Що таке Lorem ipsum?

admin Різні статті

Що таке Lorem ipsum?

Що означає Lorem ipsum? Уявіть собі: ви вирішили замовити дизайн якої небудь поліграфічної продукції (скажімо, інформаційного буклету) або веб-сайту. Дизайнер надсилає вам на затвердження макет, а там замість нормального тесту - якась тарабарщина, що починається зі слів "Lorem ipsum dolor sit amet ...". Що таке цей Lorem ipsum?

Що таке Lorem ipsum?

Lorem ipsum - це так званий текст-риба. При розробці дизайну сайту або будь-якої друкованої продукції дуже важливо мати уявлення про те, як буде виглядати текст на сторінці. Але найчастіше на стадії розробки дизайн-макету готового тексту, який повинен в результаті перебувати на сайті або в буклеті, ще немає. А пусте місце потрібно якось заповнити, без нього дизайн буде виглядати незакінченою.

Можна, звичайно, використовувати повторювані слова, але виглядати такий текст буде неприродно. Для цього й існують тексти-риби, що дозволяють візуально оцінити шрифти, форматування і розташування тексту на сторінці. Зазвичай такі тексти не несуть будь-якого сенсу, щоб не відволікати увагу від дизайну. Найпоширена і найстаріша текст-риба - це Lorem ipsum.

C першого погляду може здатися, що Lorem ipsum написаний на латині. Це і є латинь - тільки перекручена. Текст Lorem ipsum створений на основі уривка з філософського трактату «Про межі добра і зла», написаного Цицероном у 45 р. до н. е.. Текст уривка згодом був спотворений і ніякого сенсу він не несе. Навіть його початкові слова, за якими він і отримав свою назву, - це перекручена фраза "Qui dolorem ipsum".

Що таке Lorem ipsum?

Вперше текст Lorem ipsum був використаний в XVI столітті невідомим друкарем для набору зразків шрифтів. Текст цей не тільки пережив п'ять століть, а й перекочував з друкарської індустрії в сферу електронної верстки. Одна з перших настільних видавничих систем, Aldus PageMaker (з 1994 року відома як Adobe PageMaker), в якості тексту-риби використовувала саме Lorem ipsum.

Lorem ipsum використовується для заповнення макетів при оцінці дизайну тому, що він допомагає більш-менш стандартно заповнити шаблон і показати, як будуть розташовуватися літери та пробіли в абзацах. Просте повторення кількох однакових слів такого правдоподібного розподілу не дасть.

Єдиного вірного тексту Lorem ipsum немає - існують різні версії. Деякі з них з'явилися помилково, деякі були придумані навмисно є і гумористичні варіації. До речі, саме тому потрібно обов'язково перевіряти текст Lorem ipsum перед використанням його в макеті: якщо ви робите серйозний проект, навряд чи вам сподобається, якщо в середині тексту-риби виявиться якийсь не зовсім пристойний жарт.

Сам текст Lorem Ipsum досить короткий, для заповнення макета вам може знадобитися більше слів. Можна просто повторити цей текст стільки разів, скільки потрібно для заповнення порожнього місця, а можна скористатися спеціальними генераторами. У них зазвичай потрібно вказати кількість слів (абзаців, байтів, списків - якщо потрібен форматований у вигляді списку текст), і програма згенерує потрібну кількість тексту.

А можна спробувати скористатися функціоналом, який надає MS Office. У цьому офісному пакеті існує функція lorem: = lorem (параметр1, параметр 2). У цій формулі параметр1 - це число абзаців тексту, а параметр2 - число речень, з яких буде складатися абзац. Наприклад, якщо вам потрібно згенерувати текст з трьох абзаців по п'ять речень в кожному, потрібно набрати = lorem (3,5) і натиснути Enter, тоді в документі з'явиться текст Lorem ipsum заданої довжини.

Але врахуйте, що Lorem ipsum - це класика тексту-риби для текстів на латиниці. Якщо вам потрібно продемонструвати, як буде виглядати текст, набраний кирилицею, краще використовувати текст-рибу потрібною мовою. Бажано, знову ж таки, не брати зв'язний текст (він буде відволікати від дизайну), а скористатися спеціальною програмою - генератором тексту («Бредогенератор»).

Вконтакте
Pinterest