Як дізнатися IP роутера

admin Різні статті

Як дізнатися IP роутераДля того щоб змінити настройки роутера, якщо раптом виникла така необхідність, потрібно отримати доступ до його веб-інтерфейсу. Для цього слід ввести в адресний рядок IP-адресу вашого маршрутизатора. Але що робити, якщо ця IP-адреса вам невідома? It-Tehnolog.com розповість, як дізнатися IP роутера.

Як дізнатися IP-адресу роутера

Більшість виробників роутерів використовують для своїх виробів стандартні IP-адреси: 192.168.1.1 або 192.168.0.1, рідше - 192.168.2.1. Тому для початку спробуйте по черзі ввести в адресний рядок браузера ці адреси: якщо роутер доступний по одному з цих IP-адрес, ви побачите вікно для введення логіна і пароля.

Якщо у вас рідкісна модель роутера, до якої не підходять стандартні IP, можна спробувати знайти коробку та інструкцію від вашого роутера: зазвичай виробники вказують IP -адресу виробі на коробці і/або в інструкції з експлуатації. Якщо коробки та інструкції не збереглися, спробуйте знайти інструкцію до вашої моделі роутера в Інтернеті.

Однак у багатьох моделях роутерів присутня опція зміни IP-адреси в панелі управління роутером. Якщо IP був змінений без вашого відома (або якщо ви самі змінили IP і забули нову адресу), ні по одній із стандартних адрес зайти у веб-інтерфейс роутера ви не зможете. У такому випадку доведеться використовувати більш надійні способи дізнатися внутрішню IP-адресу роутера, ніж метод підбору.

Так, локальний IP можна побачити у властивостях мережевого підключення. Для цього потрібно натиснути кнопку Пуск і вибрати пункт меню Панель управління. В панелі управління вам необхідно знайти категорію Мережа та Інтернет і вибрати в ній пункт Центр управління мережами і загальним доступом.

До речі, можна зайти в цей Центр і більш простим способом  клікніть правою кнопкою миші по значку мережевого підключення в панелі завдань і виберіть відповідний пункт контекстного меню. Зайшовши в Центр управління мережами, клацніть по посиланню Підключення по локальній мережі.

Відкриється вікно стану підключення, в якому потрібно натиснути на кнопку Відомості. Відкриється вікно, що містить інформацію про підключення пристрою. У ньому потрібно знайти рядок Шлюз за замовчуванням, в якому і буде вказаний IP маршрутизатора.

Також для визначення IP-адреси маршрутизатора можна використовувати командний рядок. Для виклику командного рядка натисніть кнопку Пуск і виберіть команду Виконати чи використовуйте клавіші Win+R. У вікні, введіть в рядок Відкрити команду cmd та натисніть кнопку ОК або клавішу Enter на клавіатурі.

Відкриється інтерфейс командного рядка, в якому потрібно ввести команду ipconfig, після чого - натиснути клавішу Enter на клавіатурі. Після цього у вікні командного рядка відобразиться інформація про мережеві підключення, в якій потрібно знайти рядок Основний шлюз (якщо у вас англійська версія операційної системи, рядок буде називатися Default Gateway). У ній і буде вказана IP- адреса.

Також для визначення IP роутера можна використовувати команду трасування маршруту. Для цього потрібно ввести команду tracert і через пробіл - адресу будь-якого гарантовано працючого в даний момент інтернет-сайту, наприклад, tracert google.com. Натисніть клавішу Enter.

Комп'ютер почне прокладати маршрут до зазначеного вами сайту, і в командному рядку відобразиться весь список проміжних вузлів, які проходять пакети по шляху до сайту. Першим вузлом буде, зрозуміло, роутер, тому в першому рядку маршруту ви зможете побачити його IP-адресу.

Як бачите, існує багато способів дізнатися внутрішній IP маршрутизатора, так що ви можете скористатися тим з них, який особисто вам здається найзручнішим.

Вконтакте
Pinterest