Що таке гібернація

admin Різні статті

Що таке гібернація на ноутбуціБагато користувачів ноутбуків могли помітити, що при виключенні в головному меню відображаються такі рядки як Сон і Гібернація. Якщо зі сплячим режимом все зрозуміло, тоді що таке гібернація на ноутбуці? На це та інші питання, що стосуються глибокого сну, сну і гібридного сплячого режиму, відповість вам It-Tehnlog.com.

Що таке гібернація на ноутбуці

Гібернація спочатку була розроблена спеціально для ноутбуків, і вона є одним з режимів енергозбереження. В режимі глибокого сну комп'ютер споживає набагато менше енергії, ніж в сплячому. Але це ж не найголовніше відмінність.

При закриванні кришки ноутбука багато моделей переходять в сплячий режим. Вивести ноутбук із сплячого режим дуже просто, та й часу йде всього пара секунд. Відкрили кришку, натиснули на будь-яку клавішу і ноутбук знову готовий до роботи. Всі дані були записані в оперативну пам'ять, що дозволяє в лічені секунди відновити роботу комп'ютера.

У випадку з глибокого сну для відновлення роботи системи доведеться почекати від 30 секунд до 2 хвилин (стандартний час завантаження для ноутбука тієї чи іншої моделі). За цей час система переходить в нормальний режим і готує до роботи всі використані під час попереднього сеансу програми та файли. За збереження даних можете не хвилюватися, так як при переході в гібернацію дані були записані на жорсткий диск у файл hiberfil.sys. Спосіб збереження даних - це саме те, чим відрізняється сон від глибокого сну.

Зручно режим глибокого сну користуватися в тому випадку, якщо доведеться на довгий час залишити комп'ютер відключеним від мережі. У сплячому режимі споживання енергії набагато більше, а так як дані записані в оперативну пам'ять, то за відсутності підключення до мережі можна втратити всі незбережені дані.

Також є гібридний сплячий режим, але він в основному розроблено для настільних ПК. Цей режим поєднує в собі і сон, і гібернацію: дані збережені на жорсткому диску, але при цьому відновити роботу системи можна в лічені секунди.

Тепер давайте розберемося, як включити гібернацію на ноутбуці, якщо вам необхідний цей режим. По-перше, для використання режиму глибокого сну на ноутбуку повинно бути набагато більше місця на жорсткому диску, ніж в оперативній пам'яті. Якщо місця на жорсткому диску не вистачає, то гібернація буде неможлива. Звільніть місце на жорсткому диску і перезавантажте комп'ютер, щоб режим гібернації знову став доступним.

Також гібернація неможлива в тих випадках, коли відеокарта не підтримує цей режим. У цьому випадку доведеться оновити драйвера відеокарти.

Гібернація може бути відключена в BIOS комп'ютера, тому і не відображається в головному меню. Для включення глибокого сну перед початком завантаження системи увійдіть в BIOS (клавіша F2 або Del) і виберіть меню налаштувань живлення, через яке можна включити гібернацію.

Так як на ноутбуках стоять різні версії BIOS, то краще спочатку знати, чи підтримується гібернація чи ні. Для цього в рядку пошуку в головному меню введіть cmd і у вікні, наберіть команду powercfg /a. У вікні будуть написані всі режими енергозбереження, які BIOS підтримує і не підтримує.

Включити режим гібернації можна через командний рядок з правами адміністратора (cmd . Для цього введіть команду powercfg /h on, яка включить гібернацію на ноутбуці. Щоб вимкнути режим гібернації введіть команду powercfg /h off.

Як бачите, режим глибокого сну досить зручний і їм можна користуватися завжди. Але якщо в ньому немає потреби, тоді досить відключити його, щоб комп'ютер автоматично переходив у сплячий режим.

Вконтакте
Pinterest