Як дізнатися локальну IP-адресу

admin Різні статті

Як дізнатися локальну IP-адресуIP адреса - це унікальна адреса комп'ютера в мережі. IP адреси бувають глобальними і локальними (внутрішньомережевими). У цій статті ми розповімо, як дізнатися локальну IP адресу.

Локальний (внутрішній, приватний, внутрішньомережний, «сірий») IP призначений для застосування в локальних мережах. Такі адреси належать до спеціального діапазону, який в інтернеті не використовується. Як визначити вашу IP адресу в локальній мережі?

Як дізнатися локальний IP в Windows XP

Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​операційна система Windows XP, для визначення локального IP вам знадобиться виконати наступні дії. Для початку заходимо в «Мій комп'ютер» і клікаєм по іконці «Мережеве оточення». Далі в блоці, що знаходиться зліва, «Мережеві завдання» вибираємо пункт «Показати мережеві підключення».

У вікні, знаходимо своє підключення (мережеву карту, до якої підключений мережевий кабель або роутер; швидше за все, воно буде названо «Підключення по локальній мережі») і клікаєм по ньому правою кнопкою миші. У контекстному меню вибираємо пункт «Стан». Відкриється вікно, в якому переходимо на вкладку «Підтримка». У рядку «IP-адреса» можна побачити присвоєний комп'ютеру локальний IP.

Як встановити безкоштовний антивірус

До речі, є більш швидкий варіант доступу до властивостей мережевого підключення. Просто знайдіть значок підключення по локальній мережі в треї (нижній правий кут екрану біля годинника), клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Стан».

Як дізнатися локальний IP в Windows Vista/7

В операційних системах Windows Vista і Windows 7 процедура визначення локального IP трохи відрізняється, так як шлях до мережевих підключеннях інший. Для початку заходимо в «Мій комп'ютер» і в адресну строку відкрившогося вікна вводимо наступний рядок: C:\Windows\System32\ncpa.cpl (попередньо потрібно видалити з адресного рядка весь текст). Натискаємо Enter на клавіатурі або клікаємо по стрілочці в кінці адресного рядка.

Відкриється вікно мережевих з'єднань. Знаходимо підключення, IP адреса якого нам потрібно визначити. Кликнувши по ньому правою кнопкою миші, вибираємо пункт «Стан». У вікні, натискаємо кнопку «Відомості ...». Відкриється ще одне вікно, в якому потрібно звернути увагу на рядок «IP-адреса» (або «Адреса IPv4») - це і є те, що ми шукаємо.

Ще один спосіб зайти у властивості підключення в Windows 7 - це увійти в Панель управління, вибрати там пункт «Центр управління мережами і загальним доступом». Зліва ви побачите меню, в якому потрібно вибрати пункт «Зміна параметрів адаптера». Відкриється вікно, в якому потрібно буде знайти відповідне з'єднання, а далі порядок дій стандартний.

Як дізнатися локальний IP за допомогою командного рядка

Ще один спосіб, який працює на будь-яких версіях операційної системи Windows, - це використання спеціальної служби Windows ipconfig. Щоб використовувати цю службу, вам необхідно запустити командний рядок. Для цього натисніть «Пуск» і виберіть пункт «Виконати ...».

Відкриється вікно з полем для введення тексту. У цьому полі введіть cmd, натисніть ОК або Enter. Таким чином ви викличете командний рядок. У вікні командного рядка введіть команду ipconfig і натисніть Enter. У рядку «IP-адреса» («IPv4 адресу») буде шукана інформація. Для отримання більш детальної інформації про мережеві підключення можна використовувати команду ipconfig /all.

Як бачите, визначення локальної IP адреси - не така вже складна задача. Є як мінімум два простих способи зробити це. Якщо вам знадобилася ця стаття, можливо, вам також буде цікаво дізнатися, як визначити зовнішню IP адресу свого або чужого комп'ютера або дізнатися IP адресу сайту.

Вконтакте
Pinterest