Як дізнатися характеристики комп'ютера

admin Різні статті

Як дізнатися характеристики комп'ютераХарактеристики свого комп'ютера повинен знати кожен користувач. Раптом доведеться звернутися в сервісний центр або ж встановити нову іграшку? Нічого заучувати не потрібно, адже всю необхідну вам інформацію вам надасть система. Давайте докладніше розглянемо питання, як дізнатися характеристики комп'ютера.

Як визначити характеристики комп'ютера

Є кілька засобів, які допоможуть вам дізнатися технічні характеристики комп'ютера. Зазвичай нічого не доводиться встановлювати, так як всю необхідну інформацію легко отримати, якщо знати, де саме її шукати.

Самий простий і легкий спосіб дізнатися параметри комп'ютера - це перевірити їх в Властивостях. Натисніть Пуск, виберіть розділ меню Комп'ютер і викличте правою кнопкою миші контекстне меню. Виберіть пункт Властивості і у вікні, ви побачите всю необхідну вам інформацію.

В полі Система ви отримаєте інформацію про процесор, оперативної пам'яті і типі системи. Також зверніть увагу на Індекс продуктивності Windows. При натисканні на посилання ви перейдете у вікно, де будуть показані можливості апаратної частини комп'ютера. Зауважте, що чим вище ці значення, тим краще і швидше буде працювати машина.

У вкладці Властивості дана далеко не вся інформація, яка вам може знадобиться для визначення характеристики комп'ютера. Якщо цієї інформації вам не вистачило, тоді використовуйте дві команди: dxdiag і msinfo32.

Dxdiag - засіб діагностики DirectX. Msinfo32 - повні відомості про систему. Щоб виконати обидві ці команди, достатньо ввести їх по черзі в поле пошуку, що відкривається в меню Пуск.

За допомогою команди dxdiag ви дізнаєтеся саму різну інформацію про ваш комп'ютер, яка стосується системи, монітора, звуку, мережі та ін. Нас же в першу чергу цікавить вкладка Система. На ній відображено ім'я комп'ютера, встановлена ​​система і її модель, BIOS, процесор та обсяг пам'яті. Щоб дізнатися модель відеокарти, перейдіть у вкладку Екран.

dxdiag

Аналогічну інформацію ви отримаєте при виконанні команди msinfo32, правда, тут же можна дізнатися фактичну частоту вашого процесора. Це дуже корисно, особливо, якщо ви розганяли його.

Зазвичай наданою системою інформації буває достатньо, щоб зрозуміти, чи підходять характеристики комп'ютера для тієї чи іншої програми або ж ігри. Але якщо вам доводиться встановлювати на пристрій необхідний драйвер, який випадково злетів, однієї тільки системної інформації буде мало. Тут краще скористатися програмою EVEREST (Aida), яка дасть вам всю необхідну інформацію про вашу систему, драйвери і пристроях. До речі програма володіє і масою інших корисних функцій, якими ви неодмінно захочете скористатися. Наприклад, з її допомогою можна перевірити температуру процесора.

Ви можете самі вибирати, який із способів дізнатися характеристики свого комп'ютера є найкращим для вас. Якщо повна інформація про систему і апаратне забезпечення вам не потрібна, тоді немає потреби встановлювати програму. Тим більше, що новачкам така інформація зовсім може бути марною і лише заплутає ще більше.

Зауважте, що володарям ноутбуків бажано постійно користуватися програмою EVEREST для контролю температури материнської плати, процесорів, жорсткого диска, відеокарти і швидкості обертання вентилятора. При явному підвищенні температури необхідно почистити ноутбук від пилу.

Вконтакте
Pinterest