Що робити, якщо завис планшет

admin Різні статті

Завис планшет, що робитиТакі популярні нині мобільні пристрої, як планшети, іноді можуть підносити своїм власникам вельми неприємні сюрпризи: наприклад, зависають так, що подальша робота повністю блокується. На щастя, подібну проблему в багатьох випадках вдається усунути самостійно, і It-Tehnolog.com розповість, що робити, якщо завис планшет.

Завис планшет, що робити

Коли говорять про те, що планшет завис, то найчастіше мають на увазі такий збій роботи пристрою, при якому неможливо виконати на ньому жодної дії, в тому числі, і виключення. Планшет може зависнути ненадовго і через кілька хвилин відновити повноцінну роботу - в цьому випадку нічого робити не потрібно. А от якщо планшет завис і протягом тривалого часу його робота не відновлюється, власнику належить вдатися до одного зі способів розблокування пристрою.

Найпростіший і очевидний спосіб - перезавантажити планшет за допомогою спеціально передбаченої для подібних ситуацій кнопки Reset. Варто відзначити, що така кнопка щоб уникнути випадкових натискань виконується втопленою в корпус планшета, розміри її дуже малі, і щоб натиснути кнопку Reset на планшеті, зазвичай доводиться використовувати для цього тонкий металевий предмет, наприклад, швейну голку.

Якщо кнопка Reset в планшеті відсутня, то можна спробувати виконати перезавантаження пристрою, просто на деякий час затиснувши кнопку включення/виключення (Power). Планшет вимкнеться, а через хвилин 5 його можна знову включити. Само собою, спосіб не спрацює, якщо планшет завис жорстко, тобто не реагує на натискання кнопки Power. У такому випадку може знадобитися вдатися до так зване жорсткого перезавантаження (Hard Reset).

Функція Hard Reset передбачена в сучасних планшетах та інших мобільних пристроях для скидання налаштувань користувача і відновлення заводських установок. При використанні Hard Reset з пристроїв видаляються всі особисті дані, залишається гола операційна система, тому така міра вважається крайньою. Виконувати жорстке перезавантаження планшета рекомендується при витягнутій карті пам'яті для попередження пошкодження даних на ній.

У різних планшетах для виклику Hard Reset може використовуватися різна комбінація кнопок. Так, наприклад, це може бути поєднання кнопки гучності і кнопки включення або поєднання кнопок Додому, Збільшення звуку і Включення/Виключення. Необхідну комбінацію слід натискати до тих пір, поки на екрані планшета чи не з'явиться меню відновлення - Android system recovery.

У цьому меню потрібно вибрати пункт wipe data/factory reset (перемикання між пунктами, як правило, можна виконати за допомогою кнопки регулювання звуку). Вибір необхідно підтвердити натисканням кнопки Додому (Home). Далі слід підтвердити рішення видалити всі дані користувача, вибравши в меню пункт Yes - delete all user data. Далі залишається відповісти згодою на пропозицію системи почати перезавантаження прямо зараз - reboot system now. Після перезавантаження планшет буде працювати у штатному режимі, але вся особиста інформація з нього буде вилучена.

Отже, якщо завис планшет, проблему можна вирішити за допомогою звичайного або жорсткого перезавантаження. Однак подібні перезавантаження на користь планшету, звичайно ж, не йдуть, тому важливо не просто тимчасово повернути планшету працездатність, але ще і запобігти появі такої проблеми в подальшому. Для цього важливо знати основні причини зависання планшетів.

Основні причини зависання планшетів

Так, планшети часто зависають, якщо їх апаратна частина занадто слабка для використовуваного власником програмного забезпечення. Ще однією причиною зависання планшета може стати спроба власника використовувати одночасно занадто багато додатків або ж заповнення внутрішньої пам'яті пристрою більш ніж на 90%. Нарешті, спровокувати зависання планшета можуть дії власника: наприклад, спроби без належних навичок і досвіду «перепрошити» пристрій або встановити права адміністратора (root-права).

В результаті уникнути зависання планшета через описаних програмних збоїв допоможе грамотне його використання: установка тільки офіційних додатків та ігор, відмова від ресурсномістких додатків на слабеньких пристроях, а також своєчасне видалення застарілих і невикористовуваних додатків.

Примітка. Способи усунення проблеми зависання планшета розглянуті на прикладі пристроїв з ОС Android. Для планшетів з іншими ОС рекомендації можуть бути іншими.

Вконтакте
Pinterest