Що таке Google TV?

admin Різні статті

Що таке Google TV?Google TV - це спільний проект компаній Google, Sony, Intel і Logitech, що представляє собою програмно-апаратну платформу для приставок і HDTV на основі ОС Android.

Сьогодні багато сучасних телевізори надають доступ в інтернет, однак можливості роботи з онлайн-контентом в них досить обмежені. Найчастіше користувачі мають можливість дивитися відео з YouTube, переглядати фотографії з Picasa, але на більш «просунуті» можливості функціонал базових додатків до онлайн-контенту не поширюється.

Платформа Google TV покликана розширити можливості доступу до онлайн-контенту. Так, завдяки використанню Adobe Flash і Google Chrome телевізори з системою Google TV будуть мати доступ до пошуку через інтернет і перегляду інтернет відео аналогічно тому, що зараз використовується на персональних комп'ютерах і частини мобільних пристроїв. Телевізори з системою Google TV дозволять користувачам заходити з телевізора на будь-які сайти, вони будуть підтримувати такі сервіси, як YouTube, Twitter, Hulu, Netflix та ін.

Що ж таке Google TV?

Отже, Google TV - це перш за все інтегрований в ваш телевізор доступ до онлайн-контенту, в тому числі і до сервісів Google, таких як відеохостинг YouTube і магазин додатків Google Play (колишній Android Market).

В Google Play користувачам пропонуються адаптовані для Google TV програми для перегляду потокового відео, зокрема, ВВС iPlayer, Netflix, Crackle, Guardian, Plex, Redux та ін Також для Google TV були оптимізовані додатки інших категорій: ігри, життя, музика, новини .

Як працює Google TV? Є два основних варіанти: телеприставка (ресивер цифрового ТБ) та інтеграція безпосередньо в телевізор. Почнемо з телеприставки. У 2010 році на одній з виставок була показана телеприставка, заснована на OC Android. Вона здатна показувати відео за запитом, підтримує 1080p відео, укомплектована клавіатурою, пунктом дистанційного керування і ThinkFree Office.

Розробка телеприставки була покладена на Logitech, працювати нові системи будуть на процесорі Intel Atom CE4100. За словами Google, нова платформа буде підтримувати також HDTV (телебачення високої чіткості) і Blu-Ray плеєри від Sony. Приставка підключається HDMI кабелем між телевізором і кабельним (супутниковим) ресивером.

Другий варіант - сервіси Google TV, інтегровані в телевізор. Випуск автономних моделей телевізорів з підтримкою інтернет-телебачення і Google TV анонсувала компанія Sony в 2010 році. Такий телевізор потрібно просто приєднати до кабельного або супутникового ресивера, ніяких додаткових телеприставок вам не знадобиться: Google TV вже є «всередині» вашого нового телевізора.

На даний момент можна придбати онлайн інтернет-плеєр NSZ-GS7 від Sony з інтеграцією Google TV, що підключається практично до кожного телевізора з підтримкою HDTV. Плеєр оснащений пультом дистанційного управління, оптимізованим для Google TV. Плеєр дозволяє працювати в Google Chrome та надає доступ до додатків Google Play. Підтримується Wi-Fi. Коштує такий плеєр близько 300 доларів США.

Модель NSZ-GP9 - це Blu-Ray плеєр від Sony. Крім можливостей, що надаються NSZ-GS7, цей плеєр дозволяє дивитися Blu-Ray фільми в якості Full HD, підтримується 3D відео. А компанія Logitech представила приставку Logitech Revue з підтримкою Google TV.

Асортимент пристроїв, що підтримують Google TV, поки що досить обмежений, але з часом їх, швидше за все, стане більше. В принципі, почати з приставок було досить розумним рішенням: не кожен зможе або захоче придбати повноцінний телевізор з підтримкою Google TV, а ось приставка - гаджет більш доступний.

Схоже, все йде до того, що кордони між пристроями будуть стиратися: прошивки в гаджетах поступово витісняються практично повноцінними операційними системами, телевізори надають доступ до онлайн-контенту. Інтернет з телебаченням починають об'єднуватися в єдине ціле, оскільки інтерактивність контенту цінується все більше. І поява Google TV - ще одне тому підтвердження.

Вконтакте
Pinterest