Комп'ютер не бачить зовнішній диск

admin Різні статті

Що робити, якщо комп'ютер не бачить зовнішній дискЩо робити, якщо комп'ютер не бачить зовнішній диск. Зовнішні жорсткі диски сьогодні є дуже популярними, адже з їх допомогою можна значно розширити обсяг постійної пам'яті будь-якого настільного ПК або ж портативного комп'ютера (ноутбука, нетбука). Користуватися цими дисками досить просто, але іноді з їх експлуатацією бувають проблеми. Наприклад, трапляється так, що комп'ютер не бачить зовнішній диск.

Що робити, якщо комп'ютер не бачить зовнішній диск

Проблеми з визначенням зовнішнього жорсткого диска на комп'ютері зустрічаються досить часто. Викликані вони можуть бути різними причинами, так що в першу чергу при виявленні подібних проблем слід розібратися в питанні про те, що саме могло їх викликати. Для цього слід перевірити і сам зовнішній жорсткий диск, і комп'ютер, до якого він підключається.

Справність зовнішнього жорсткого диска можна легко перевірити за допомогою одного або декількох завідомо нормально функціонуючих комп'ютерів. Якщо на перевірочних комп'ютерах зовнішній жорсткий диск визначається в нормальному режимі, то сумнівів у його справності немає, і тоді проблема точно викликана неполадками в роботі комп'ютера.

Для перевірки комп'ютера слід спочатку спробувати перепідключити зовнішній жорсткий диск в інший USB-порт. Якщо при підключенні до будь-якого з USB-портів комп'ютера портативний жорсткий диск і раніше не визначався, то додатково можна перевірити кожен USB-порт підключенням до нього завідомо робочого flash-накопичувача. Якщо і флешки (читайте як відновити флешку) не визначаються комп'ютером, то, скоріше за все, справа в відключеній підтримці USB в BIOS. Для вирішення проблеми потрібно увійти в BIOS і включити підтримку USB.

Також проблема при визначенні зовнішнього жорсткого диска або будь-яких інших USB-пристроїв може полягати в несправних драйверах USB-портів. Для виходу з положення в даному випадку потрібно через Панель управління увійти в Диспетчер пристроїв комп'ютера, знайти Контролери USB і відкрити список USB-портів комп'ютера. Як правило ті порти, що працюють неправильно, відзначені значком «!». Можна спробувати оновити драйвери контролерів USB, щоб порти знов запрацювали справно.

Якщо при підключенні в USB-порти комп'ютера зовнішній жорсткий диск не визначається, а flash-накопичувачі комп'ютер бачить, то, можливо, справа в несправних драйверах самого жорсткого диска. Тоді потрібно через Диспетчер пристроїв комп'ютера спробувати оновити драйвери зовнішнього HDD. Якщо ця операція не допомагає, то слід видалити проблемний драйвер, перезавантажити комп'ютер і знову спробувати підключити зовнішній жорсткий диск.

Що робити, якщо комп'ютер не бачить зовнішній диск

Комп'ютер не бачить зовнішній диск

У деяких випадках комп'ютер не бачить зовнішній диск, коли операційна система неправильно присвоює йому букву. Щоб виправити ситуацію, необхідно через Панель управління увійти в меню Адміністрування і вибрати пункт Керування комп'ютером, а потім - Управління дисками. По іконці зовнішнього жорсткого диска потрібно натиснути правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати пункт Змінити букву диска або шлях до диска, після чого привласнити диску будь-яку незайняту букву і застосувати зміни. Після перезавантаження комп'ютера можна ще раз спробувати підключити зовнішній жорсткий диск.

Іноді проблема з визначенням зовнішнього жорсткого диска криється в недоліку живлення, наприклад, коли зовнішній диск підключається до комп'ютера через USB-порт на передній панелі або через USB-концентратори і подовжувачі. Варто спробувати підключити диск через штатний USB-кабель до USB-порту на задній панелі комп'ютера. Якщо і це не допомагає, можна ще спробувати замінити блок живлення комп'ютера більш потужним, адже цілком можливо, що нестача живлення для зовнішнього диска викликаний саме малою потужністю наявного блоку живлення ПК.

Слід зазначити, що описані шляхи вирішення проблеми з визначенням зовнішнього жорсткого диска в комп'ютері стосуються переважно нових дисків, а от якщо мова йде про пристрій, що вже експлуатувалася раніше, то комп'ютер може його не бачити через неправильні дії користувача: диск був відключений від ПК в обхід безпечного режиму, був неправильно відформатований і т. д. у цьому випадку найрозумніше віддати зовнішній жорсткий диск фахівцям сервісного центру, щоб вони провели діагностику стану диска і змогли визначити причину збою.

Вконтакте
Pinterest