Що таке профіль Firefox

admin Різні статті

Що таке профіль FirefoxБраузер Mozilla Firefox зберігає закладки, доповнення, збережені паролі, персональні настройки та іншу особисту інформацію користувача в унікальному профілі. Профіль Firefox зберігається в окремій папці, завдяки цьому ваша інформація залишиться в цілості й схоронності, навіть якщо з браузером щось трапиться. Чим ще може бути корисний особистий профіль у браузері Mozilla Firefox?

Що таке профіль Firefox

Завдяки наявності профілів ви можете переносити настройки Firefox з одного комп'ютера на інший, якщо з якоїсь причини неможливо скористатися функцією синхронізації. Крім того, в одному браузері можна створити кілька профілів і перемикатися між ними. Це зручно, якщо одним і тим же комп'ютером користуються кілька людей, або якщо ви використовуєте браузер в робочих і особистих цілях і хочете розмежувати профілі для особистого і робочого використання.

Як знайти профіль Firefox

Як знайти папку зі своїм профілем Firefox? В меню браузера виберіть пункт Довідка, а в ньому - Інформація для вирішення проблем. Відкриється окрема папка, в якій потрібно знайти розділ Відомості про програму, а в ньому - рядок Папка профілю. Натисніть кнопку Показати папку. Відкриється папка з тим профілем, який використовується в даний момент.

Можна відкрити папку з профілем, і не запускаючи браузер. Для цього треба натиснути кнопку Пуск. У нижній частині відкрився меню ви побачите рядок пошуку, в яку потрібно ввести наступний текст: %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\. Enter натискати не треба: в меню Пуск з'явиться список доступних профілів. В імені профілю за замовчуванням буде міститися слово default. Щоб відкрити папку того чи іншого профілю, натисніть на його назву.

В папці профілю ви побачите безліч файлів. Яка інформація в них зберігається? Наведемо кілька прикладів файлів з ​​найбільш важливою інформацією:

  •      places.sqlite - закладки, історія відвідувань і завантажень;
  •      key3.db і signons.sqlite - збережені паролі;
  •      permissions.sqlite і content-prefs.sqlite - настройки сайтів;
  •      search.sqlite і папка searchplugins - доступні пошукові машини;
  •      formhistory.squlite - автозаповнення полів;
  •      cookies.qulite - файли cookies (кукі);
  •      localstore.rdf - настройки панелей інструментів;
  •      cert8.db - настройки сертифікатів безпеки.

Як користуватися менеджером профілів

Якщо ви хочете перейменувати/видалити старий профіль або створити новий, не потрібно колупатися в папці профілю, замість цього краще скористатися вбудованим менеджером профілів. Для його запуску насамперед треба вийти з Firefox, для цього в меню Файл виберіть пункт Вихід (або натисніть кнопку меню, що має вигляд розташованих один над одним горизонтальних смуг, і клацніть по кнопці Вихід).

Як вийти з Firefox Менеджер профілів Firefox

Після цього натисніть кнопку Пуск і виберіть опцію Виконати. (або використовуйте поєднання клавіш Win + R). У вікні, введіть firefox.exe -p і натисніть ОК. Повинно відкритися вікно менеджера профілів. Якщо цього не сталося, спробуйте ввести повний шлях (лапки обов'язкові):

  • для 32-бітної системи: "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p
  • для 64-бітної системи: "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p

Якщо і після цього вікно менеджера не відкрилося, відкрийте диспетчер задач і переконайтеся, що Firefox відсутній в запущених процесах (можливо, він запущений у фоновому режимі). Після закриття всіх запущених копій браузера або перезавантаження комп'ютера спробуйте знову відкрити менеджер.

Щоб створити новий профіль Firefox, натисніть кнопку Створити. Відкриється майстер створення профілю. Натиснувши кнопку Далі, введіть у відповідному рядку ім'я профілю. Для зберігання профілю можна використовувати папку за замовчуванням або створити власну. Вибравши місце зберігання, натисніть Готово.

Створені профілі (в тому числі і профіль за замовчуванням) можна перейменовувати. Для цього потрібно виділити курсором рядок профілю в менеджері і натиснути на кнопку Перейменувати. Після цього введіть нове ім'я та натисніть ОК. При перейменуванні змінюється тільки назва профілю в менеджері, назва папки залишається колишнім.

Також можна використовувати менеджер профілів для їх видалення. Для цього виберіть профіль і натисніть Видалити. Є два варіанти видалення. Якщо ви виберете опцію Не видаляти файли, профіль віддалиться з менеджера, але його папка з усією інформацією залишиться на комп'ютері. А опція Видалити файли видаляє профіль з усіма його файлами. Цю дію не можна буде скасувати.

За наявності декількох профілів Firefox браузер при запуску буде питати, з яким із них ви хочете працювати. Якщо в менеджері виділити який-небудь профіль і поставити галочку напроти пункту Запускати виділений профіль без запиту, браузер завжди буде завантажуватися з цим профілем, а для доступу до інших профілям треба буде запускати менеджер.

Створення резервної копії профілю Firefox

Для того щоб перенести профіль з одного браузера в інший (наприклад, при купівлі нового комп'ютера), потрібно створити резервну копію профілю, перенести її на інший пристрій за допомогою фізичного носія або хмарного сховища даних, а потім відновити профіль з резервної копії на новому комп'ютері.

Для створення резервної копії потрібно знайти папку профілю (як це зробити, описано в першому пункті цієї статті) і скопіювати її з усіма файлами на флешку або інший носій.

Щоб відновити дані з резервної копії на новому комп'ютері, зайдіть в менеджер профілів і створіть новий профіль. Якщо браузер був щойно встановлений, можна використовувати профіль за замовчуванням. Відкрийте папку нового профілю і скопіюйте в неї всю інформацію з резервної копії. Вже існуючі файли з однаковими іменами необхідно перезаписати.

Після цього запустіть браузер і переконайтеся, що вся інформація була успішно перенесена.

Вконтакте
Pinterest