У якому форматі скачувати книги

admin Різні статті

У якому форматі скачувати книгиІснує велика кількість форматів електронних книг, у кожного з яких є свої переваги і недоліки. Тих, хто відносно недавно відкрив для себе електронні книги, нерідко цікавить питання: в якому форматі скачувати книги ?

Вибір найбільш відповідного формату залежатиме від того, який пристрій ви збираєтеся використовувати для читання: електронну книгу, планшет, смартфон, комп'ютер. Більшість сучасних пристроїв підтримують різні формати електронних книг (EPUB, FB2, MOBI, TXT, PDF, DOC, HTML, RTF, DJVU та ін.) Давайте ближче познайомимося з основними різновидами форматів - це допоможе вам зробити вибір.

Основні формати електронних книг

Формати TXT, DOC і RTF, по суті, не є форматами електронних книг - це комп'ютерні формати текстових документів. З цими форматами може працювати більшість електронних книг і програм для читання книг на мобільних пристроях/ПК, однак це не найкращий варіант для електронних рідерів.

Так, у файлах формату TXT відсутнє форматування - абзаци, переноси, вирівнювання, виділення тексту і т. п. Файл TXT являє собою суцільний текст без надмірностей, тому читати книги в такому форматі може бути не дуже зручно.

У файлах DOC і RTF форматування присутнє, однак деякі електронні читалки його не бачать. Крім того, ці текстові файли мають досить великий об'єм, тому електронні книги і мобільні пристрої можуть довше відкривати текстові документи з великою кількістю сторінок і повільніше їх перегортати. Іноді при відкритті текстових документів виникають проблеми з кодуванням.

Електронні документи із зображеннями можуть мати формат PDF і DJVU (останній зазвичай використовується для зберігання відсканованих документів). Їх досить зручно читати на екрані комп'ютера, однак багато електронних книг відчувають складнощі з показом цих форматів.

По-перше, книги в форматах PDF і DJVU мають ще більшу вагу, ніж текстові документи. Деякі рідери їх просто обробляють.

По-друге, зазвичай такі файли зверстані під формат А4. Якщо ваш рідер має екран з діагоналлю 6 дюймів, відповідний формату А6, сторінки документа будуть виглядати на ньому занадто дрібно. Розмір шрифту в файлах DJVU і PDF збільшити можна, можна лише збільшити масштаб. При цьому частина сторінки вийде за межі екрану, що створить додатковий дискомфорт при читанні.

Всі перераховані вище формати - комп'ютерні, вони були розроблені ще до появи рідерів і розраховані на те, що відкривати їх будуть саме на комп'ютері. Незважаючи на те що більшість рідерів підтримують ці формати, набагато зручніше читати книги в форматах, спеціально для цього розроблених.

Найпоширеніші формати елктронних книг

Три найпоширеніших формати електронних книг - EPUB, FB2 і MOBI. Книги в цих форматах мають структурований вигляд. У них може бути обкладинка, зміст, розбивка по главах, ілюстрації, вбудовані шрифти. Такі книги мають гарне форматування, яке відображається однаково на всіх пристроях, що підтримують формати електронних книг.

Крім того, файли в цих форматах можуть містити таку інформацію про книгу, як ім'я автора, назва книги, її жанр і т. д. Ця мета-інформація використовується для сортування книг в електронній бібліотеці. Ще одна важлива перевага спеціальних форматів файлів для електронних книг - їх невеликий розмір. Такі книги не займають багато місця і швидко відкриваються.

EPUB - найпопулярніший у всьому світі формат, його підтримують пристрої більшості зарубіжних і вітчизняних виробників. До речі, на пристроях Apple також можна читати книги цього формату - програма для читання iBook підтримує EPUB.

Формат FB2 оптимізований для роботи з кирилицею, а MOBI - це формат рідерів Amazon Kindle.

Отже, давайте підведемо підсумок. Завантажуючи електронну книгу, ви можете вибрати будь-який формат, підтримуваний вашим пристроєм, але для комфортного читання книг на електронних рідерах краще вибирати спеціально розроблені для цих цілей формати: EPUB, FB2 або MOBI.

Вконтакте
Pinterest