Що таке глибокий інтернет

admin Різні статті

Що таке глибокий інтернет і як до нього потрапитиСьогодні нерідко можна почути про таке явище, як глибокий інтернет, проте не так вже й багато звичайних користувачів знає, що це насправді таке. Проте, як і все таємне і заборонене, глибокий інтернет викликає неабиякий інтерес і деякі користувачі жадають мерщій до нього потрапити. Виявляється, це не так вже й складно.

Що таке глибокий інтернет і як до нього потрапити

В даний час не існує чіткого визначення поняттю глибокий інтернет (Deep Web). У більшості випадків під цим терміном мають на увазі сайти, які не індексуються пошуковими системами і, отже, не можуть бути знайдені звичайними способами. Також до глибокого інтернету відносять закриті сайти і спільноти, доступ до яких має обмежене коло осіб.

Сайти з Deep Web неможливо відкрити в звичайних браузерах. Щоб на них потрапити, потрібно використовувати одну з існуючих мереж глибокого інтернету і відповідне їй програмне забезпечення. На поточний момент найпопулярнішою мережею Deep Web є Tor, а для доступу в Tor використовується TorBrowser або ж спеціальні доповнення (плагіни) для звичайних браузерів (наприклад, Torbutton для Firefox).

Tor - це система проксі-серверів, яка дозволяє встановлювати захищене мережеве з'єднання між віддаленими комп'ютерами і забезпечувати анонімність відправника і одержувача мережевих запитів. В Tor реалізовано друге покоління так званої цибулевого маршрутизації, коли повідомлення, що пересилаються через кілька веб-вузлів, кілька разів шифруються, а потім розшифровуються проміжними вузлами шар за шаром, подібно цибулинні.

В результаті проміжним вузлам невідомі ні відправник, ні одержувач переданої інформації, що забезпечує повну анонімність в мережі. Для адресації в Tor використовується псевдо-домен верхнього рівня .onion, інформація про який, як і про інші псевдо-доменах (bitnet, csnet, exit, i2p, local і ін.), не зберігається в кореневих серверах DNS. Доступ до сайтів, розташованим на .onion, реалізується за допомогою ПО, що дає вихід в мережу Tor.

Усередині глибокого інтернету в цілому і всередині мережі Tor зокрема можна знайти власні пошукові системи, поштові сервіси, каталоги посилань і т. Д. Тому користуватися ресурсами глибокого інтернету можна практично так само, як і звичайними. Однак є кілька важливих але в цьому питанні.

По-перше, швидкість з'єднання з сайтами Deep Web буде набагато нижче, ніж звична швидкість звичайного інтернету. Через це не варто розраховувати, наприклад, на привабливий дизайн сайтів глибокого інтернету або велику кількість інтерактивних елементів. Також варто приготуватися до більш тривалого очікування завантаження сторінок в порівнянні з звичайними сайтами.

По-друге, якість що розміщується на сайтах Deep Web, то ця інформації є сумнівною, адже ніхто за правдивістю даних не стежить і ніхто за них не відповідає. Як результат - велика кількість інформаційного сміття, розібратися в якому недосвідченому користувачу буде складно.

В цілому глибокий інтернет (Deep Web) представляється звичайним користувачам як якась «темна сторона» інтернету, де можна знайти те, що закрито для очей сторонніх. І в ряді випадків це дійсно так: приміром, тут можна знайти ресурси, на яких між собою спілкуються хакери і злочинці, обмінюючись інформацією про покупку зброї, методах злому банківських карт і т. П. Але не варто спокушатися: так просто на подібні сайти все одно не зайти, оскільки доступ до них суворо контролюється існуючими користувачами, а крім того подібні дії будуть незаконними і тому завжди є ризик потрапити в поле зору поліції.

Вконтакте
Pinterest