Відновлення даних після форматування

admin Різні статті

Відновлення даних після форматуванняСкільки існує історій, коли помилково був запущений процес форматування диска! Здавалося б, що всі сімейні фотографії і дуже важливі документи назавжди втрачені. Але це не так. Відновлення даних після форматування будь-якого диска - це реальність, але багато користувачів просто не знають цього.

Як відновити дані після форматування

Для початку давайте розберемося в тому, що саме являє собою форматування диска, і чому після нього є реальна можливість відновити якщо не всі, то більшу частину даних. При первинному (або нізькорівневому ) форматуванні відбувається створення файлової таблиці, в яку система записує всі дані, необхідні для роботи. Коли запускається процес форматування диска, таблиця нікуди не дівається, а лише обнуляється. Стара інформація, яка перебувала в ній, не може відповідати розмірам таблиці, тому стає просто невидимою для системи. І якщо на диск не проводився запис нових даних, тоді відновити файли після форматування диска можна.

Слід враховувати і те, тип якого форматування ви використовували. Якщо було вибрано швидке форматування, тоді відбувається тільки очищення заголовків файлової системи, а от інформація з жорсткого диска нікуди не видаляється. На щастя, в більшості випадків використовують саме швидке форматування.

При повному форматуванні в кожному секторі жорсткого диска видаляється вся інформація, тому відновлення даних в такому випадку являє собою практично неможливу задачу.

Незважаючи на всі проблеми після форматування диска дані можна відновити. Справа в тому, що пошук даних після форматування по своєму процесу нічим не відрізняється від відновлення даних після їх видалення з комп'ютера. Правда, в силу того що потрібно відновлювати цілий диск, то операція ця займає чимало часу.

Для відновлення даних після форматування дуже важливо не записувати зверху ніяку інформацію. Створення нових папок і установка системи зводить ваші шанси на відновлення втраченої інформації до мінімуму. Зауважте, що після форматування операційні системи XP і Vista самі створюють деякі папки. Також після форматування диска, якщо є можливість, не перезавантажуєте комп'ютер, а просто вимкніть його.

Щоб відновити дані з диска, знадобиться інший комп'ютер, на який попередньо встановлюють спеціальну програму. Потім до комп'ютера підключають диск, який потрібно відновити, і запускають сканер. Після закінчення сканування диска, вам буде зрозуміло, що саме вдасться відновити, а що - ні.

Зверніть увагу на те, що для відновлення даних вам знадобиться комп'ютер, у якого обсяг диска перевищує ваш.

Ми розібралися з тим, як відновити файли після форматування, тепер же поговоримо про те, які програми можна використовувати для цього. Є маса безкоштовних і ліцензійних утиліт, які допоможуть вам впоратися з цим завданням.

На жаль, безкоштовні утиліти свідомо будуть програвати в цій нелегкій справі відновлення даних, але все ж і їх можна спробувати. Серед усіх безкоштовних утиліт, які на даний момент існують, найбільшою популярністю користується R.saver, так як ця програма в більшості випадків справляється з тими завданнями, які не під силу вирішити іншим.

Ніщо не може зрівнятися з платними програмами для відновлення даних, але і тут не все виявляються ефективними. Великою популярністю користується R-Studio, хоча й інші програми, як Unformat, GetDataBack, також відмінно справляються з поставленим завданням.

Вконтакте
Pinterest