Відновлення даних з флешки

admin Різні статті

Відновлення даних з флешкиКоли потрібне відновлення даних з флешки? Нерідка ситуація, при якій з флешки видалені потрібні файли, або вона зовсім відформатована, а дані потрібно відновити. Буває й так, що при відкритті в провіднику Windows флеш-диска операційна система не може прочитати його і пропонує відформатувати. Може бути не видно сам логічний диск, часом несподівано зникають окремі папки та файли. Через що може статися таке?

Відновлення даних з flash.

Причиною може бути як фізична несправність флешки, так і помилка у файловій системі. Способи усунення фізичних несправностей тут зачіпатися не будуть, про них можна прочитати в інших статтях сайту. Помилки ж у файловій системі часто піддаються виправленню за допомогою спеціальних програм, а говорити ми будемо саме про відновлення даних з flash.

Найбільш поширеною файловою системою, яка використовується для зберігання даних на флешках, є FAT32. У цій файловій системі дані про файли зберігаються в спеціальній таблиці. Якщо ця таблиця пошкоджена (наприклад, через відключення флешки під час запису файлів на неї), деякі папки і файли можуть виявитися невидимими при огляді файлової системи в Провіднику Windows, може трапитися і так, що логічний диск взагалі не відкривається.

Як відбувається відновлення даних з флешки?

Зазвичай програми для відновлення даних сканують весь флеш-диск і збирають службову інформацію про відновлювані файли. Потім на основі цих даних створюється віртуальне дерево каталогів, та підлягаючі відновленню файли копіюються на інший носій.

Приклад відновлення данних з флешки

Є флеш-диск KINGSTON на 4 ГБ, який Провідник Windows не відкриває, а пропонує відформатувати при підключенні. На ньому нас цікавлять файли ver1.doc і ver2.doc в папці diplom. Скористаємося безкоштовною програмою для відновлення файлів R.saver (сторінка програми http://rlab.ru/tools/rsaver.html).

Відновлення даних з флешки

Потім виберемо єдиний має розділ на ньому (на флеш-дисках найчастіше є тільки один розділ) і натиснемо кнопку «Сканувати».

Відновлення даних

В результаті сканування вийшло дерево каталогів. Як бачимо, папка diplom є, але в ній знайшовся лише файл ver1.doc. Збережемо його, виділивши і натиснувши кнопку "Зберегти виділене».

Відновлення даних з flash

Файл ver2.doc можна спробувати знайти, перейшовши в розділ «Знайдені по типу». Тепер скористаємося функцією попереднього перегляду для знайдених файлів типу «Документ Word». Двічі клацаємо лівою кнопкою мишки по іменах файлів для перегляду їх вмісту. Перед відкриттям першого файлу програма попросить вказати місце розташування тимчасової папки, яка буде використовуватися в процесі попереднього перегляду. Знайшовши потрібний файл, аналогічним чином можна зберегти його за допомогою кнопки "Зберегти виділене».

Ось і все, відновлення даних з флешки завершене. Про інши способи відновлення інформації на флешці читайте в даній статті.

Трапляється, що при вставці флешки в Провіднику не з'являється новий логічний диск, а в програмі R.saver відразу після її запуску не видно потрібного розділу. Тоді можна спробувати викликати контекстне меню для відповідного флеш-диска і вибрати пункт «Знайти втрачений розділ».

Якщо випадково видалено потрібний файл, його можливо відновити, скориставшись R.saver і вибравши після сканування розділ «Видалені». При цьому чим більше даних було записано на флешку після видалення, тим менше ймовірність того, що файл буде відновлений. також можете прочитати статтю відновлення файлів з флешки.

У випадку, коли на відновлюваної флешці було багато файлів і папок, а потрібні вони не всі відразу, можна після сканування скористатися функцією "Зберегти результати сканування» для того, щоб надалі можна було не поворять сканування, а відразу отримати доступ до збереження знайдених файлів .

Ось і все, а про те як відновити флешку читайте в даній статті.

Вконтакте
Pinterest