SopCast - програма он-лайн перегляду трансляцій

admin Різні статті

SopCast. Для відпочинку іноді виникає бажання переглянути щось цікаве.(Можете глянути 10 способів убити час в інтернеті). А на жорсткому диску вже все переглянуте або нічого цікавого під настрій не знайшли. А можливо і більш серйозний випадок -  пряма трансляція спортивної програми, дивитися запис це вже не ті емоціі. Ось тут можуть допомогти програми відтворення відео та аудіо трансляції через інтернет. Досить довго довелося тестувати різні програми. Однією з кращих безкоштовних програм он-лайн перегляду є SopCast.

Відразу кажу, SopCast створили китайські брати. Більшість програм відтворення он-лайн відео теж вихідці з-під небесної, схоже, правозахисникам авторських прав складно добратися і покарати китайських умільців.

Установка і запуск Sopcast

Установка програм в наш час перетворилося буденне явище, і відповіді на стандартні питання щодо встановлення не викличуть труднощів. Присутня локалізація SopCast на кілька мов, російська відсутня, тому будемо використовувати англійську.

При запуску вам пропонується увійти в програму як анонімному користувачу чи зареєстрованим. Для звичайного використання підійде анонімне використання, реєстрація необхідна при бажанні транслювати своє відео.

При запуску програми відображається вікно логіна (входу) в мережу SopCast.

Вікно логіна в мережу SopCast

Ви можете зареєструвати свій аккаунт в мережі  або працювати без авторизації .

Далі відображається головне вікно програми SopCast. Якщо програма запускається автоматично після натиснення за посиланням то відео вікно відкриється автоматично, у противному випадку натисніть на кнопку старту трансляції .

SopCast

Робота SopCast заснована на пірингових мережах, це означає, що всі користувачі обмінюються один з одним пакетами даних. При трансляції прямо з сервера, при великій кількості глядачів, настає момент, коли просто не буде можливості підключати нових користувачів, весь канал на віддачу буде зайняте. Ну а в нашій програмі все навпаки. Зі збільшенням кількості глядачів тільки, підвищується надійність роботи. Джерела сигналу потрібно віддати інформацію першим декільком користувачам, а далі все як сніжний ком, всі користувачі один з одним обмінюються необхідними частинами потоку. Ось така специфіка поширення даних, призводить до пару секундних затримок від живої трансляції.

Головним чинником що, підштовхнуло віддати перевагу SopCast, це прекрасна робота за NAT.

При кожному запуску, виводиться список каналів SopCast, які пропонуються для перегляду. Але тут ми отримуємо досить обмежений вибір, хоча деякі цікаві речі можна знайти. Але список каналів SopCast для перегляду це тільки мала частина з того що є. В інтернеті є ряд сайтів, де викладаються посилання на прямі трансляції, просто натискаємо, чекаємо пару секунд, і ми в гущі подій. Звичайно тут все добре написано, але існують деякі підводні камені. Вам самим доведеться джерело трансляції по сайтах, на більшість подій. Трансляції, які ви самі знаходите, неможливо додати до списку улюблених, просто не додаються.

Щодо головного вікна SopCast, яке складається з 5-ти закладок і 4-х кнопок. Отже закладки "Site", "FAQ" просто набір посилань на власний сайт, рекламні вставки і трохи допомоги по роботі з програмою. "MyServer" призначений для організації власної трансляції в налаштованій мережі, що нас як користувачів не дуже цікавить. Можу додати одне, якщо транслювати готові файли, записані на диск, то проблем не виникає, але якщо транслювати телевізійні канали, готуйтеся полазити по форуму, і витратити деякий час на налаштування. "Live Channels" найкорисніша закладка SopCast, на якій надана інформація про канали, які надаються для відтворення. Зверніть увагу, біля кожного з каналу є індикатор синього кольору, відображає якість сигналу. Якщо клацнути мишкою, отримав розширену інформацію про канал.

Надано можливість створювати список улюблених каналів. Для полегшення навігації, можливо угруповання каналів, за мовами мовлення, номерами, жанрами, регіоном трансляції.

Налаштування SopCast

Налаштування програми SopCast обмежуються вибором мови, дозволи автоматичного оновлення, налаштування використання зовнішнього плеєра для відтворення. Канали можливо переглядати в повноекранному режимі, доступний запис відеопотоку, реалізовано масштабування (правда тільки два стани, плавний вибір відсутній).

Налаштування SopCast

Попереджаю для нормального перегляду, необхідна налаштована мережа і швидкість не менше 1Мб/с, інакше можливі постійні гальмування. SopCast прекрасно працює в 32-х і 64-х бітових операційних системах, тільки не забувайте в файрволл відкрити доступ до портів.

Вконтакте
Pinterest