Що таке фаблет

admin Різні статті

Що таке фаблетСучасні користувачі гаджетів все більше цінують компактність і мобільність, і виробники, природно, намагаються враховувати ці вимоги при випуску нових пристроїв. В останні роки все більшу популярність знаходить такий клас мобільних пристроїв, як фаблети. Що таке фаблет?

Що таке фаблет(phablet)

Слово фаблет (phablet) утворено від двох англійських слів: phone - телефон і tablet - планшет. Також фаблетами іноді називають планшетофони або фланшетами, однак запозичений з англійської мови термін фаблет є найбільш поширеним. Як нескладно здогадатися, фаблет представляє собою свого роду проміжну сходинку між смартфоном і планшетом.

До фаблетів відносять мобільні пристрої з сенсорним екраном, діагональ якого становить від 5 до 6,9 дюймів. Пристрої з меншою діагоналлю відносяться до смартфонів, пристрої з більшою діагоналлю - до планшетів.

Крім того, фаблети відрізняються від більшості смартфонів потужнішим процесором і акумулятором більшої ємності, а від планшетів - обов'язковою наявністю GSM-модуля для здійснення дзвінків в мобільних мережах (в планшетах GSM-модуль може як бути присутнім, так і відсутніми, його наявність - обов'язкова характеристика, а скоріше приємний бонус).

Перший фаблет

Першим фаблетом прийнято вважати смартфон Dell Streak 5, який був випущений в 2010 році. Він був оснащений дисплеєм з діагоналлю 5 дюймів. Однак роздільна здатність екрана була досить скромною для його розмірів (800х480 пікселів), а одноядерний процесор і акумулятор ємністю 1530 mAh на роботу з гігантським по тим часам дисплеєм розраховані не були.

Крім того, на Dell Streak 5 були встановлені ранні версії Android, які все ще залишали бажати кращого. Враховуючи, що приблизно в той же час вийшов перший iPad, який моментально привернув до себе загальну увагу, шансів стати по-справжньому популярним у нового смартфона не було.

Ера фаблетов по-справжньому почалася в жовтні 2011 року, коли компанія Samsung випустила смартфон Galaxy Note. До того моменту вже з'явилися потужні двох і чотириядерні процесори, графічні ядра з підтримкою Full HD, а також більш досконалі версії Android.

Діагональ екрану Galaxy Note склала 5,29 дюймів, роздільна здатність - 1280х800 пікселів. Фаблет був оснащений процесором Samsung Exynos 4210 з тактовою частотою 1,4 ГГц (в більш пізніх модифікаціях його замінив двоядерний процесор Qualcomm Snapdragon S3 MSM8660), гігабайтом оперативної пам'яті, 16 або 32 гігабайтами вбудованої пам'яті з можливістю розширення флеш-картами і знімним акумулятором ємністю 2500 mAh.

Дорога для фаблетов була прокладена, і поступово подібні пристрої почали випускати інші виробники. До фаблетам можна віднести, наприклад, LG Optimus Vu, HTC Butterfly, Sony Xperia Z Ultra, Lenovo Vibe X, Nokia Lumia 1520, Asus Fonepad і ін.

По суті, фаблет - це скоріше маркетингова назва, не існує чітких меж між великими смартфонами, фаблетамі і невеликими планшетами: виробник може позиціонувати той або інший пристрій так, як йому захочеться.

У зв'язку зі зростаючою популярністю фаблетов виникає питання: чи зможуть фаблети в осяжному майбутньому витіснити звичайні смартфони та планшети? Навряд чи, адже фаблет - це типовий нішевий товар. Такі пристрої воліють користувачі, які не хочуть купувати одночасно телефон і планшет. З одного боку, фаблети прекрасно виконують всі функції телефону, з іншого - їх зручно використовувати і як планшет. А завдяки компактним розмірам фаблет зручніше носити з собою, ніж планшет.

Однак люди, що воліють пристрої 2 в 1 - це лише частина споживачів. Комусь незручно розмовляти по великому телефону, який ледве поміщається в руці, а комусь екран з діагоналлю 5-6 дюймів здасться занадто маленьким для спілкування в соціальних мережах, серфінгу в інтернеті і перегляду відео - типових функцій планшета. Такі користувачі фаблету зволіють звичайний смартфон і планшет з діагоналлю 9-10 дюймів. Так що фаблети потіснять хіба що міні-планшети з діагоналлю 7 дюймів.

Вконтакте
Pinterest