Відстеження мобільного телефону по GPS

admin Різні статті

Відстеження мобільного телефону по GPSУ разі втрати мобільного телефону може стати в нагоді така операція, як його відстеження. Сьогодні відстежити мобільний телефон можна різними способами, але, мабуть, найбільш популярним з них можна назвати відстеження мобільного телефону по GPS. Про те, як виконати таке відстеження і з його допомогою знайти втрачений телефон, мова піде далі.

Відстеження мобільного телефону по GPS

Відстеження розташування мобільного телефону може знадобитися в різних випадках. Наприклад, батьки хочуть подібним чином завжди бути в курсі місцезнаходження своїх дітей, а ревниві дружини хочуть з'ясувати, чи не обманюють їх чоловіки, коли говорять, що йдуть на риболовлю чи в пивбар з друзями. Але, звичайно ж, одна з найпоширеніших причин появи необхідності у відстеженні мобільного телефону - це його втрата або крадіжка.

У разі крадіжки мобільного телефону представники правоохоронних органів настійно рекомендують не займатися пошуком пристрої самостійно, а звернутися до найближчого відділення міліції з відповідною заявою. А от у випадку якщо телефон загублений, знайти його можна спробувати і своїми силами. Для цього можна відстежувати загублений телефон або за допомогою попередньо встановленого на нього спеціального ПЗ, або ж за допомогою спеціалізованих онлайн-сервісів з прив'язкою пристрою до аккаунту власника.

Розглянемо основні варіанти відстеження загублених мобільних телефонів на прикладі пристроїв з ОС Android і iOS - одних з найбільш популярних на сьогоднішній день.

Як відстежити мобільний телефон з Android

У мобільних телефонах, а також інших мобільних пристроях з операційною системою Android, користувачам доступна функція відстежування місцеположення пристрою за допомогою GPS-модуля, якщо, зрозуміло, такий передбачений конструкцією моделі пристрою. Для включення цієї функції досить увійти в меню налаштувань пристрою і вибрати пункт Моє місце розташування. На екрані, що далі слід вибрати бажаний спосіб відправки даних про місцезнаходження мобільного пристрою :

  • за координатами мережі (будуть використані Wi -Fi і мобільні мережі);
  • по супутниках GPS (будуть використані дані GPS-модуля пристрою).

Позиціонування по супутниках GPS вважається більш точним, за допомогою цієї функції можна відстежити, де перебуває загублений мобільний телефон, з точністю до вулиці.

Коли функція визначення місця розташування включена в пристрої з Android, можна як відслідковувати поточне місце розташування цього пристрою, так і переглядати історію місцезнаходжень. У першому випадку потрібно перейти на сервіс віддаленого управління Android від Google (google.com/android/devicemanager), а в другому - на сервіс історії місць розташування (maps.google.com/locationhistory). При цьому додатково сервіс віддаленого управління Android надає крім функції відстеження пристрою ще й опції блокування пристрою, а також його очищення від усієї особистої інформації, що може бути важливо, якщо на телефоні зберігалися конфіденційні відомості.

Як відстежити мобільний телефон з Android

Для відстеження мобільного телефону з ОС Android можна скористатися не тільки онлайн-сервісами Google, але, як уже згадувалося вище, також і різними сторонніми додатками. Зрозуміло, ці програми повинні бути встановлені в телефоні заздалегідь. У числі найбільш популярних з таких додатків можна назвати такі, як Locate My Droid, Android AV app і ряд інших.

Окремо варто відзначити популярний додаток під назвою plan b. Його особливість полягає в тому, що його можна встановити на загублений телефон віддалено, через свій Google-аккаунт: як тільки додаток запуститься, дані про місце розташування телефону будуть відправлені на поштову скриньку Gmail власника. Для повторного визначення місця розташування телефону надалі буде потрібно з будь-якого іншого телефону відправити на загублений апарат слово «locate». Додаток визначає місце розташування телефонів за допомогою супутників GPS або ж веж стільникового зв'язку.

Як відстежити мобільний телефон з iOS?

Для відстеження мобільних пристроїв, що працюють на iOS, а це в першу чергу, звичайно ж, знамениті iPhone, існують, як і у випадку з Android-пристроями, різні засоби. Так, можна відстежувати свій загублений iPhone, а ще iPad або iPod touch через добре відому користувачам даних мобільних пристроїв службу iCloud: у цій службі для пошуку загублених пристроїв є  сервіс Find My Device.

Сервіс Find My Device (він же Find My Phone) показує місце розташування зниклого мобільного телефону (або іншого пристрою з iOS), а також дозволяє віддалено заблокувати телефон для захисту від несанкціонованого використання. Крім того, в сервісі доступно видалення особистих даних з телефону, а також передбачена можливість подачі звукового сигналу, за яким можна буде виявити, якщо він знаходиться десь недалеко від власника.

Щоб знайти телефон за допомогою сервісу Find My Device, необхідно обов'язково зареєструватися в службі iCloud, а також заздалегідь встановити і налаштувати додаток Знайти iPhone, доступний в App Store. Далі потрібно увійти в свій аккаунт в iCloud, вибрати сервіс Find My Device і включити Режим пропажі. При активації даного режиму телефон буде заблокований, а власник отримає дані про місцезнаходження пристрою. При цьому на екрані телефону з'явиться повідомлення з контактними даними власника, щоб та людина, яка знайде телефон, могла зв'язатися з власником .

Якщо говорити про сторонніх додатках для пошуку загублених пристроїв з iOS, то з їх роллю можуть впоратися програми-трекери, подібні Family GPS Tracker, NAVIXY Трекер, GPS Kit - Offline GPS Tracker, Phone Tracker for iPhones ( Follow your friends with your phone and GPS ) та ін. Взагалі, основне завдання перерахованих додатків - відстеження місця розташування своїх близьких (членів сім'ї, друзів), проте у разі втрати телефону ці додатки також будуть корисні. Само собою, вподобаний додаток повинен бути заздалегідь встановлений і налаштований.

Як можна помітити, знайти мобільний телефон по GPS у наш час досить легко, до того ж це не вимагає від власника телефону якихось великих зусиль. Проте дотримуватися обережності і завжди уважно стежити за своїм мобільним телефоном не завадить, адже бажаючих скористатися чужою бідою, на жаль, є досить багато, а тому навіть пробивання телефону по GPS не гарантує його обов'язкового повернення власнику в цілості.

Вконтакте
Pinterest