Вибір клавіатури для комп'ютера

admin Різні статті

Вибір клавіатури для комп'ютераВибір клавіатури для комп'ютера - відповідальний момент, оскільки від неї залежить зручність роботи в майбутньому. Сьогодні можна знайти клавіатури зі спеціальними функціями, поліпшеним дизайном, але от визначитися з остаточним варіантом буває не дуже просто. It-tehnolog.com відповість на питання, як вибрати клавіатуру.

Як вибрати клавіатури для комп'ютера

З кожним роком клавіатури вдосконалюють, доповнюють і роблять більш зручними. Якщо користувач проводить за комп'ютером чимало часу, то йому варто скористатися перевагами нових клавіатур. Але для цього потрібно зробити вибір на користь того варіанту, який підходить в конкретному випадку.

Спершу варто звернути увагу на тип клавіатури - вона може бути дротовою і бездротовою. Ці назви вже говорять самі за себе - для першої клавіатури буде потрібний провід, а для другої - ні. Але у кожної з них є свої плюси і мінуси. Так, дротова клавіатура коштує дешевше, але її провід іноді заважає під час роботи. Бездротова за більш високу ціну позбавить від подібної проблеми, але буде працювати при наявності Bluetooth (на відстані 8-15 метрів) або на радіочастоті (до декількох десятків метрів). Крім того, вона вимагає регулярної підзарядки.

Провідні клавіатури відрізняються за типом підключення. Таких існує два: через порт PS/2 і USB. У першому випадку роз'єм круглий і зазвичай забарвлений у фіолетовий колір. Раніше він був популярним, проте з кожним роком використовують його все рідше. Його основний мінус - він не підходить до ноутбуків, оскільки на них подібного роз'єму просто немає. Зате USB таких незручностей не викликає. Якщо клавіатура купується для підключення до системного блоку, то слід врахувати, що PS/2 набуває переваги - портів USB для всіх пристроїв може не вистачити, а збільшувати їх кількість згодні не всі користувачі.

Залежно від потреб потрібно вибрати конструкцію клавіатури. Вона може бути класичною (прямою і стандартних розмірів), ергономічною (з вигином і діленням на 2 частини для друку сліпим методом), а також ігровою (на ній розміщуються додаткові клавіші, які необхідні геймерам ). Якщо є бажання навчитися друкувати наосліп, то можна відразу купувати ергономічну.

Досить важливим питанням залишається висота клавіш. Сьогодні виробники пропонують клавіатури з високими, середніми і низькими клавішами. Першими користувалися завжди, є такі і сьогодні. Але чим далі, тим помітніше стає тенденція до зменшення висоти клавіш. Вважається, що клавіатури з низькими клавішами більш зручні, оскільки не вимагають прикладати багато зусиль для натискання.

Існують і інші характеристики, яким іноді приділяється мало уваги, зате потім про них можна пошкодувати. Колір букв має значення, але особливо важливий контраст між латиницею і кирилицею. Якщо букви нанесені на клавіші одним кольором, то звикнути до них після переходу на іншу розкладку буде набагато важче. Також варто оцінити розмежування клавіш на блоки, які спрощують роботу. Коли всі клавіші розташовані поруч один з одним, дуже легко помилитися.

Перед придбанням клавіатури краще спробувати на ній друкувати. Адже тільки так можна перевірити, як натискаються клавіші (легко або важко), чи не видають вони при цьому занадто багато шуму. Іноді клавіатури роблять занадто тонкими і легкими, через що працювати з ними важко. Ще один момент - нахил клавіатури, який зазвичай здійснюється завдяки спеціальним ніжкам.

Враховуючи всі ці характеристики, кожен сам повинен вирішити, яку клавіатуру вибрати. Якщо взяти до уваги свої потреби і її можливості, зробити правильний вибір легко.

Вконтакте
Pinterest