або спеціальна RUIM карта, або телефон просто прошивається в сервіс-центрі оператора.

Переваги CDMA

CDMA телефони пропонують досить незвичайний вид послуг - прямий міський номер, мобільний номер, передачу повідомлень, обмін пакетними даними за технологією CDMA EVDO 3G зі швидкістю 2,3 Мбіт в секунду. Досить лояльні тарифи і зручний варіант покупки прямого міського номера робить CDMA телефони максимально привабливими в Україні. Адже послуга прямого міського номера для GSM оператора обходиться в середньому від 200 грн в місяць плати за переадресації дзвінка. Тут же тарифи можуть скласти до 30-50 грн на місяць. В Україні досить якісно обслуговують абонентів оператори CDMA Україна і Інтертелеком.

Як включити смартфон CDMA

При купівлі CDMA смартфона є одне невелика незручність. Ви не зможете в момент покупки перевірити зв'язок на місці. Так як ззвичної SIM карти тут немає, і деякі телефони навіть не мають слотів для підключення. Тому подальша активація Вашої покупку відбувається або в сервіс-центрі оператора, або у його авторизованого дилера. При купівлі нового телефону CDMA Вам буде запропоновано укласти контракт і Вам присвоять ваш мобільний та міський номер (запропонують на вибір з наявних). Після успішної активації всі сервіси будуть працювати на Вашому смартфоні. Так, сервіс Інтертелекому і CDMA України працюють тільки за контрактом, тому для підключення телефону обов'язково візьміть Ваш паспрорт.

А як перевірити IMEI? Його там немає!

Нагадуємо, що IMEI CDMA телефонів не присутні під контролем бази Укрчастотнагляду, і купуючи смартфон CDMA, ви можете бути спокійні, що Ваш телефон знаходиться в сірому, білому, чорному або салатовом списку. Тому CDMA телефони і користуються особливою популярністю.

Висновки в різниці CDMA і GSM

Тепер зробимо короткий огляд з вищесказаного:

 • CDMA телефони працюють в інших частотах і несумісні з GSM операторами - КИЇВСТАР, ЛАЙФ, МТС, UTEL, UkrTelekom
 • CDMA телефони обслуговуються тільки операторами CDMA зв'язку - CDMA Україна або Інтертелеком
 • CDMA телефони можуть не мати слота для карти оператора, і частіше просто прошиваються на потрібний номер
 • CDMA телефони обслуговуються на контракной основі
 • CDMA телефони працюють в режимі 3G передачі даних
 • CDMA телефони надають безкоштовний і без ереадресаційний прямий міський номер крім мобільного
 • CDMA телефони не мають IMEI в списках БД УДЦР і не можуть бути відключені як "сірі", "чорні".
 • CDMA телефони можуть бути набагато дешевші GSM аналогів
Тепер ви знаєте у чому різниця між CDMA і GSM телефонами.
Вконтакте
Pinterest