Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?

admin Різні статті

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?Центральний процесор є найважливішим компонентом будь-якого комп'ютера, який здійснює різні розрахунки для будь-якої з запущених програм. Один процесор здійснює послідовну обробку даних, одержуваних від окремо взятої програми в один потік. Швидкість, з якою дані будуть оброблені процесором, залежить від його потужності, яка вимірюється показником під назвою тактова частота. В останні роки зростання потужності процесорів за рахунок збільшення тактової частоти значно сповільнилося, але з'явився інший перспективний напрямок - збільшення кількості ядер в кристалі процесора.

Багатоядерність дозволяє розділити обробку даних, що надходять від оптимізованих для подібних процесорів програм, на кілька незалежних потоків, що значно прискорює їх обробку. Якщо додаток не оптимізовано під роботу з багатоядерними процесами, то він може виконуватися навіть повільніше, ніж на одноядерному процесорі з більшою тактовою частотою.

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?

Щоб дізнатися скільки ядер має процесор комп'ютера в операційних системах сімейства Windows виконайте наступні кроки.

Клацніть мишкою на пункті меню «Комп'ютер» або однойменному значку на робочому столі й у контекстному меню виберіть пункт «Властивості».

Пункт меню "Властивості" комп'ютера

У лівій частині вікна, що выдкрилося, перейдіть за посиланням «Диспетчер пристроїв».

Панель управління комп'ютером

Розкрийте список процесорів, натиснувши на стрілку розташовану трохи лівіше групи «Процесори».

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?

Підрахуйте кількість процесорів в списку, що розкрився. Кожне ядро ​​в ньому буде представлено окремим рядком, хоча всі рядки будуть мати однаковий зміст. У прикладі, представленому на нижченаведене зображенні, процесор визначений як що має два ядра.

Даний спосіб може видавати помилку на процесорах компанії Intel, що підтримують технологію Hyper-threading (гіперпоточность). У таких процесорах кожне фізичне ядро ​​може розділяти обробку даних на два незалежних потоки, в результаті чого операційна система буде розпізнавати подвоєну кількість ядер. Тобто процесор, який має чотири фізичні ядра з підтримкою технології Hyper-threading буде відображений як восьмиядерний.

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері за допомогою CPU-Z

Тому, більш точно визначити кількість ядер в комп'ютері можна за допомогою спеціальних утиліт діагностики. Наприклад, безкоштовної CPU-Z. Визначення кількості ядер даної Программма виконується наступним чином.

Скачайте архів з програмою з офіційного сайту www.cpuid.com. Рекомендуємо завантажувати версію, що не вимагає установки на комп'ютер. Вона має напис «no installation». Розпакуйте архів з програмою і запустіть її виконуваний файл.

У головному вікні програми на вкладці «CPU» внизу знайдіть рядок «Cores». Значення, яке зазначено правіше даного показника і буде выдповідати кількості ядер процесора.

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?

Існують і інші способи визначення кількості ядер процесора. Наприклад, через диспетчер задач Windows або BIOS комп'ютера, але в більшості випадків буде достатньо і тих, що ми описали.

Вконтакте
Pinterest