Що робити, якщо на комп'ютері з'явився синій екран

admin Різні статті

Що робити, якщо на комп'ютері з'явився синій екранНа комп'ютері з'явився синій екран. Багато користувачів лякаються, коли бачать на своєму моніторі синій екран, оскільки багато чули про нього, але не завжди розуміють, що це таке. Для початку слід розібратися в термінології, оскільки синій екран у Windows може з'являтися з різних причин.

Що робити, якщо на комп'ютері появився синій екран

Так, при завантаженні, комп'ютера, якщо натиснути кнопку Del, може з'явитися панель BIOS ( меню на синьому тлі ), призначена для налаштування системи, для того щоб її прибрати досить натиснути клавішу Escape. Також під час завантаження може з'явитися синій екран з мінливими відсотками, це означає, що система перевіряється на наявність помилок, найчастіше він виникає через неправильне завершення роботи ПК. Власне, ці випадки не становлять небезпеки і про них розмова далі вести не варто.

Тепер, окремо варто сказати про синьому екрані, який з'являється через помилки, але не критичні. Так, під час завантаження ПК на синьому тлі може з'явитися повідомлення про те, що будь-яке пристрій не підключений. Слід уважно прочитати повідомлення, щоб встановити, в чому ж проблема. Найчастіше він з'являється у випадках, коли провідна клавіатура відключилася від системного блоку або просто її штекер не достатньо серйозно вставлений в гніздо.

У такій ситуації просто перевіряємо надійність підключення - якщо штекер висмикнутий або вставлений нещільно, повертаємо його на місце і перезавантажуємо ПК. Якщо ви перевірили і з'ясувалося, що з штекером все гаразд, спробуйте іншу клавіатуру і знову перезавантажитеся - Як перезавантажити комп'ютер. Ну а тепер переходимо до того самого «Синього екрану смерті» або BSOD. У тому випадку, якщо після появи Синього екрану смерті комп'ютер перезавантажується автоматично, це не дуже добре, оскільки не дозволяє проаналізувати помилку.

У зв'язку з цим необхідно для початку відключити автоматичне перезавантаження. Зробити це нескладно через меню - у контекстному меню «Мій комп'ютер» вибираємо вкладку «Властивості/Додатково/Завантаження й відновлення/Параметри» і знімаємо галочку «Виконувати автоматичне перезавантаження». Тепер після виникнення Синього екрану смерті ми отримаємо необхідну інформацію, яка дозволить усунути неполадки, що викликають критичну помилку.

У тому випадку, якщо система після виникнення BSOD не перезапускається автоматично, не варто панікувати. Перше, що вам потрібно зробити, прочитати повідомлення на екрані, в самому низу буде розділ «Technical Information» в якому буде вказана причина зупинки роботи. Позначається помилка приблизно таким номером 0х000000ххх, ось цей рядок вам необхідно переписати на листочок.

Все, тепер просто перезавантажуємо комп'ютер за допомогою клавіші Reset, в крайньому випадку, відключаємо його від живлення (однак це робити варто тільки, якщо інші способи не спрацювали). Оскільки найчастіше Синій екран смерті з'являється в результаті неправильної установки оновлень або ж конфліктів у програмному забезпеченні, то нам слід дізнатися, який конкретно софт привів до виникнення помилки. Саме для цього ми раніше і виписали номер помилки.

Вбиваємо цей номер в пошук і читаємо, що можуть порадити фахівці. Також в деяких випадках може знадобитися більш детальний аналіз помилки, яка виникла, для цього існує спеціальна програма - BlueScreenView. Після її запуску ви зможете отримати більш детальну інформацію про те, який із драйверів викликав появу Синього екрану смерті. Всю отриману інформацію знову вбиваємо в пошук і визначаємося, що потрібно зробити для усунення неполадок.

Вконтакте
Pinterest